SAMOCHODY HYBRYDOWE DS 

DS Automobiles uczyniło elektryfikację kluczowym elementem swojej strategii z gamą 100% zelektryfikowanych modeli wprowadzanych na rynek od 2019 roku. Takie rozwiązanie zapewnia płynną mobilność w obliczu zaostrzających się przepisów dotyczących użytkowania samochodów, szczególnie w centrach miast.

 

Dzięki połączeniu paliwa i energii elektrycznej, silniki hybrydowe E-TENSE oferują niezwykłą moc oraz wszechstronność. Co więcej, wspomniany tryb elektryczny gwarantuje niskie lub zerowe emisje(i) Brak emisji spalin na końcówce układu wydechowego (w trakcie użytkowania).  , a także cichy i dynamiczny start.

Odkryj samochody hybrydowe DS 
Ciesz się nieopisaną swobodą prowadzenia dzięki samochodom z hybrydowej gamy DS Automobiles. Taki napęd jest dostępny w kompaktowym SUV-ie DS 3 i hatchbacku DS 4. Wersja hybrydowa typu plug-in dotyczy modeli DS 4, DS 7 i DS 9.
DS 3
Sztuka wyrafinowania
DS 3
Sztuka wyrafinowania
HYBRID
DS 4
Francuska klasa premium
DS 4
Francuska klasa premium
HYBRID & PLUG-IN HYBRID
DS 7
Wyrafinowana podróż
DS 7
Wyrafinowana podróż
HYBRYDA PLUG-IN
DS 9 E-TENSE
Siła elegancji
DS 9 E-TENSE
Siła elegancji
HYBRYDA PLUG-IN

Zalety posiadania samochodu hybrydowego
MOC 136 KM
I EMISJA DO 119G CO2/KM
KORZYŚĆ DLA ŚRODOWISKA
W WARUNKACH MIEJSKICH PRZEZ PONAD 50% PODRÓŻY MOŻLIWA JEST JAZDA W TRYBIE CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNYM przy prędkościach poniżej 30k/h (i) Czas jazdy w trybie całkowicie elektrycznym może różnić się w zależności od poziomu naładowania baterii, stylu jazdy oraz aktualnych warunków atmosferycznych.  
ŁADOWANIE POPRZEZ HAMOWANIE REGENERACYJNE
BEZ POTRZEBY INSTALACJI DODATKOWYCH URZĄDZEŃ
OSZCZĘDNOŚĆ PALIWA OD 15% DO 20%
w zależności od modelu i do 40% w jeździe miejskiej (i) Średnia w porównaniu z silnikiem benzynowym. Oszczędność paliwa może się różnić w zależności od stanu naładowania akumulatora, stylu jazdy i warunków pogodowych.  
HYBRID 136 KM - silnik najnowszej generacji

Wyposażone w silnik benzynowy połączony z samodoładowującym się silnikiem elektrycznym, hybrydowy suv DS 3 i DS 4 HYBRID oferuja swobodną jazdę, bez konieczności instalacji dodatkowych urządzeń, a także oszczędność CO2 i paliwa, przy średnio od 15% do 20% niższym zużyciu - nawet o 40% mniej w mieście w porównaniu z silnikiem benzynowym. (i) Średnia w porównaniu z silnikiem benzynowym. Oszczędność paliwa może się różnić w zależności od stanu naładowania akumulatora, stylu jazdy i warunków pogodowych, w zależności od modelu DS 3 lub DS 4. 

 

DS 4 HYBRID korzysta z :

 

  • silnika benzynowego PureTech,
  • silnika elektrycznego,
  • akumulatora litowo-jonowego 48V,
  • rozrusznika z paskiem rozrządu i dwusprzęgłowej skrzyni biegów.

 

Przy niskich prędkościach i na krótkich dystansach DS 3 i DS 4 HYBRID przełączają się na 100% napęd elektryczny, bez emisji CO2, przez ponad 50% czasu jazdy po mieście.(i) Czas jazdy elektrycznej może się różnić w zależności od stanu naładowania akumulatora, stylu jazdy i warunków pogodowych. 

Wygoda przejrzystej technologii

System HYBRID łączy w sobie dwie różne energie, które zapewniają niezrównany komfort jazdy i wysoką efektywność - samochód pokonuje początkowe metry w całkowitej ciszy dzięki zasilaniu elektrycznemu (bez żadnych emisji CO2 (i)  Brak emisji spalin na końcówce układu wydechowego (w trakcie użytkowania).  ), a gdy warunki jazdy stają się bardziej wymagające, kontrolę przejmuje silnik benzynowy.

