PRZEJDŹ DO ZAWARTOŚCI

E-TENSE

Gama pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in

E-TENSE, wiodąca technologia produkcji napędów elektrycznych, wykorzystywana jest we wszystkich nowych modelach DS Automobiles. Jest ona wyrazem naszego dążenia do tego, aby do 2024 r. stać się w pełni zelektryfikowaną marką. Technologia E-TENSE dostępna jest w wersji w 100% elektrycznej w Nowym DS 3 i jako napęd hybrydowy plug-in w DS 4, Nowym DS 7 i DS 9.
Dzięki udziałowi Marki DS w Formule E i dwóm tytułom mistrzowskim, nasza gama samochodów elektrycznych i hybryd plug-in korzysta z technologii zaczerpniętej prosto z toru wyścigowego, takiej jak system odzyskiwania energii przy hamowaniu. Modele elektryczne z gamy 2020 zrodziły się z sukcesów sportowych i otwierają nowe horyzonty stylu.

ENERGIA

Zalety samochodów elektrycznych i hybryd plug-in

Osiągi i radość z jazdy

Nasze samochody elektryczne i hybrydy plug-in to kwintesencja radości z jazdy. Poznaj całkiem nowe doświadczenia: brak emisji spalin w trybie elektrycznym i ograniczoną emisję w przypadku hybrydy plug-in.

Korzystaj z samochodu w mieście, gdy tylko chcesz

Wybierz wersję elektryczną lub hybrydę plug-in i nie przejmuj się restrykcjami dotyczącymi poruszania się w miastach. Jasnoniebieska dioda LED przy górnej krawędzi szyby przedniej sygnalizuje, że poruszasz się w trybie elektrycznym. Dzięki temu możesz korzystać z ciągle rosnącej liczby benefitów, które dla samochodów zelektryfikowanych oferują samorządy.

Korzyści lokalne

Kup samochód elektryczny lub hybrydowy plug-in i skorzystaj z premii ekologicznej. 

Długoterminowe korzyści

Elektryczność to jedno z najbardziej efektywnych źródeł zasilania, zwłaszcza w połączeniu z systemem odzyskiwania energii przy hamowaniu. Niektóre części, takie jak tarcze hamulcowe, zużywają się wolniej. Z punktu widzenia kosztów eksploatacji użytkowanie samochodu wykorzystującego napęd elektryczny jest bardziej korzystne niż w przypadku silnika benzynowego czy Diesla.

CZY JESTEŚ STWORZONY DO ELEKTROMOBILNOŚCI?

Wyrafinowanie przechodzi w tryb w 100% elektryczny

Wyświetlana wartość uwzględnia w szczególności aktualny zasięg, rodzaj wybranej trasy oraz możliwość wykorzystania trybu regeneracji energii. Może ona różnić się w zależności od rzeczywistych warunków eksploatacyjnych oraz innych czynników, zwłaszcza stylu jazdy, temperatury zewnętrznej, wykorzystania ogrzewania i klimatyzacji. Wartość ta ma charakter wyłącznie szacunkowy.

WSZYSTKIE PYTANIA DOTYCZĄCE SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH I HYBRYDOWYCH

¹ Elektryczny: podane wartości zasięgu i zużycia energii elektrycznej są zgodne z procedurą testową WLTP, na podstawie której nowe samochody są homologowane od 1 września 2018 r. Wartości te mogą różnić się w zależności od rzeczywistych warunków eksploatacji. użytkowania oraz różnych czynników, takich jak: prędkość, komfort termiczny w samochodzie, styl jazdy i temperatura zewnętrzna. Czas ładowania zależy w szczególności od mocy ładowarki pokładowej w samochodzie, przewodu do ładowania, a także od rodzaju i mocy używanej stacji ładowania. Aby uzyskać więcej informacji, należy skontaktować się z punktem sprzedaży. Więcej informacji tutaj. Hybrydowy: podane wartości zużycia paliwa, emisji CO₂ i zasięgu są zgodne z procedurą testową WLTP, na podstawie której nowe samochody są homologowane od 1 września 2018 r. Ta procedura WLTP zastępuje cykl Europejska Szkoła Jazdy (NEDC), który był procedurą testową stosowaną wcześniej. Ponieważ warunki testowe są bardziej realistyczne, zużycie paliwa i emisja CO₂ mierzone według procedury WLTP są w wielu przypadkach wyższe niż mierzone według procedury NEDC. Wartości zużycia paliwa, emisji CO₂ i zasięgu mogą się różnić w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania i różnych czynników, takich jak: częstotliwość ładowania, styl jazdy, prędkość, konkretne wyposażenie, opcje, rodzaje opon, temperatura zewnętrzna i komfort termiczny we wnętrzu samochodu. Aby uzyskać więcej informacji, należy skontaktować się z punktem sprzedaży. Więcej informacji tutaj.