PRZEJDŹ DO ZAWARTOŚCI

DS AERO SPORT LOUNGE

Samochód koncepcyjny, który zmienia sposób podróżowania

Przyszłość motoryzacji już nadeszła. DS AERO SPORT LOUNGE, zrodzony z wiedzy i doświadczenia pasjonatów jest odzwierciedleniem ambicji DS Automobiles, aby zaprezentować inną wizję samochodu. Ze zwykłego przedmiotu przekształca się on w dzieło sztuki, aby każda podróż była inspirująca.

Elegancka i innowacyjna sylwetka

Awangardowy design
Zaprojektowany z myślą o pasażerach DS AERO SPORT LOUNGE jest szeroki, niski, długi i lekki. Dzięki nadwoziu typu fastback łączy w sobie aerodynamiczną wydajność i wspaniały wygląd. 
Identyfikacja świetlna
DS AERO SPORT LOUNGE wykorzystuje nowe możliwości, jakie daje napęd elektryczny: oświetlenie emblematu E-TENSE, podświetlany monogram i hipnotyzująca animacja graficzna. 

Siła linii

DS AERO SPORT LOUNGE, w kolorze Cristal Pearl wyglądający jak jaskółka, kojarzy się zarówno z lataniem, jak i z użytkowością. Długa linia dachu w połączeniu z brakiem tradycyjnych lusterek, które zostały zastąpione przez kamery, nadaje mu ekspresyjny styl, dynamiczny wygląd i wyrazistą prezencję.

Wyrafinowanie i technologie

Wnętrze DS AERO SPORT LOUNGE jest bardzo przestronne. Zachowało cechy charakterystyczne dla rasowych sportowych modeli. Po obu stronach kokpitu znajdują się ekrany umożliwiające sterowanie niektórymi funkcjami, dzięki czemu deska rozdzielcza pozostaje całkowicie pusta. Jest zwrócona w stronę pasażerów. Ożywa dzięki informacjom niezbędnym do nawigacji, podczas gdy te dotyczące jazdy są wyświetlane na przedniej szybie w formie rozszerzonej rzeczywistości.

Szlachetność materiałów

DS AERO SPORT LOUNGE łączy sztukę i technologię, wykorzystując unikalny Know How warsztatów artystycznych i rzemieślników: intarsje ze słomy, satyny bawełnianej, trójskładnikowej mikrofibry.
Intarsja słomkowa
Satyna bawełniana
Trójwarstwowa mikrofibra

Wykorzystane technologie

Centralny podłokietnik umieszczony między siedzeniami pełni rolę przewodnika. Dzięki Leap Motion i Ultrahaptics wykonasz gest ręką w powietrzu i otrzymasz odpowiedź dotykową.

Dostępna moc

Swiecąca „szabla“ przenosi informacje z maski silnika do kabiny pasażerskiej, aby uruchomić IRIS, sztuczną inteligencję DS AERO SPORT LOUNGE. Silnik E-TENSE ma moc 500 kW. Jest połączony z akumulatorem nowej generacji o pojemności 110 kWh, który zapewnia zasięg ponad 650 km i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,8 sekundy. Zawieszenie DS ACTIVE SCAN SUSPENSION zapewnia optymalny komfort.

Laboratorium zaawansowanych technologii

DS E-TENSE PERFORMANCE , testowany w warunkach rzeczywistych przez naszych kierowców Formuły E, korzysta z wyjątkowego systemu regeneracji akumulatora trakcyjnego (o mocy 600 kW) podczas zwalniania i potężnych możliwości przyspieszania (od 0 do 100 km/h w 2 sekundy).

Przyszłość motoryzacji

Samochód koncepcyjny DS E-TENSE Performance

Awangardowy design, wyjątkowa estetyka, ucieleśnienie najśmielszych fantazji - samochody koncepcyjne to dzieła sztuki.

Francuska Sztuka Podróżowania

Zajrzyj do pracowni DS Automobiles.