PRZEJDŹ DO ZAWARTOŚCI
ODPOWIEDZI NA PYTANIA DOTYCZĄCE SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH I HYBRYDOWYCH
Co to jest samochód elektryczny?

Samochód elektryczny to pojazd, którego silnik pracuje na akumulatorze zasilanym energią elektryczną. Chcesz jeździć samochodem elektrycznym? Poznaj gamę samochodów elektrycznych DS już dziś. 

 

Jak działa samochód elektryczny?

Silnik samochodu elektrycznego zasilany jest energią zgromadzoną w akumulatorze, która następnie jest przekształcana w energię mechaniczną umożliwiającą poruszanie się samochodu. Aby dowiedzieć się więcej o naszych samochodach elektrycznych, poznaj SUV-a DS 3 E-TENSE

 

Co to jest samochód z napędem hybrydowym plug-in?

Hybryda plug-in (PHEV) to samochód wyposażony w silnik spalinowy (benzynowy lub wysokoprężny) i silnik elektryczny zasilany przez akumulator. Chcesz przejść na hybrydę plug-in? Zapoznaj się z gamą hybryd plug-in DS już dziś.

 

Jak działa hybryda plug-in?

Samochód z napędem hybrydowym plug-in wykorzystuje silnik elektryczny do rozruchu i przy niskich prędkościach (poniżej 50 km/h); podczas przyspieszania do gry wchodzi silnik spalinowy, który umożliwia osiągnięcie pożądanej prędkości. Aby dowiedzieć się więcej o naszych hybrydach plug-in, poznaj DS 4 E-TENSE, DS 7 i DS 9 E-TENSE

 

Co to jest samochód hybrydowy nie wymagający ładowania?

Samochód hybrydowy bez możliwości ładowania łączy w sobie silnik elektryczny i silnik spalinowy, ale nie może być ładowany poprzez podłączenie do stacji ładowania. Chcesz wiedzieć więcej o ładowaniu samochodów hybrydowych? Klikając w poniższy link znajdziesz wszystkie potrzebne informacje, aby naładować swojego DS.

 

Jaka jest różnica między samochodem hybrydowym a hybrydowym plug-in?

Hybryda plug-in to samochód, który można naładować poprzez podłączenie go do domowego gniazdka lub publicznego punktu ładowania, podczas gdy zwykła hybryda jest ładowana tylko poprzez system odzyskiwania energii przy hamowaniu. 

 

Jaka jest różnica pomiędzy samochodem elektrycznym a hybrydą plug-in?

Samochód elektryczny ma jedynie silnik zasilany energią elektryczną, natomiast hybryda plug-in łączy w sobie zarówno silnik elektryczny, jak i spalinowy. Nie wiesz, czy wybrać hybrydę plug-in czy samochód elektryczny? Porównaj zalety hybryd plug-in i samochodów w 100% elektrycznych już teraz!

 

Co oznacza skrót PHEV?
PHEV oznacza "Plug-in Hybrid Electric Vehicle" i jest skrótem używanym do oznaczenia wszystkich samochodów hybrydowych plug-in. Wypróbuj hybrydę plug-in wybierając jeden z modeli z gamy samochodów hybrydowych DS.
Jak długo wytrzymuje bateria?
Średnia żywotność akumulatora w pojeździe elektrycznym lub hybrydowym typu plug-in wynosi 8 lat, czyli około 160 000 km. W przypadku awarii producent przeprowadza proces renowacji akumulatora w ramach gwarancji, aby zapewnić maksymalną żywotność akumulatora. Dowiedz się więcej o recyklingu akumulatorów i gwarancji dla pojazdów DS.
Jakie są różne opcje ładowania?
Ładowanie samochodu elektrycznego lub hybrydowego może odbywać się w publicznym punkcie ładowania lub w prywatnym punkcie ładowania, zwanym również domowym gniazdkiem. 
Na jak długo wystarcza akumulator?