 

Możliwość jazdy na napędzie całkowicie elektrycznym sprawia, że pojazd porusza się niezwykle cicho, oferując płynną i komfortową podróż. W mieście spokój jazdy jest przeplatany subtelnym dźwiękiem (AVAS), który jest emitowany przy prędkościach do 30 km/h, by ostrzec pieszych i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Połączenie silnika benzynowego i elektrycznego to gwarancja efektywności i uniwersalności. Silnik elektryczny dostarcza większy moment obrotowy przy niskich prędkościach, a w przypadku gwałtownego przyspieszania zapewnia dodatkową moc, co przekłada się na lepszą wydajność i niższe zużycie paliwa.

 

System HYBRID został stworzony z myślą o komforcie użytkownika. Dzięki silnikowi benzynowemu bateria doładowuje się automatycznie w trakcie jazdy, eliminując potrzebę podłączania kabli czy dodatkowego oczekiwania. Co więcej, poszczególne etapy zwalniania są automatycznie kontrolowane w celu odzyskiwania energii, co znacznie ogranicza korzystanie z mechanicznego systemu hamowania i skutkuje spadkiem emisji drobnych cząstek.

 

 

Wsparcie kierowcy w celu optymalizacji efektywności jazdy

Siedząc za kierownicą, nie zauważysz momentu przełączania się między silnikami. Jazda na napędzie elektrycznym zostanie zasygnalizowana niebieskim kolorem na wyświetlaczu prędkości. Co więcej, na cyfrowym panelu wskaźników można obserwować przepływ energii, poziom naładowania baterii oraz jej aktualny stan. Procent odległości przejechanej na zasilaniu całkowicie elektrycznym jest wyświetlany na biężąco i dostępny do sprawdzenia po zakończeniu podróży.

 

Aby zapewnić kierowcom jak najlepsze wsparcie w zapoznaniu się z naszym systemem hybrydowym, każdy Klient otrzyma dedykowane szkolenie związane z użytkowaniem DS 3 HYBRID i DS 4 HYBRID. Jego celem jest optymalizacja komfortu i efektywności jazdy.

Zalety posiadania hybrydy typu plug-in
Maksymalna moc
wynosząca 360 KM przy napędzie na wszystkie koła (w zależności od modelu)
Możliwość wjazdu do stref o ograniczonej emisji
Zasięg w pełni elektryczny do 65 km według normy WLTP w cyklu mieszanym (w zależności od modelu)
Niższe opłaty
za ładowanie niż koszty paliwa

Cicha, komfortowa jazda

Nasze hybrydy typu plug-in to gwarancja cichej i niezwykle elastycznej podróży.

Usługi serwisowe dla hybryd typu plug-in

Korzystaj z usług DS Automobiles za pomocą smartfona lub samochodu, aby ułatwić sobie codzienne życie: znajdź punkty ładowania i zaplanuj ładowanie lub zainstaluj punkt ładowania w domu.

 

Dzięki funkcji Geofencing, Twoja hybryda plug-in będzie w stanie automatycznie aktywować tryb jazdy elektrycznej w strefach niskiej emisji spalin, abyś mógł swobodnie poruszać się po każdej części miasta w całkowitym spokoju.

Emisja

Nasze samochody z jednostką hybrydową typu plug-in charakteryzują się niskimi emisjami i zmniejszonym zużyciem paliwa: od 30g/km CO₂ i 1,3 l/100km (w zależności od modelu). Pozwala to na swobodne poruszanie się po mieście nawet wtedy, gdy ruch jest ograniczony.

MOC I ELASTYCZNOŚĆ

Tryby jazdy

Nasze hybrydy plug-in dysponują czterema trybami jazdy:

 

Tryb HYBRID w niektórych okolicznościach umożliwia jazdę z użyciem napędu elektrycznego, w innych korzysta z silnika spalinowego. Jest dostosowany zarówno do warunków miejskich, jak i dłuższych podróży, optymalizując zużycie energii elektrycznej.  

 

Tryb Zeroemisyjny doskonale sprawdza się w warunkach miejskich. Dzięki niemu możesz pokonać ponad 65 km (w zależności od modelu, w cyklu mieszanym EAER, WLTP) bez zużycia kropli paliwa. Poznaj całkiem nowe doświadczenie: podróżuj w absolutnej ciszy i korzystaj z wyjątkowej reaktywności napędu.  

 

Włącz tryb SPORT i uwolnij pełen potencjał Twojego DS E-TENSE. Silnik spalinowy, wsparty jednostką elektryczną, oddaje kierowcy do dyspozycji maksymalną moc. Przyspieszaj bez końca i ciesz się nieograniczoną radością z jazdy.  

