PRZEJDŹ DO ZAWARTOŚCI

SAMOCHODY HYBRYDOWE

Przyjemność z jazdy samochód hybrydowy

 

Samochody hybrydowe DS oferują niezwykłą przyjemność związaną z całkowicie elektryczną jazdą, jednocześnie umożliwiając komfortowe podróżowanie w każdych warunkach. Nasze modele łączą w sobie zalety, doskonałego do poruszania się po mieście, silnika elektrycznego oraz silnika benzynowego, który świetnie sprawdzi się w trakcie dłuższych podróży. 

 

Nasze hybrydowe modele E-TENSE wykorzystują najnowocześniejsze technologie i gwarantują mistrzowskie osiągi.

 

Ciesz się niezwykłą wydajnością i wszechstronnością, które zapewnia połączenie mocy silnika elektrycznego ze spalinowym.

 

Aby maksymalnie wykorzystać tryb elektryczny, samochody zostały wyposażone w system hamowania regeneracyjnego, który umożliwia ładowanie baterii w trakcie procesu. Wspomniane rozwiązanie zostało zaczerpnięte wprost z Formuły E.

DS 3 HYBRID

Dzięki hybrydowemu układowi napędowemu o mocy 136 KM, DS 3 HYBRID jest wyposażony w silnik benzynowy połączony z samoładującym się silnikiem elektrycznym, co zapewnia swobodę jazdy bez konieczności instalowania jakichkolwiek urządzeń. Zapewnia oszczędność emisji CO2 i zużycie paliwa niższe o 20%, a nawet do 40% w jeździe po mieście, w porównaniu z silnikiem benzynowym. (i) Średnia w porównaniu z silnikiem benzynowym. Oszczędność paliwa może się różnić w zależności od stanu naładowania akumulatora, stylu jazdy i warunków pogodowych.  

 

Przy niskich prędkościach i na krótkich dystansach DS 3 HYBRID przełącza się w tryb 100% elektryczny, przy zerowej emisji CO2, przez ponad 50% czasu podróży w mieście.(i) Czas jazdy elektrycznej może się różnić w zależności od stanu naładowania akumulatora, stylu jazdy i warunków pogodowych.  

DS 4 HYBRID & DS 4 E-TENSE

Istnieją dwie wersje DS 4 z silnikiem hybrydowym:

 

 

136-konny model hybrydowy, który wykorzystuje silnik benzynowy w połączeniu z samodoładowującym się silnikiem elektrycznym. Jest oszczędny pod względem emisji CO2 i zużycia paliwa, zużywając średnio do 15% mniej paliwa, a w mieście nawet o 30% mniej w porównaniu z silnikiem benzynowym.(i) Średnia w porównaniu z silnikiem benzynowym. Oszczędność paliwa może się różnić w zależności od stanu naładowania akumulatora, stylu jazdy i warunków pogodowych.    

Hybrydowy model plug-in o mocy 225 KM, który łączy niską emisję z niskim zużyciem paliwa: od 30g CO2 na kilometr i 1,4 litra na 100 km. Dzięki temu możesz wygodnie poruszać się po mieście nawet wtedy, gdy obowiązują ograniczenia ruchu.

W obu przypadkach DS 4 automatycznie przełącza się między trybem jazdy w 100% elektrycznym a trybem w 100% benzynowym lub łączy obie energie, jeśli jest to konieczne. Takie rozwiązanie gwarantuje optymalne wykorzystanie energii elektrycznej niezależnie od sytuacji na drodze. 

DS 7 E-TENSE
DS 7 E-TENSE oferuje moc aż do 360 KM, napęd na cztery koła oraz zasięg do 65 km w trybie całkowicie elektrycznym. Co więcej, model wyróżnia się również świetnymi osiągami przy ruszaniu z miejsca.
DS 9 E-TENSE

DS 9 E-TENSE jest dostępny w dwóch wariantach silnikowych (250 KM z napędem na przednie koła i 360 KM z napędem na wszystkie koła) z emisją CO₂ w zakresie od 22g do 35g na kilometr.

 

Za sprawą dwóch silników elektrycznych (gdzie jeden został umieszczony z przodu, a drugi z tyłu), układ napędowy E-TENSE 4x4 360 dostarcza aż do 360 KM mocy, co przekłada się na imponujące osiągi modelu.