DS Automobiles odnosi spektakularne zwycięstwo w Jeddah

DS PENSKE zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej

Paryż, 17 lutego 2025

Po raz pierwszy Jeddah będzie gospodarzem Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA w trzeci i czwarty wyścig sezonu 11. W historii zapisze się również, że to właśnie w tym drugim co do wielkości mieście Arabii Saudyjskiej Maximilian Günther odniósł w piątkowy wieczór swoje pierwsze zwycięstwo w barwach DS Automobiles. Startując z pole position, niemiecki kierowca zapewnił sobie niezwykłą wygraną, odzyskując prowadzenie w ostatniej szykanie, zaledwie kilkaset metrów od mety.

 

Intensywność walki między elektrycznymi bolidami jednomiejscowymi była widoczna już od kwalifikacji, a do ostatniego etapu dotarło osiem różnych zespołów. Podczas gdy Jean-Éric Vergne zajął piąte miejsce w swojej grupie, tracąc do miejsca kwalifikacyjnego mniej niż jedną dziesiątą sekundy, Maximilian Günther bezbłędnie dotarł do finału, zdobywając swoje pierwsze pole position z DS Automobiles - 25. dla francuskiego producenta premium.

„To był dla nas wspaniały dzień. Jestem bardzo dumny i szczęśliwy, że odniosłem moje pierwsze zwycięstwo dla zespołu. Mężczyźni i kobiety za kulisami bardzo na to zasłużyli! Wykonali niesamowitą pracę w ciągu ostatnich kilku tygodni, a w tym zespole jest tak wiele talentów. Uwielbiam z nimi pracować! Ciężko pracujemy, ale nagroda w naszym trzecim wspólnym wyścigu jest fantastyczna. To nie był łatwy wyścig, ale udało nam się wrócić na prowadzenie i odnieść sukces. Do tego dołożyliśmy pole position, zwycięstwo i najszybsze okrążenie. To wszystko sprawia, że jestem naprawdę zadowolony."

Maximilian Günther

„To był naprawdę perfekcyjny wyścig. Kiedy udaje się zdobyć pole position, zwycięstwo i najszybsze okrążenie, naprawdę nie można prosić o więcej! Chciałbym pogratulować Maxowi i całemu zespołowi wspaniałej pracy, jaką wykonali przed tym wyścigiem. W pierwszych dwóch rundach zrozumieliśmy nasz potencjał, ale zostaliśmy ukarani przez incydenty. Dzisiaj wszystko poszło idealnie! Ogromny talent zespołu i naszego kierowcy pozwolił nam osiągnąć niezapomniany wynik. To był również świetny wyścig dla JEV, który wystartował z P10, a ukończył na P6. Podsumowując, zebraliśmy wiele punktów dla DS PENSKE, które obecnie zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji. Jutro wracamy na tor i postaramy się pojechać kolejny solidny wyścig."

Eugenio Franzetti, dyrektor DS Performance

W sobotę to Jean-Eric Vergne prowadził DS Automobiles, zdobywając cenne punkty po wyścigu pełnym zwrotów akcji.  Dzięki połączonym wynikom naszych dwóch kierowców, DS PENSKE zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, zaledwie pięć punktów za prowadzącym zespołem. Maximilian Günther zajmuje obecnie czwarte miejsce w klasyfikacji kierowców, a Jean-Eric jest szósty.

 

Po Arabii Saudyjskiej ABB FIA Formula E World Championship uda się do Miami na piąty wyścig sezonu, który odbędzie się 12 kwietnia.