COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Praca Salonów Marki DS oraz Autoryzowanych Serwisów DS odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, zaleceń i wytycznych związanych z ochroną zdrowia oraz przestrzeganiem zasad higieny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

FORMUŁA E DS TECHEETAH zwycięża w Monako

Paryż, 10 maja 2021 r.

António Félix da Costa, aktualny Mistrz Świata, odniósł na legendarnym, wydłużonym i zmodyfikowanym pojedynczą szykaną ulicznym torze w Monako swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie. Dzięki temu wynikowi zespół DS TECHEETAH po raz drugi z rzędu triumfował w Księstwie. Jean-Éric Vergne uzyskał za kierownicą DS E-TENSE FE21 najszybszy czas okrążenia i zajął czwarte miejsce.  

Dzięki pierwszemu w tym roku zwycięstwu António Félix da Costa zapewnił zespołowi DS TECHEETAH drugą wygraną w sezonie. W trakcie rywalizacji Da Costa wielokrotnie wymieniał się pozycją lidera z Frijnsem i Evansem, jednak podczas ostatniego okrążenia portugalski kierowca popisał się niezwykle widowiskowym manewrem na Nouvelle Chicane i minął linię mety jako pierwszy. Wagę tego wyniku podkreślił Thomas Chevaucher, Dyrektor DS Performance: "Wyścig w Monako jest zawsze wyjątkowym doświadczeniem, jednak zwycięstwo po starcie z pole position to najlepszy możliwy dowód doskonałej dyspozycji samochodu, kierowcy i całego zespołu".

Jean-Éric Vergne również ma za sobą bardzo udany dzień. Francuz startował z czwartej pozycji i na tej samej zakończył wyścig zdobywając cenne punkty. Zespół DS TECHEETAH awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Świata ABB FIA Formuły E tracąc zaledwie 7 punktów do lidera. Da Costa i Vergne są na odpowiednio czwartej i siódmej pozycji w rankingu kierowców. W sobotę zespół zwyciężył w Monako po raz drugi z rzędu − w 2019 r. również odniósł sukces w Księstwie.  

Po niezwykle prestiżowym i udanym dla zespołu DS TEECHETAH wyścigu w Monako Mistrzostwa Świata ABB FIA Formuły E po raz pierwszy przenoszą się na tor Autodromo Miguel E. Abed w Puebla (Meksyk). 19 i 20 czerwca zostanie tam rozegrana podwójna runda. Cel kierowców DS TECHEETAH jest jasny − będą chcieli ponownie pokazać pełnię swoich możliwości.  

E-TENSE: samochody elektryczne i hybrydowe Marki DS

Wspieraj naszych kierowców za pośrednictwem Fanboost