DS Automobiles i Jean-Éric Vergne wygrywają w Indiach!
Pierwszy w historii wyścig Mistrzostw Świata ABB FIA Formuły E w Indiach nie zawiódł fanów! W Hajdarabadzie, stolicy stanu Telangana, rywalizacja bolidów elektrycznych przerodziła się w wyjątkowe widowisko.
Wyścig, który był pełen manewrów wyprzedzania, zwrotów akcji i niespodzianek, oglądało 25 tys. kibiców.
JEV jedenasty raz stanął na najwyższym miejscu podium, a DS Automobiles świętował szesnaste zwycięstwo w Formule E. Dzięki temu sukcesowi Vergne awansował w klasyfikacji kierowców - obecnie znajduje się na trzecim miejscu.
Stoffel Vandoorne, choć startował dopiero z siedemnastego miejsca, pokazał się z doskonałej strony i potwierdził świetne tempo bolidu DS E-TENSE FE23. Zakończył rywalizację jako ósmy kierowca i drugi raz w tym sezonie zdobył punkty w klasyfikacji.
Eugenio Franzetti, dyrektor DS Performance:
"Sport samochodowy jest jak życie - połączenie ciężkiej pracy z doskonałymi predyspozycjami zawsze przynosi dobre rezultaty. Dowodem na to jest wspaniałe zwycięstwo Jean-Érica. Cały zespół wykonał ciężką pracę, czego rezultatem było świetne tempo. Nasi kierowcy mają za sobą wspaniały wyścig - JEV przez cały weekend był bardzo szybki, a Stoffel w imponujący sposób powrócił do walki o punkty!"
Kolejna runda dziewiątego sezonu Mistrzostw Świata ABB FIA Formuły E odbędzie się w sobotę 25 lutego, również na nowym torze - tym razem w Kapsztadzie (RPA). Ambicją kierowców DS Automobiles i zespołu DS PENSKE jest utrzymanie doskonałego tempa.