 

Tryb 4x4 lub 4WD (w wersji E-TENSE 4x4) poprawia trakcję samochodu na drodze i w trudnym terenie. Moc silników w płynny sposób rozdzielana jest na cztery koła, zwiększając przyczepność bez względu na panujące warunki. Tryb ten optymalizuje jazdę na krętych, mokrych, błotnistych lub zaśnieżonych drogach.  

Hamowanie regeneratywne

Dzięki naszemu zaangażowaniu w Formułę E i zdobyciu podwójnego tytułu mistrzowskiego opracowaliśmy kilka innowacji, w tym hamowanie regeneracyjne. Podobnie jak hamulec silnikowy, przekształca on energię kinetyczną w energię elektryczną podczas hamowania, ładując akumulator Twojego samochodu elektrycznego.

 

Funkcję tę można aktywować poprzez proste naciśnięcie dźwigni zmiany biegów.

Zdalne nagrzewanie

Funkcja E-SAVE pozwala zachować energię elektryczną zgromadzoną w akumulatorach na później. Jest ona szczególnie przydatna, gdy planujesz wjechać do stref objętych ograniczeniami ruchu, w których poruszać się mogą wyłącznie pojazdy zeroemisyjne.  

 

Mapa wyświetlana na ekranie dotykowym we wnętrzu Nowego DS 7 E-TENSE w czasie rzeczywistym pokazuje miejsca, w których możesz poruszać się w trybie elektrycznym oraz lokalizacje stacji ładowania.

ŁADOWANIE

Każda chwila jest odpowiednia, by doładować akumulator

Istnieją różne metody ładowania akumulatorów. W zależności od wybranego rozwiązania czas ładowania będzie krótszy lub dłuższy.

 

 

 

Możesz naładować akumulatory w miejscu, w którym parkujesz samochód - w domu w nocy lub w pracy w trakcie dnia. W przypadku dłuższych podróży zrób sobie krótką przerwę przy stacji szybkiego ładowania. Dzięki niej możesz uzupełnić 80% energii w zaledwie 30 minut.

Rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb

DS Automobiles wraz z partnerem Elo City  zapewni Ci wsparcie w wyborze i instalacji rozwiązania do ładowania spełniającego potrzeby: od standardowego gniazdka do stacji Wall Box.  

Aplikacja MyDS 

Informacja o zasięgu

Dzięki aplikacji MyDS możesz w czasie rzeczywistym sprawdzać stan naładowania akumulatorów i aktualny zasięg. Gdy samochód jest podłączony do ładowania, wyświetlana jest również informacja o szybkości ładowania i czasie pozostałym do zakończenia procesu. 

Zdalne ładowanie

Dzięki opcji zdalnego ładowania możesz zacząć ten proces lub zaprogramować go za pośrednictwem aplikacji MyDS. Programowane ładowanie umożliwia uzupełnianie prądu w akumulatorach w okresach objętych najniższymi opłatami za energię. 

Zdalne uruchomienie klimatyzacji lub ogrzewania

 

Dzięki opcji konfiguracji ustawień termicznych możesz zaprogramować pracę układu klimatyzacji i ogrzewania. Oprócz dbania o Twój komfort rozwiązanie to utrzymuje duży zasięg, gdy samochód jest podłączony do ładowania. 

Zalety hybrydy plug-in

Cicha, komfortowa jazda

Nasze hybrydy typu plug-in to gwarancja cichej i niezwykle elastycznej podróży.

Usługi serwisowe dla hybryd typu plug-in

Korzystaj z usług DS Automobiles za pomocą smartfona lub samochodu, aby ułatwić sobie codzienne życie: znajdź punkty ładowania i zaplanuj ładowanie lub zainstaluj punkt ładowania w domu.

 

Dzięki funkcji Geofencing, Twoja hybryda plug-in będzie w stanie automatycznie aktywować tryb jazdy elektrycznej w strefach niskiej emisji spalin, abyś mógł swobodnie poruszać się po każdej części miasta w całkowitym spokoju.

Emisja

Nasze samochody z jednostką hybrydową typu plug-in charakteryzują się niskimi emisjami i zmniejszonym zużyciem paliwa: od 30g/km CO₂ i 1,3 l/100km (w zależności od modelu). Pozwala to na swobodne poruszanie się po mieście nawet wtedy, gdy ruch jest ograniczony.

MOC I ELASTYCZNOŚĆ

Tryby jazdy

Nasze hybrydy plug-in dysponują czterema trybami jazdy:

 

Tryb HYBRID w niektórych okolicznościach umożliwia jazdę z użyciem napędu elektrycznego, w innych korzysta z silnika spalinowego. Jest dostosowany zarówno do warunków miejskich, jak i dłuższych podróży, optymalizując zużycie energii elektrycznej.  