Średnia żywotność akumulatora w samochodzie elektrycznym lub hybrydowym plug-in wynosi 8 lat, czyli około 160 000 km. W przypadku awarii producent przeprowadza proces renowacji akumulatora w ramach gwarancji, aby zapewnić mu maksymalną żywotność. Dowiedz się więcej o recyklingu akumulatora i gwarancji obejmującej samochody DS.

 

Jakie są dostępne metody ładowania?

Samochód elektryczny lub hybrydowy można ładować korzystając z publicznego lub prywatnego (domowego) źródła energii. Poznaj wszystkie dostępne metody ładowania Twojego DS już dziś!

 

Jak przebiega recykling akumulatorów w samochodach elektrycznych i hybrydach plug-in DS?
Ponad 70% akumulatorów litowo-jonowych wykorzystanych w samochodach DS Automobiles jest poddawanych recyklingowi (jest to wyższy poziom recyklingu niż wymagane przepisami 50%), a kolejne akumulatory są ponownie wykorzystywane w roli stacjonarnych systemów magazynowania energii w domach, budynkach wielorodzinnych i sieciach elektrycznych. Zapoznaj się z wszystkimi informacjami dotyczącymi recyklingu akumulatorów samochodów elektrycznych DS. 
Gwarancja umowna na samochód elektryczny DS  
Samochody elektryczne DS korzystają z gwarancji na 8 lat lub 160 000 km obejmującej akumulator trakcyjny. Dowiedz się więcej o naszych zobowiązaniach dotyczących gwarancji na samochody elektryczne DS.
Kiedy należy ładować samochód elektryczny?

Jeśli masz dostęp do punktu ładowania w domu, zalecamy ładowanie samochodu elektrycznego w godzinach pozaszczytowych (aby skorzystać z niższych stawek za energię elektryczną). W zależności od sposobu użytkowania rekomendujemy ładowanie akumulatora samochodu elektrycznego wtedy, gdy poziom naładowania akumulatora zbliża się do 20%. Pomoże to zachować jego długotrwałą wydajność.

 

Jakie przewody do ładowania są dostępne?

Istnieją 4 rodzaje przewodów do ładowania samochodu elektrycznego lub hybrydy plug-in:

 

- Przewód trójfazowy Typ 3 i jednofazowy Typ 3 umożliwiają ładowanie samochodu za pośrednictwem DS Wall Box lub publicznej stacji ładowania.

- Przewód Typ 2 umożliwia ładowanie samochodu w gniazdku domowym.

- Wzmocniony kabel Typ 2 pozwala na podłączenie samochodu do wzmocnionego gniazdka domowego.

Ile czasu zajmuje naładowanie elektrycznego DS?

30 minut ładowania za pomocą stacji o mocy 100 KW to czas, który pozwala odzyskać 80% zasięgu w DS 3 E-TENSE

 

Czas ładowania Twojego samochodu elektrycznego zależy od kilku czynników:

- Pojemności akumulatora: akumulatory o dużej pojemności (wyrażonej w kWh) wymagają długiego czasu ładowania.

- Stacji ładowania: im większa moc stacji, tym szybszy czas ładowania

-  Przewodu do ładowania: przepustowość używanego przewodu do ładowania (wyrażona w kWh) musi być zbliżona do mocy stacji ładowania.

Jaki jest zasięg samochodu elektrycznego DS?
W 100% elektryczny DS 3 E-TENSE ma zasięg do 404 km (cykl WLTP). Aby w pełni wykorzystać możliwości jazdy w 100% elektrycznej, dowiedz się więcej o czynnikach, które mogą
wpływać na zasięg oraz poznaj nasze porady dotyczące jego optymalizacji.
Jak zoptymalizować zasięg samochodu elektrycznego DS?

