COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Praca Salonów Marki DS oraz Autoryzowanych Serwisów DS odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, zaleceń i wytycznych związanych z ochroną zdrowia oraz przestrzeganiem zasad higieny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

WALKA Z GLOBALNYM OCIEPLENIEM: DS AUTOMOBILES − WIODĄCA MULTIENERGETYCZNA EUROPEJSKA MARKA PREMIUM

Paryż, 7 lipca 2020 r.

Marka DS konsekwentnie realizuje strategię elektryfikacji, przyjętą przy okazji jej założenia w 2015 r. DS Automobiles to lider w obszarze wykorzystania zróżnicowanych napędów w segmencie premium, czego dowodem jest najniższy średni współczynnik emisji CO2 w Europie. Dzięki wprowadzeniu na rynek w pełni elektrycznego DS 3 CROSSBACK E-TENSE oraz hybrydy plug-in DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 o mocy 300 KM po sześciu miesiącach 2020 r. Marka osiągnęła średnią emisję CO2 na poziomie poniżej 80 g/km.

Doświadczenie zdobyte w wyścigach Formuły E oraz tytuły wywalczone przez zespół DS TECHEETAH oraz Jeana-Érica Vergne przyniosły wymierny efekt. Gama E-TENSE stała się punktem odniesienia w prężnie rozwijającym się segmencie samochodów elektrycznych premium. Zacięta rywalizacja zmotywowała Markę do opracowania konkurencyjnych rozwiązań technologicznych, które niosą wiele korzyści dla klientów i sprzyjają redukcji emisji CO2. Od 2019 r. modele DS 3 CROSSBACK i DS 7 CROSSBACK dostępne są w wersjach zelektryfikowanych. Podstawą gamy wchodzącego na rynek sedana DS 9 będą jednostki hybrydowe plug-in o mocy 225 i 360 KM. W wyniku tych działań DS Automobiles został liderem w gronie multienergetycznych marek segmentu premium ze średnią emisją CO2 w pierwszej połowie 2020 r. wynoszącą 79.9 g/km. Żaden inny producent nie osiągnął wyniku poniżej 110 g/km. Ten sukces to efekt ciężkiej pracy badawczo-rozwojowej, której owocem są modele DS 3 CROSSBACK i DS 7 CROSSBACK. Podstawą ich wydajności jest zastosowanie efektywnych, dostosowanych do różnych napędów platform, najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, jak również obniżenie masy samochodów. Dzięki wspomnianym zabiegom konstrukcje te zajmują czołowe pozycje w swoich segmentach. Marka DS udowadnia, że jest liderem − zarówno na torze jako aktualny Mistrz Świata Formuły E i lider klasyfikacji generalnej, jak i na drogach.