PRZEJDŹ DO ZAWARTOŚCI

Polityka środowiskowa 

Nasze zaangażowanie na rzecz ekologicznej mobilności

Nasze podejście do zrównoważonego rozwoju mobilności ma na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych, ochronę zasobów naturalnych i rozwijanie nowych, przyjaznych dla środowiska nawyków w obszarze transportu.
 
GRUPA STELLANTIS 
Na drodze do nowej ery

Stellantis powstał w czasie, gdy świat oczekuje, że firmy, w tym producenci samochodów, będą wykazywać się innowacyjnością oferując zrównoważone produkty i usługi. 

 

Tylko dzięki innowacjom i współpracy można znaleźć skuteczne rozwiązania w walce z globalnym ociepleniem. Stellantis rozumie te oczekiwania i już ogłosił w swoim planie strategicznym Dare Forward zobowiązanie do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2038 roku, "od studni do koła" i w całym łańcuchu dostaw, stając się tym samym liderem w branży pod względem ograniczania wpływu na zmiany klimatyczne. Postawiliśmy sobie za cel zmniejszenie o połowę emisji dwutlenku węgla do 2030 roku.

 

Kryzys klimatyczny wymaga wspólnego działania i innowacyjnych rozwiązań. Jako firma z sektora Tech Mobility, Stellantis jest gotowa odegrać wiodącą rolę w rozwiązywaniu jednego z najbardziej palących wyzwań naszych czasów.  

Zrównoważony rozwój
Zrównoważone ukierunkowanie od koncepcji
Aby odpowiedzieć na wyzwania w obszarze ekologii, zaangażowaliśmy się w ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko na każdym etapie procesu produkcji. W DS Automobiles koncentrujemy się na wykorzystaniu materiałów z recyklingu wszędzie tam, gdzie to możliwe. Nasi specjaliści zajmujący się wykorzystaniem materiałów pozyskanych z recyklingu dbają o ich najlepszą jakość oraz wytrzymałość mechaniczną i termiczną, zapewniając im optymalną wydajność.
 
Opracowanie
  • Ocena cyklu eksploatacji
  • Selekcja materiałów pod kątem zrównoważonego rozwoju
Produkcja
  • Wykorzystanie materiałów z recyklingu (recyklatów)
Eksploatacja
  • Zarządzanie odpadami na poziomie punktu dealerskiego
  • Części zamienne
Odzyskiwanie
  • Odbiór samochodu
  • Usuwanie zanieczyszczeń i wstępne przetwarzanie
  • Dyrektywa Unijna ELV
ODKRYJ JESZCZE WIĘCEJ
Recykling
Od momentu powstania firma DS Automobiles korzysta z materiałów pochodzących z recyklingu i stale zwiększa ich wykorzystanie.
Zużycie paliwa
Zmierz średnie zużycie paliwa Twojego samochodu.