 

Tryb Zeroemisyjny doskonale sprawdza się w warunkach miejskich. Dzięki niemu możesz pokonać ponad 65 km (w zależności od modelu, w cyklu mieszanym EAER, WLTP) bez zużycia kropli paliwa. Poznaj całkiem nowe doświadczenie: podróżuj w absolutnej ciszy i korzystaj z wyjątkowej reaktywności napędu.  

 

Włącz tryb SPORT i uwolnij pełen potencjał Twojego DS E-TENSE. Silnik spalinowy, wsparty jednostką elektryczną, oddaje kierowcy do dyspozycji maksymalną moc. Przyspieszaj bez końca i ciesz się nieograniczoną radością z jazdy.  

 

Tryb 4x4 lub 4WD (w wersji E-TENSE 4x4) poprawia trakcję samochodu na drodze i w trudnym terenie. Moc silników w płynny sposób rozdzielana jest na cztery koła, zwiększając przyczepność bez względu na panujące warunki. Tryb ten optymalizuje jazdę na krętych, mokrych, błotnistych lub zaśnieżonych drogach.  

Hamowanie regeneratywne

Dzięki naszemu zaangażowaniu w Formułę E i zdobyciu podwójnego tytułu mistrzowskiego opracowaliśmy kilka innowacji, w tym hamowanie regeneracyjne. Podobnie jak hamulec silnikowy, przekształca on energię kinetyczną w energię elektryczną podczas hamowania, ładując akumulator Twojego samochodu elektrycznego.

 

Funkcję tę można aktywować poprzez proste naciśnięcie dźwigni zmiany biegów.

Zdalne nagrzewanie

Funkcja E-SAVE pozwala zachować energię elektryczną zgromadzoną w akumulatorach na później. Jest ona szczególnie przydatna, gdy planujesz wjechać do stref objętych ograniczeniami ruchu, w których poruszać się mogą wyłącznie pojazdy zeroemisyjne.  

 

Mapa wyświetlana na ekranie dotykowym we wnętrzu Nowego DS 7 E-TENSE w czasie rzeczywistym pokazuje miejsca, w których możesz poruszać się w trybie elektrycznym oraz lokalizacje stacji ładowania.

Korzyści podatkowe

Oszczędzaj dzięki napędowi hybrydowemu

Hybryda plug-in oznacza oszczędności już od chwili rejestracji samochodu. W przypadku zakupu takiego samochodu można skorzystać z premii ekologicznej. Samochody PHEV są również objęte ulgami obniżającymi koszt rejestracji.

Poznaj korzyści

 

 

ECO ADVISOR WIDGET NOT AVAILABLE

Oblicz, ile zaoszczędzisz

 

 

SAVINGS CALCULATOR WIDGET NOT AVAILABLE

Oblicz zasięg

Ustaw poniższe parametry, aby poznać realny zasięg
AUTONOMY SIMULATOR WIDGET NOT AVAILABLE

Kalkulator zasięgu

Dostosuj poniższe ustawienia, aby poznać swój rzeczywisty zasięg

ŁADOWANIE

Każda chwila jest odpowiednia, by doładować akumulator

Istnieją różne metody ładowania akumulatorów. W zależności od wybranego rozwiązania czas ładowania będzie krótszy lub dłuższy.

 

 

 

Możesz naładować akumulatory w miejscu, w którym parkujesz samochód - w domu w nocy lub w pracy w trakcie dnia. W przypadku dłuższych podróży zrób sobie krótką przerwę przy stacji szybkiego ładowania. Dzięki niej możesz uzupełnić 80% energii w zaledwie 30 minut.

Rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb

DS Automobiles wraz z partnerem Elo City  zapewni Ci wsparcie w wyborze i instalacji rozwiązania do ładowania spełniającego potrzeby: od standardowego gniazdka do stacji Wall Box.  

Aplikacja MyDS 

Informacja o zasięgu

Dzięki aplikacji MyDS możesz w czasie rzeczywistym sprawdzać stan naładowania akumulatorów i aktualny zasięg. Gdy samochód jest podłączony do ładowania, wyświetlana jest również informacja o szybkości ładowania i czasie pozostałym do zakończenia procesu. 

Zdalne ładowanie

Dzięki opcji zdalnego ładowania możesz zacząć ten proces lub zaprogramować go za pośrednictwem aplikacji MyDS. Programowane ładowanie umożliwia uzupełnianie prądu w akumulatorach w okresach objętych najniższymi opłatami za energię. 

Zdalne uruchomienie klimatyzacji lub ogrzewania

 

Dzięki opcji konfiguracji ustawień termicznych możesz zaprogramować pracę układu klimatyzacji i ogrzewania. Oprócz dbania o Twój komfort rozwiązanie to utrzymuje duży zasięg, gdy samochód jest podłączony do ładowania.