PRZEJDŹ DO ZAWARTOŚCI
DS X E-TENSE
Samochód marzeń
TECHNOLOGIA I POEZJA W JEDNYM PROJEKCIE
Samochód o zapierających dech w piersiach osiągach, lekki jak piórko i cichy jak bryza. Stworzony przez pasjonatów dla pasjonatów.
DS X E-Tense jest asymetryczny
Świetlna definicja
W nadwoziu zastosowano nową technologie, dzięki której wraca ono do pierwotnego kształtu w przypadku uderzenia. Z przodu znajdują się grille, które dostosowują się do warunków drogowych. Intensywność światła - dzięki zastosowaniu listew oświetleniowych DS LIGHT VEIL - i możliwości chłodzenia są dostosowane do potrzeb pasażerów, samochodu i środowiska.
Unikalny design
Marzenie o samochodzie roku 2035 skłoniło zespół DS Automobiles do stworzenia asymetrycznej, trzyosobowej bryły stanowiącej unikalne połączenie dwóch pojazdów, która umożliwia wybór trybu jazdy.
INSPIRUJĄCE TECHNOLOGIE
Między przednimi kołami umieszczono dwa silniki elektryczne, które zapewniają DS X E-TENSE niesamowitą moc i osiągi. W warunkach drogowych jednostka rozwija maksymalnie 400 kW (540 KM), moc rośnie do 1 000 kW (1 360 KM) w trybie jazdy torowej. Pozwala ona kierowcy w pełni docenić parametry zawieszenia opracowanego przez inżynierów DS Performance, dział techniczny stojący za sukcesami Marki DS w Formule E. Jego elementy wykonano z włókna węglowego, bazuje na innowacyjnej konstrukcji sprężyn i drążków skrętnych. Za trakcję, przyczepność i hamowanie odpowiada zaawansowany, aktywny system optymalizujący osiągi na każdym rodzaju nawierzchni.
KOKON, UKOJENIE DLA ZMYSŁÓW
Wejdź do wnętrza − kokonu przez unoszone do góry drzwi. Kierowca po zajęciu miejsca w kokpicie staje się również pasażerem. Asymetryczna budowa kabiny uwalnia różne rodzaje przestrzeni, przykryte szklanym sklepieniem. Pasażer jest zamknięty w pobudzającej zmysły kapsule i relaksuje się na wentylowanym fotelu z masażem, którego design przywodzi na myśl rozwinięte skrzydło ptaka. Górna partia oparcia jest ozdobiona motywem gwiazdy z piór. Podróżowanie w trybie autonomicznym jest wyjątkowym doznaniem, które oprócz dotyku angażuje pozostałe zmysły. Dzięki projektowi firmy FOCAL wnętrze staje się przestrzenią wyjątkowych, głębokich doznań akustycznych, podporządkowanych przyjemności delektowania się muzyką. Deska rozdzielcza jest jednocześnie źródłem emisji dźwięku. Sygnał w czasie rzeczywistym dostosowuje się do ruchów słuchacza, zapewniając mu najwyższej jakości odbiór muzyki.

Generator skrajnych emocji

Do kabiny wsiada się przez drzwi wykonane z włókna węglowego i skóry. Oczy kierują się od razu na wydłużony piramidalny fotel, który dostosowuje się do sylwetki kierowcy jak jednoosobowa kanapa. Kierownica - symbol motoryzacyjnej pasji - wykonana jest ze skóry, drewna i metalu. Pokrywająca ją skóra jest dwukolorowa: niebieski łączy się z granatowym. Wykorzystano tu ścieg perłowy, często występujący w samochodach DS. Detale te uczestniczą w dostarczaniu kierowcy wrażeń i zapewniają przypływ adrenaliny jeszcze zanim samochód ruszy.

Przyszłość motoryzacji

Samochód koncepcyjny DS Aero Sport Lounge

Awangardowy design, wyjątkowa estetyka, urzeczywistnienie najśmielszych fantazji - samochody koncepcyjne to dzieła sztuki.

Francuska Sztuka Podróżowania

Wejdź za kulisy DS Automobiles.