COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Praca Salonów Marki DS oraz Autoryzowanych Serwisów DS odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, zaleceń i wytycznych związanych z ochroną zdrowia oraz przestrzeganiem zasad higieny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

DS AÉRO SPORT LOUNGE: SZTUKA PODRÓŻOWANIA

26 lutego 2020 r.

Prezentując DS AÉRO SPORT LOUNGE Marka DS powołuje do życia nowy typ samochodu. Zarazem przyjazny i dystyngowany, dyskretny i efektowny, inteligentny i pełen poetyckiej subtelności... Nasz nowy samochód koncepcyjny otwiera drzwi przyszłości.

WYMIARY MOC ZASIĘG

 

Długość: 5 metrów

Szerokość: 2,10 metra

 

Silnik elektryczny o mocy 500 kW (680 KM)

od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy

650 km w cyklu WLTP¹

Powiew innowacyjności

Wysoka pozycja za kierownicą, doskonała widoczność i komfort z najwyższej półki, a do tego niezwykła efektywność aerodynamiczna i wydajność techniczna oraz unikalny design... Charakter DS AÉRO SPORT LOUNGE jest wyjątkowy. Idealnie dobrane proporcje i kształt nadwozia precyzyjnie ukierunkowują przepływ powietrza, zwiększając efektywność aerodynamiczną. Dominującym motywem stylistycznym samochodu jest identyfikacja świetlna E-TENSE – symbol napędu elektrycznego o mocy 500 kW. Reflektory systemu DS MATRIX LED VISION połączone są ze światłami do jazdy dziennej oraz panelami świetlnymi DS LIGHT VEIL, które zapowiadają przyszłą formę akcentów stylistycznych DS.

Podróż staje się formą sztuki

Marka DS opracowując nowy samochód koncepcyjny, stworzyła swoistą maszynę do podróżowania. Ekrany nie odgrywają już we wnętrzu głównej roli. Wskazówki nawigacji i dane pokładowego systemu infotainment wyświetlane są na desce rozdzielczej, a informacje niezbędne podczas jazdy prezentowane są na szybie przedniej, z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości. Taki sposób połączenia informacji z rozrywką eliminuje ograniczenia ekranów dotykowych. Centralny podłokietnik między fotelami działa jak przewodnik. Dzięki zastosowaniu technologii Leap Motion i Ultrahaptics ręka po wykonaniu gestu otrzymuje od samochodu dotykową odpowiedź. Moduł sztucznej inteligencji IRIS zlokalizowany jest w centralnej części deski rozdzielczej, umożliwiając kierowcy kontrolę wszystkich funkcji samochodu poprzez zwykłą rozmowę.

Połączenie luksusowego, francuskiego know-how i nowej jakości materiałów: narodziny Future Craft

Pasy na desce rozdzielczej i na oparciach foteli wykończone są intarsjowanymi źdźbłami słomy. Materiał ten jest przykładem idealnego połączenia luksusowego rękodzieła z priorytetowym podejściem do ekologii. Szerokie fotele ozdobione są elementami z satyny bawełnianej, okalającymi niezwykle komfortowe siedziska wykorzystujące technologię pianki o dużej gęstości. Specjalny, techniczny materiał wpleciony w trójskładnikową mikrofibrę wyściełającą drzwi odpowiada za nastrojowe oświetlenie kokpitu. Unikalny wzór splotu, symbol mistrzowskiego rękodzieła, w perfekcyjny sposób łączy sztukę z zaawansowaną technologią.