PRZEJDŹ DO ZAWARTOŚCI

HYBRYDY PLUG-IN

Połączenie benzyny i elektryczności w naszych akumulatorowych silnikach hybrydowych E-TENSE oferuje moc i elastyczność. Elektryczny jest synonimem niskiej lub zerowej emisji i oferuje ciche i dynamiczne fazy rozruchu.
DS 3
Sztuka wyrafinowania
DS 3
Sztuka wyrafinowania
100% ELEKTRYCZNY
DS 4
Francuska klasa premium
DS 4
Francuska klasa premium
HYBRYDA PLUG-IN
DS 7
Wyrafinowana podróż
DS 7
Wyrafinowana podróż
HYBRYDA PLUG-IN
DS 9 E-TENSE
Siła elegancji
DS 9 E-TENSE
Siła elegancji
HYBRYDA PLUG-IN

Zalety hybrydy plug-in

Cicha, komfortowa jazda

W naszych samochodach hybrydowych typu plug-in będziesz cieszyć się cichą i całkowicie komfortową jazdą. Podczas jazdy z napędem elektrycznym w przedniej szybie zapala się niebieska dioda LED, sygnalizująca jego włączenie.

Usługi dla E-TENSE

Korzystaj z usług DS Automobiles ze swojego smartfona lub samochodu, aby ułatwić sobie codzienne życie: znajdź punkty ładowania, zaplanuj ładowanie lub zleć instalację punktu ładowania w domu.

Emisja

Dzięki zastosowaniu napędu hybrydowego plug-in nasze modele E-TENSE łączą niską emisję z ograniczonym zużyciem paliwa. W zależności od modelu wartości te wynoszą od 30 g CO₂/km i od 1,4 l/100 km. Oznacza to, że możesz poruszać się w tymi samochodami w mieście nawet, gdy obowiązują w nim ograniczenia w ruchu. 

MOC I ELASTYCZNOŚĆ

Tryby jazdy

Nasze hybrydy plug-in dysponują czterema trybami jazdy:

 

Tryb HYBRID w niektórych okolicznościach umożliwia jazdę z użyciem napędu elektrycznego, w innych korzysta z silnika spalinowego. Jest dostosowany zarówno do warunków miejskich, jak i dłuższych podróży, optymalizując zużycie energii elektrycznej.  

 

Tryb Zeroemisyjny doskonale sprawdza się w warunkach miejskich. Dzięki niemu możesz pokonać ponad 65 km (w zależności od modelu, w cyklu mieszanym EAER, WLTP) bez zużycia kropli paliwa. Poznaj całkiem nowe doświadczenie: podróżuj w absolutnej ciszy i korzystaj z wyjątkowej reaktywności napędu.  

 

Włącz tryb SPORT i uwolnij pełen potencjał Twojego DS E-TENSE. Silnik spalinowy, wsparty jednostką elektryczną, oddaje kierowcy do dyspozycji maksymalną moc. Przyspieszaj bez końca i ciesz się nieograniczoną radością z jazdy.  

 

Tryb 4x4 lub 4WD (w wersji E-TENSE 4x4) poprawia trakcję samochodu na drodze i w trudnym terenie. Moc silników w płynny sposób rozdzielana jest na cztery koła, zwiększając przyczepność bez względu na panujące warunki. Tryb ten optymalizuje jazdę na krętych, mokrych, błotnistych lub zaśnieżonych drogach.  

Hamowanie regeneratywne

Dzięki naszemu zaangażowaniu w Formułę E i zdobyciu podwójnego tytułu mistrzowskiego opracowaliśmy kilka innowacji, w tym hamowanie regeneracyjne. Podobnie jak hamulec silnikowy, przekształca on energię kinetyczną w energię elektryczną podczas hamowania, ładując akumulator Twojego samochodu elektrycznego.

 

Funkcję tę można aktywować poprzez proste naciśnięcie dźwigni zmiany biegów.

Zdalne nagrzewanie

Funkcja E-SAVE pozwala zachować energię elektryczną zgromadzoną w akumulatorach na później. Jest ona szczególnie przydatna, gdy planujesz wjechać do stref objętych ograniczeniami ruchu, w których poruszać się mogą wyłącznie pojazdy zeroemisyjne.  

 

Mapa wyświetlana na ekranie dotykowym we wnętrzu Nowego DS 7 E-TENSE w czasie rzeczywistym pokazuje miejsca, w których możesz poruszać się w trybie elektrycznym oraz lokalizacje stacji ładowania.

Korzyści podatkowe

Oszczędzaj dzięki napędowi hybrydowemu

Hybryda plug-in oznacza oszczędności już od chwili rejestracji samochodu. W przypadku zakupu takiego samochodu można skorzystać z premii ekologicznej. Samochody PHEV są również objęte ulgami obniżającymi koszt rejestracji.

Poznaj korzyści

 

 

ECO ADVISOR WIDGET NOT AVAILABLE

Oblicz, ile zaoszczędzisz

 

 

SAVINGS CALCULATOR WIDGET NOT AVAILABLE

Oblicz zasięg

Ustaw poniższe parametry, aby poznać realny zasięg
AUTONOMY SIMULATOR WIDGET NOT AVAILABLE

Kalkulator zasięgu

Dostosuj poniższe ustawienia, aby poznać swój rzeczywisty zasięg

ŁADOWANIE

Każda chwila jest odpowiednia, by doładować akumulator

Istnieją różne metody ładowania akumulatorów. W zależności od wybranego rozwiązania czas ładowania będzie krótszy lub dłuższy.

 

 

 

Możesz naładować akumulatory w miejscu, w którym parkujesz samochód - w domu w nocy lub w pracy w trakcie dnia. W przypadku dłuższych podróży zrób sobie krótką przerwę przy stacji szybkiego ładowania. Dzięki niej możesz uzupełnić 80% energii w zaledwie 30 minut.

Rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb

DS Automobiles wraz z partnerem Elo City  zapewni Ci wsparcie w wyborze i instalacji rozwiązania do ładowania spełniającego potrzeby: od standardowego gniazdka do stacji Wall Box.  

Aplikacja MyDS 

Informacja o zasięgu

Dzięki aplikacji MyDS możesz w czasie rzeczywistym sprawdzać stan naładowania akumulatorów i aktualny zasięg. Gdy samochód jest podłączony do ładowania, wyświetlana jest również informacja o szybkości ładowania i czasie pozostałym do zakończenia procesu. 

Zdalne ładowanie

Dzięki opcji zdalnego ładowania możesz zacząć ten proces lub zaprogramować go za pośrednictwem aplikacji MyDS. Programowane ładowanie umożliwia uzupełnianie prądu w akumulatorach w okresach objętych najniższymi opłatami za energię. 

Zdalne uruchomienie klimatyzacji lub ogrzewania

 

Dzięki opcji konfiguracji ustawień termicznych możesz zaprogramować pracę układu klimatyzacji i ogrzewania. Oprócz dbania o Twój komfort rozwiązanie to utrzymuje duży zasięg, gdy samochód jest podłączony do ładowania.