DS E-TENSE PERFORMANCE

Wyrafinowanie napędzające przyszłość

Gdy Formuła E kształtuje nasze przyszłe modele

DS E-TENSE PERFORMANCE to aerodynamiczny design i technologie zainspirowane sukcesami marki DS w sporcie samochodowym. Ten elektryczny samochód koncepcyjny zapowiada nową generację modeli E-TENSE i jest mostem pomiędzy Formułą E a naszymi nowymi projektami. Właśnie tak będzie wyglądała przyszłość samochodów o doskonałych osiągach.

Tworzenie wizji przyszłości samochodów elektrycznych

DS E-TENSE PERFORMANCE to coś więcej niż kolejny samochód koncepcyjny - to zapowiedź przyszłości gamy E-TENSE. Jest jak niezwykle wydajne laboratorium umożliwiające inżynierom DS Automobiles analizowanie, rozwijanie i tworzenie najnowszej generacji rozwiązań, które znajdą zastosowanie w samochodach DS.  

Wydajne laboratorium technologiczne

DS E-TENSE PERFORMANCE został przetestowany w rzeczywistych warunkach przez naszych kierowców Formuły E. Samochód ma unikalny system odzyskiwania energii podczas zwalniania, który zasila akumulatory o mocy 600 kW. Jego osiągi są oszałamiające – DS E-TENSE PERFORMANCE przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 2 sekundy. 
Skumulowana moc dwóch silników elektrycznych napędzających cztery koła DS E-TENSE PERFORMANCE wynosi 815 KM. 
Niezwykle innowacyjne podwozie, silnik oraz akumulatory są są głównym przedmiotem prac rozwojowych, których celem jest opracowanie elektrycznego samochodu przyszłości.   

Nowa wizja DS Automobiles

DS E-TENSE PERFORMANCE jest spójny z wcześniej zaprezentowanymi samochodami koncepcyjnymi marki DS. Reinterpretuje kody stylistyczne dostosowując je do specyfiki samochodu elektrycznego nowej generacji. Lakier nadwozia z przenikającymi się kolorami przypomina wygląd pancerza skarabeusza. Podobnie jak w przypadku płynnych linii nadwozia, wykorzystano przy jego tworzeniu grę świateł. Dwukolorowa maska, nowa identyfikacja świetlna wzmocniona przez DS WINGS i trójwymiarowe, podświetlane logo DS zapowiadają design naszych kolejnych modeli. Kierownica i kubełkowe fotele, zainspirowane są rozwiązaniami stosowanymi w Formule E, zapewniają niezwykle precyzyjne prowadzenie. Dzięki unikalnym wstawkom, 21-calowe koła mają wyjątkowo aerodynamiczny profil.

Przyszłość motoryzacji

Samochód koncepcyjny DS Aero Sport Lounge

Awangardowy design, wyjątkowa estetyka, urzeczywistnienie najśmielszych fantazji - samochody koncepcyjne to dzieła sztuki.

Francuska Sztuka Podróżowania

Zajrzyj do warsztatów DS Automobiles.