COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Praca Salonów Marki DS oraz Autoryzowanych Serwisów DS odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, zaleceń i wytycznych związanych z ochroną zdrowia oraz przestrzeganiem zasad higieny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

HYBRYDY PLUG-IN

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 łączy moc i elastyczność - osiąga 300 KM i ma napęd na cztery koła. W trybie zeroemisyjnym możesz korzystać z zasięgu do 58 km (cykl WLTP), wystarczającego do pokonywania codziennych tras między miejscem pracy a domem. 

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4X4: HYBRYDA PLUG-IN

1. Elektryczny silnik o mocy 80 kW
2. Automatyczna skrzynia biegów
3. 8 przełożeń sterowanych elektrycznie
4. Silnik benzynowy o mocy 200 KM
5. Akumulatory LI-ON o pojemności 13,2 kWh
6. Ładowarka pokładowa OBC o mocy 7,4 kW
7. Silnik elektryczny o mocy 80 kW, zamontowany z tyłu

CIESZ SIĘ PEŁNĄ WOLNOŚCIĄ DZIĘKI TECHNOLOGII PHEV

Nasze nowe hybrydy plug-in (PHEV), takie jak DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4, mają zasięg do 58 km w trybie zeroemisyjnym (cykl WLTP). To wystarczy do pokonywania większości codziennych tras.  
Nowa generacja napędu istotnie różni się od hybryd bez możliwości ładowania (HEV), które w trybie elektrycznym mają bardzo ograniczony zasięg (2-3 km). 

TECHNOLOGIA HYBRYDOWA PLUG-IN 4x4

Prezentacja DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 to ważny krok dla Marki, która po raz pierwszy wykorzystała napęd hybrydowy z możliwością ładowania. Dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 80 kW zlokalizowane są na obu osiach i umożliwiają pokonanie do 58 km w trybie elektrycznym (cykl WLTP). Jednostki te zasilane są akumulatorami najnowszej generacji, które dzięki kompaktowej budowie mieszczą się pod siedzeniami z tyłu i nie ograniczają przestronności i pojemności bagażnika. 

Dowiedz się więcej o zasięgu naszych hybryd plug-in

Na zasięg hybrydy plug-in w trybie elektrycznym wpływa wiele czynników, m.in. warunki pogodowe czy styl jazdy. Dowiedz się, jakie elementy mają znaczenie w kontekście wydajności akumulatorów w napędzie hybrydowym.

Prędkość

Prędkość ma największy wpływ na zasięg samochodu z napędem hybrydowym plug-in. Korzystaj z trybu elektrycznego przy niższych prędkościach. Aby zachować większy zasięg, podróżuj z umiarkowaną prędkością na autostradach czy drogach szybkiego ruchu.

Styl jazdy i ukształtowanie terenu

Styl jazdy i ukształtowanie terenu mają kluczowe znaczenie w kontekście zasięgu Twojej hybrydy plug-in. Oprócz korzystania z trybu Eco (dostępnego jako jeden z trybów jazdy do wyboru) zachęcamy do stosowania reguł eco-drivingu. Płynna jazda i używanie systemu odzyskiwania energii przy hamowaniu pozwalają wydłużyć zasięg nawet o 15%.

Komfort termiczny i ogrzewanie

Ekstremalny upał lub bardzo niska temperatura wpływają na reakcje chemiczne zachodzące w akumulatorach. Zasięg na wiosnę i w zimie może różnić się nawet o 35% w związku z wykorzystaniem systemu ogrzewania. Wstępne ustawienie temperatury wnętrza przed podróżą to jeden z najbardziej efektywnych sposobów na zwiększenie zasięgu w zimie i w lecie.

A gdy przełączysz się w tryb oszczędzania energii?

POKONUJ OGRANICZENIA DZIĘKI NASZEJ TECHNOLOGII

System odzyskiwania energii przy hamowaniu

Tryby jazdy

Funkcja E-SAVE

Zahamuj, by naładować akumulatoryCzytaj więcej
Wybierz tryb, który najbardziej Ci odpowiadaCzytaj więcej
Zachowaj prąd na późniejCzytaj więcej

ZASIĘG I ŁADOWANIE

Aby w pełni korzystać z zalet hybrydy plug-in, należy ją regularnie ładować. DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 w trybie zeroemisyjnym przy maksymalnie naładowanych akumulatorach zapewnia zasięg do 58 km (cykl WLTP). Dowiedz się, jak i gdzie uzupełnić prąd.  

Ładowarki

ŁATWE I BEZPROBLEMOWE ŁADOWANIE HYBRYDY PLUG-IN

Szybkie ładowanie w domu

Ładowanie w miejscach publicznych

Kable do ładowania

Przekształć swój garaż w punkt szybkiego ładowaniaCzytaj więcej
Klucz do doskonałego samopoczuciaCzytaj więcej
Każde gniazdko z prądem to okazja do naładowania Twojego samochoduCzytaj więcej

DS 7 CROSSBACK E-TENSE

Oblicz zasięg swojego samochodu elektrycznego Marki DS

Zmodyfikuj parametry poniżej, by obliczyć zasięg

APLIKACJA MyDS

Aplikacja, która umożliwia pełną kontrolę

Informacja o zasięgu

Dzięki aplikacji MyDS możesz na bieżąco kontrolować aktualny stan naładowania akumulatorów i oszacować orientacyjny zasięg Twojej hybrydy plug-in. Gdy samochód jest podłączony do ładowania, aplikacja pokazuje również szybkość ładowania i czas pozostały do końca procesu.

Zdalne ładowanie

Dzięki opcji zdalnego ładowania możesz zacząć ten proces lub zaprogramować go za pośrednictwem aplikacji MyDS. Programowane ładowanie umożliwia uzupełnianie prądu w akumulatorach w okresach objętych najniższymi opłatami za energię. 

Zdalne uruchomienie klimatyzacji lub ogrzewania

Dzięki opcji konfiguracji ustawień termicznych możesz zaprogramować pracę układu klimatyzacji i ogrzewania. Oprócz dbania o Twój komfort rozwiązanie to utrzymuje duży zasięg, gdy samochód jest podłączony do ładowania. 

POZNAJ ZALETY HYBRYDY PLUG-IN

Czysty samochód o doskonałych osiągach

Nasza hybryda plug-in oferowana w roku 2019 jest wydajna i wszechstronna. Umożliwia jazdę w trybie zeroemisyjnym i obniża zużycie paliwa w cyklu łączonym w żaden sposób nie wpływając na ograniczenie przyjemności z jazdy.

Miasto otwiera przed Tobą drzwi

Wybór hybrydy plug-in umożliwia wjazd do stref z ograniczeniami ruchu w miastach. DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 wyposażony jest w jasnoniebieską diodę LED przy górnej krawędzi przedniej szyby, która informuje o korzystaniu z trybu elektrycznego. 

Korzyści podatkowe

Hybryda plug-in oznacza oszczędności już od chwili rejestracji samochodu. W przypadku zakupu takiego samochodu można skorzystać z bonusa. Samochody PHEV są również objęte odliczeniami podatkowymi.  

Zużywaj mniej paliwa

Dzięki silnikom elektrycznym hybryda plug-in zużywa mniej paliwa niż spalinowy odpowiednik. Możesz w związku z tym pokonywać Twoim DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 większe dystanse.

10 zobowiązań serwisowych DS Automobiles

Poznaj 10 naszych zobowiązań serwisowych dla samochodów elektrycznych i hybrydowych.