COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Dlatego jesteśmy dla Was dostępni online, aby zagwarantować nieprzerwaną obsługę i odpowiedzieć na wszelkie pytania. Dowiedz się więcej o naszych usługach online.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

DS X E-TENSE: PERSPEKTYWA MARZEŃ 2035

Zamknij oczy i wyobraź sobie samochód marzeń z roku 2035. Użyj zmysłów i stwórz obraz idealnej formy, nowych materiałów i rewolucyjnych technologii, które łączą się w projekcie samochodu przyszłości, symbolu luksusu absolutnego. Jak mógłby wyglądać taki samochód? To wyzwanie, którego podjął się zespół projektantów DS Automobiles. Stworzyli wizję marzeń, owoc ich nieograniczonej fantazji − DS X E-TENSE. Samochód, który nadaje nowy sens słowu „wyrafinowany”.

WYZWANIE RZUCONE WIZJOM SAMOCHODÓW PRZYSZŁOŚCI

DS Automobiles to marka znana przede wszystkim z awangardowych koncepcji, które wzbogacają świat motoryzacji. Z biegiem czasu stała się jednak również ambasadorem francuskiego know-how.  

Ostatni projekt DS Automobiles w perfekcyjny sposób łączy wyrafinowanie z technologią jutra. W świecie błyskawicznie zmieniającej się motoryzacji zespół projektantów podjął unikalne wyzwanie. Połączyli oni imponujące doświadczenie i pasję, by stworzyć samochód marzeń. Prawdziwy przedmiot pożądania, owoc nieskrępowanej wyobraźni. Odrzucili wszelkie kompromisy.

Rezultatem tej wyjątkowej podróży jest DS X E-TENSE.

To marzenie, które pozwala wyobrazić sobie przyszłość bez ograniczeń - DS X E-TENSE.

Wizja projektantów dystansuje się od popularnej dziś tendencji tworzenia samochodów bez wyrazu. Idąc po prąd, designerzy DS umiejętnie połączyli możliwości, jakie daje zaawansowana technologia z ogromną dawką poetyckiej kreatywności. Ich odpowiedź to projekt, który odpowiada na zmieniające się potrzeby klientów i korzysta z wyobrażeń projektantów na temat francuskiego luksusowego stylu przyszłości.

Rezultatem jest piękny, zapierający dech w piersiach samochód. Jego sylwetka jest równie rewolucyjna jak słynnego modelu DS. Ikony, która osiemdziesiąt lat wcześniej określiła nową jakość designu w motoryzacji i uwiodła miliony.

NOWE, REWOLUCYJNE DOŚWIADCZENIE

Dostęp do kokpitu zapewniają skrzydłowe drzwi, wykończone kompozycją włókna węglowego i skóry. Wzrok przykuwa motyw piramidy wykorzystany w projekcie pojedynczego fotela, który dostosowuje swój kształt do anatomii kierowcy, jak w bolidach wyścigowych. Leżąca pozycja obniża środek ciężkości samochodu. Kierownica, kluczowy symbol dla każdego pasjonata motoryzacji, jest wykończona skórą, drewnem i metalem. Wyposażono ją w czujniki monitorujące ruchy kierowcy.

Anilinowa skóra w kolorach Millennium Blue i Navy Blue jest ozdobiona perłowym przeszyciem wykorzystującym charakterystyczny wzór DS. Pedały, równie symboliczne dla fanów motoryzacji jak kierownica, są dowodem wyjątkowej dbałości o wykończenie detali. Połączenie wszystkich elementów wnętrza tworzy spójny, unikalny świat, który jest obietnicą wyjątkowych doznań. By poczuć eksplozję adrenaliny, wystarczy zająć miejsce za kierownicą.

OTULAJĄCY KOKON

Asymetryczna konstrukcja DS X E-TENSE sprawia, że prawa i lewa część kokpitu różnią się. Kierowca wchodząc do wnętrza przez skrzydłowe drzwi staje się jednocześnie pasażerem. Asymetria tworzy różne, dopasowane do potrzeb, typy przestrzeni pod przezroczystą, szklaną kopułą. Pasażer jest „ukryty” w przytulnej kapsule. Relaksuje się na wentylowanym fotelu z funkcją masażu, który odchyla się do tyłu przypominając rozłożone skrzydła ptaka. Motyw gwiazdy z piór zdobi górną część oparcia. Podróżowanie w trybie autonomicznym dostarcza wyjątkowych wrażeń, angażujących wiele zmysłów. Panel emitujący dźwięk Hi-Fi jest jednocześnie elementem deski rozdzielczej. 

Elektrochromatyczna, szklana podłoga ukazuje widok drogi pod samochodem. Kokpit jest jak wykwintnie wykończony drewnem, metalem i skórą kokon. To prawdziwa, przynosząca ukojenie, uczta dla oka. 

Połączenie koloru Navy Blue z odcieniami czerwieni zmiękcza światło wpadające do wnętrza. Płynnych linii kabiny nie zaburzają wystające ekrany – ich funkcje przejmują powierzchnie przeszklone.

Pasażer zajmując miejsce w kokpicie zanurza się w otulającym go, bezpiecznym środowisku. Oczyszczone powietrze wzbogacone przez dyfuzor zapachów to tylko jeden z wielu elementów tworzących klimat wyrafinowania. Samochód prowadzi kierowca, który po włączeniu trybu autonomicznego staje się kolejnym pasażerem. Dzięki dodatkowemu siedzeniu można podróżować w trzy osoby.  IRIS, osobisty asystent mający formę hologramu, kontroluje wszystkie funkcje samochodu i jest stale połączony z siecią.

INNOWACYJNE TECHNOLOGIE JUTRA

Projektanci odrzucili wszelkie obowiązujące koncepcje i poszli własną drogą, tworząc samochód przypominający lekkie piórko i cichy jak powiew wiatru. To model dla prawdziwych pasjonatów motoryzacji, który powstał dzięki pasji jego twórców.

Źródłem napędu DS X E-TENSE są dwa silniki elektryczne, zlokalizowane przy przednich kołach. Ich gigantyczny potencjał zapewnia niesamowite osiągi. W trybie drogowym samochód dysponuje mocą 400 kW (540 KM), która w konfiguracji torowej rośnie do 1.000 kW (1360 KM). Zawieszenie to projekt z najwyższej, technologicznej półki. Zostało zaprojektowane przez DS Performance, zespół inżynierów stojących za sukcesami Marki DS w wyścigach Formuły E.

Elementy zawieszenia z włókna węglowego osadzono na innowacyjnych sprężynach i drążkach skrętnych. Za trakcję, przyczepność i hamowanie odpowiada zaawansowany, aktywny system optymalizujący zachowanie samochodu i osiągi na każdym rodzaju nawierzchni.   

Marka DS zrealizowała wyobrażenie o samochodzie marzeń z roku 2035 tworząc projekt asymetrycznego, trzymiejscowego DS X E-TENSE. To samochód o dwóch obliczach, które można zmieniać w zależności od potrzeby chwili. Kierowca ma możliwość wyboru jednego z dwóch trybów jazdy, każdy z nich ma całkowicie odmienną charakterystykę. Wykorzystanie najnowocześniejszych technologii sprawia, że nadwozie po uderzeniu w przeszkodę i odkształceniu wraca do swojej pierwotnej formy. Konfiguracja ustawień przedniego grilla DS X E-TENSE może być modyfikowana przez kierowcę. Dzięki kurtynom świetlnym DS LIGHT VEIL pasażerowie mogą regulować doświetlenie kokpitu w zależności od nastroju, otoczenia i warunków pogodowych.

Zobacz wideo