Na zasięg samochodu elektrycznego mogą mieć wpływ prędkość, styl jazdy i warunki pogodowe. Oto nasze wskazówki dotyczące optymalizacji zasięgu: 

- Przyjmij spokojny i płynny styl jazdy

- Korzystaj z trybu Eco i systemu odzyskiwania energii przy hamowaniu

- Korzystaj z funkcji wstępnego ustawienia temperatury wnętrza w zależności od warunków pogodowych.

DS Wall Box a wzmocnione gniazdko domowe

Główna różnica między Wall Box lub ścienną stacją ładowania a wzmocnionym gniazdkiem domowym polega na dostarczanej mocy. Wzmocnione gniazdko domowe może obsługiwać moc 3,2 kW (wzmocniony przewód Typ 2), podczas gdy DS Wall Box może obsługiwać moc 22 kW, dzięki czemu czas ładowania samochodu elektrycznego jest krótszy.

 

Jaki jest zasięg samochodu elektrycznego DS?
Nowy DS 3 E-TENSE oferuje zasięg do 404 km (cykl WLTP). Aby całkowicie wykorzystać możliwości jazdy w 100% elektrycznej, poznaj czynniki, które mogą wpływać na zasięg oraz nasze porady dotyczące optymalizacji zasięgu pojazdu.
Jak mogę zoptymalizować zasięg mojego pojazdu elektrycznego DS?

Na zasięg pojazdu elektrycznego może mieć wpływ prędkość, styl jazdy i warunki pogodowe. Oto nasze wskazówki dotyczące optymalizacji zasięgu: 

 

  • Przyjmij płynny i gładki styl jazdy
  • Korzystaj z trybu Eco i hamowania odzyskowego
  • Wstępnie ogrzewaj lub klimatyzuj pojazd w gorące lub zimne dni.
Jak zachować wydajność akumulatora w samochodzie elektrycznym?
Jeśli nie używasz swojego samochodu elektrycznego przez pewien czas, zalecamy ładowanie akumulatora raz w miesiącu, aby zachować jego wydajność. W normalnych warunkach akumulator litowo-jonowy samochodu elektrycznego DS może być ładowany codziennie, nawet jeśli nie jest całkowicie rozładowany, bez ryzyka pogorszenia jego wydajności.
¹ Elektryczny: podane wartości zasięgu i zużycia energii elektrycznej są zgodne z procedurą testową WLTP, na podstawie której nowe samochody są homologowane od 1 września 2018 r. Wartości te mogą różnić się w zależności od rzeczywistych warunków eksploatacji. użytkowania oraz różnych czynników, takich jak: prędkość, komfort termiczny w samochodzie, styl jazdy i temperatura zewnętrzna. Czas ładowania zależy w szczególności od mocy ładowarki pokładowej w samochodzie, przewodu do ładowania, a także od rodzaju i mocy używanej stacji ładowania. Aby uzyskać więcej informacji, należy skontaktować się z punktem sprzedaży. Więcej informacji tutaj. Hybrydowy: podane wartości zużycia paliwa, emisji CO₂ i zasięgu są zgodne z procedurą testową WLTP, na podstawie której nowe samochody są homologowane od 1 września 2018 r. Ta procedura WLTP zastępuje cykl Europejska Szkoła Jazdy (NEDC), który był procedurą testową stosowaną wcześniej. Ponieważ warunki testowe są bardziej realistyczne, zużycie paliwa i emisja CO₂ mierzone według procedury WLTP są w wielu przypadkach wyższe niż mierzone według procedury NEDC. Wartości zużycia paliwa, emisji CO₂ i zasięgu mogą się różnić w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania i różnych czynników, takich jak: częstotliwość ładowania, styl jazdy, prędkość, konkretne wyposażenie, opcje, rodzaje opon, temperatura zewnętrzna i komfort termiczny we wnętrzu samochodu. Aby uzyskać więcej informacji, należy skontaktować się z punktem sprzedaży. Więcej informacji tutaj.