COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Dlatego jesteśmy dla Was dostępni online, aby zagwarantować nieprzerwaną obsługę i odpowiedzieć na wszelkie pytania. Dowiedz się więcej o naszych usługach online.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

PIĘĆ GWIAZDEK EURO NCAP DLA DS 3 CROSSBACK

Euro NCAP, niezależna europejska organizacja oceniająca bezpieczeństwo samochodów, przyznała maksymalną ocenę pięciu gwiazdek DS 3 CROSSBACK, który jest w standardzie wyposażony w Pakiet bezpieczeństwa z funkcją Active Safety Brake.

Dzięki innowacyjnej i bezprecedensowej technologii w tym segmencie DS 3 CROSSBACK zdobył maksymalną ocenę pięciu gwiazdek we wszystkich czterech kategoriach testowych Euro NCAP: ochrona dorosłych, ochrona dzieci, ochrona najbardziej narażonych użytkowników dróg oraz systemy bezpieczeństwa.

Zgodnie z nowym systemem oceny Euro NCAP, który został zmieniony w 2018, DS 3 CROSSBACK jest wzorem w swoim segmencie.

DS 3 CROSSBACK, ikona stylu high-tech, śpiewająco przeszedł testy Euro NCAP. To dla marki DS wyrafinowanie i zaawansowane technologie to ważne cechy, które poza zapewnieniem komfortu prwadzenia przyczyniają się także do osiągnięcia optymalnego czynnego i biernego bezpieczeństwa pasażerów i innych użytkowników dróg.

 

Dzięki wyposażeniu w rozwiązania nowe dla tego segmentu, DS 3 CROSSBACK ustanowił rekord w nowych testach Euro NCAP obowiązujących od 2018 roku. To jedyny model B-SUV-a w segmencie premium, który osiągnął wynik powyżej 96% w zakresie ochrony dorosłych, 86% w ochronie dzieci i 76% w zakresie systemów bezpieczeństwa. Wynik 96% w ochronie dorosłych jest najlepszym wynikiem uzyskanym przez francuskie samochody ze wszystkich segmentów.

 

DS 3 CROSSBACK jest dostępny z systemem hamowania awaryjnego (Active Safety Brake), który działa przy prędkościach do 85 km/h, systemem aktywnego monitorowania pasa ruchu oraz systemem rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości. To standardowe wyposażenie dla całej gamy. Inne elementy wyposażenia dostępne są w zależności od poziomu wyposażenia i personalizacji. Są to: system hamowania awaryjnego do 140 km/h z systemem wykrywania samochodów, pieszych i rowerzystów, system aktywnego monitorowania martwego pola, reflektory DS MATRIX LED VISION i DS DRIVE ASSIST, który pozwala na półautonomiczną jazdę poziomu 2.

 

Testy Euro NCAP składają się z szeregu zderzeń czołowych i bocznych przy prędkościach do 64 km/h w chwili kolizji. Służą do oceny bezpieczeństwa samochodów na podstawie stwierdzonych uszkodzeń manekinów. Systemy wspomagania prowadzenia są poddawane analizie i ocenie z wykorzystaniem robotów, które naśladują zachowanie innych uczestników drogi.

 

DS 7 CROSSBACK, którego premiera odbyła się w zeszłym roku, również otrzymał maksymalny wynik pięciu gwiazdek.