COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Praca Salonów Marki DS oraz Autoryzowanych Serwisów DS odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, zaleceń i wytycznych związanych z ochroną zdrowia oraz przestrzeganiem zasad higieny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
DS 3 CROSSBACK E-TENSE na górskiej trasie

HYBRYDY PLUG-IN

Nowy DS 7 E-TENSE łączy moc i elastyczność - osiąga 300 KM i ma napęd na cztery koła. W trybie zeroemisyjnym możesz korzystać z zasięgu do 58 km w cyklu mieszanym oraz do 75 km w cyklu miejskim. Wystarcza to do pokonywania codziennych tras między miejscem pracy a domem. 

DOSKONAŁE SAMOPOCZUCIE Ciesz się nieograniczoną wolnością w podróży dzięki naszym hybrydom plug-in

Ciesz się nieograniczoną wolnością w podróży dzięki dużemu zasięgowi naszych modeli z napędem hybrydowym plug-in E-TENSE. Jest on dostępny w kompaktowym hatchbacku DS 4, SUV-ie Nowym DS 7 i sedanie DS 9.

 

DS 9 E-TENSE pokazany od tyłu na leśnej trasie

ZASIĘG Dowiedz się więcej o zasięgu naszych hybryd plug-in

Na zasięg hybrydy plug-in w trybie elektrycznym wpływa wiele czynników, m.in. warunki pogodowe czy styl jazdy. Dowiedz się, jakie elementy mają znaczenie w kontekście wydajności akumulatorów w napędzie hybrydowym.

Prędkość

Prędkość ma największy wpływ na zasięg samochodu z napędem hybrydowym plug-in. Korzystaj z trybu elektrycznego przy niższych prędkościach. Aby zachować większy zasięg, podróżuj z umiarkowaną prędkością na autostradach czy drogach szybkiego ruchu.

Styl jazdy i ukształtowanie terenu

Styl jazdy i ukształtowanie terenu mają kluczowe znaczenie w kontekście zasięgu Twojej hybrydy plug-in. Oprócz korzystania z trybu Eco (dostępnego jako jeden z trybów jazdy do wyboru) zachęcamy do stosowania reguł eco-drivingu. Płynna jazda i używanie systemu odzyskiwania energii przy hamowaniu pozwalają wydłużyć zasięg nawet o 15%.

Komfort termiczny i ogrzewanie

Ekstremalny upał lub bardzo niska temperatura wpływają na reakcje chemiczne zachodzące w akumulatorach. Zasięg na wiosnę i w zimie może różnić się nawet o 35% w związku z wykorzystaniem systemu ogrzewania. Wstępne ustawienie temperatury wnętrza przed podróżą to jeden z najbardziej efektywnych sposobów na zwiększenie zasięgu w zimie i w lecie.

A gdy przełączysz się w tryb oszczędzania energii?

POKONUJ OGRANICZENIA DZIĘKI NASZEJ TECHNOLOGII

System odzyskiwania energii przy hamowaniu

Tryby jazdy

Funkcja E-SAVE

Zahamuj, by naładować akumulatoryCzytaj więcej
DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 od tyłu
Wybierz tryb, który najbardziej Ci odpowiadaCzytaj więcej
DS 7 E-TENSE na tle natury
Zachowaj prąd na późniejCzytaj więcej
DS 7 E-TENSE ukazany pomiędzy krzewami

ZASIĘG I ŁADOWANIE

Aby w pełni korzystać z zalet hybrydy plug-in, należy ją regularnie ładować. Nasze modele E-TENSE 4x4 300 KM przy maksymalnie naładowanych akumulatorach w trybie zeroemisyjnym zapewniają zasięg do 58 km¹ (cykl WLTP). Zalecamy, by codziennie podłączać samochód do źródła zasilania − dzięki temu będziesz mógł cieszyć się wszystkimi zaletami jazdy w trybie elektrycznym.

Czas ładowania

Oblicz czas ładowania w zależności od poziomu zasięgu

Ładowarki

ŁATWE I BEZPROBLEMOWE ŁADOWANIE HYBRYDY PLUG-IN

Szybkie ładowanie w domu

Ładowanie w miejscach publicznych

Kable do ładowania

Przekształć swój garaż w punkt szybkiego ładowaniaCzytaj więcej
DS 7 E-TENSE pomiędzy ludźmi
Klucz do doskonałego samopoczuciaCzytaj więcej
DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 w centrum
Każde gniazdko z prądem to okazja do naładowania Twojego samochoduCzytaj więcej
Nowy DS 7 E-TENSE podpięty do gniazda zasilania

ŁADOWANIE Każda chwila jest odpowiednia, by doładować akumulator

Istnieją różne metody ładowania akumulatorów. W zależności od wybranego rozwiązania czas ładowania będzie krótszy lub dłuższy.

 

Możesz naładować akumulatory w miejscu, w którym parkujesz samochód - w domu w nocy lub w pracy w trakcie dnia. W przypadku dłuższych podróży zrób sobie krótką przerwę przy stacji szybkiego ładowania. Dzięki niej możesz uzupełnić 80% energii w zaledwie 30 minut.

APLIKACJA MYDS Aplikacja, która zapewnia pełną kontrolę

Informacja o zasięgu

Dzięki aplikacji MyDS możesz na bieżąco kontrolować aktualny stan naładowania akumulatorów i oszacować orientacyjny zasięg Twojej hybrydy plug-in. Gdy samochód jest podłączony do ładowania, aplikacja pokazuje również szybkość ładowania i czas pozostały do końca procesu.

Zdalne ładowanie

Dzięki opcji zdalnego ładowania możesz zacząć ten proces lub zaprogramować go za pośrednictwem aplikacji MyDS. Programowane ładowanie umożliwia uzupełnianie prądu w akumulatorach w okresach objętych najniższymi opłatami za energię. 

Zdalne uruchomienie klimatyzacji lub ogrzewania

Dzięki opcji konfiguracji ustawień termicznych możesz zaprogramować pracę układu klimatyzacji i ogrzewania. Oprócz dbania o Twój komfort rozwiązanie to utrzymuje duży zasięg, gdy samochód jest podłączony do ładowania. 

WOLNOŚĆ Zalety hybrydy plug-in

Dbałość o środowisko. Doskonałe osiągi.

Nasze hybrydy plug-in są wydajne i wszechstronne − umożliwiają jazdę w trybie zeroemisyjnym i obniżają zużycie paliwa w cyklu mieszanym. Bez żadnych kompromisów w kwestii radości z jazdy.

Miasto otwiera przed Tobą drzwi

Wybór hybrydy plug-in zapewnia Ci pełną wolność korzystania z samochodu w mieście, nawet w strefach objętych ograniczeniami w ruchu pojazdów spalinowych. 

Korzyści podatkowe

Hybryda plug-in oznacza oszczędności już od chwili rejestracji samochodu. W przypadku zakupu takiego samochodu można skorzystać z premii ekologicznej. Samochody PHEV są również objęte ulgami obniżającymi koszt rejestracji.

Zużywaj mniej paliwa

Dzięki silnikom elektrycznym hybryda plug-in zużywa mniej paliwa niż wersja z napędem spalinowym. Możesz w związku z tym pokonywać Twoim Nowy DS 7 E-TENSE czy DS 9 E-TENSE znacznie większe dystanse.

10 zobowiązań serwisowych DS Automobiles

Poznaj 10 naszych zobowiązań serwisowych dla samochodów elektrycznych i hybrydowych.