COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Praca Salonów Marki DS oraz Autoryzowanych Serwisów DS odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, zaleceń i wytycznych związanych z ochroną zdrowia oraz przestrzeganiem zasad higieny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

E-TENSE Samochody elektryczne i hybrydowe według DS

Technologia E-TENSE to symbol najnowocześniejszych rozwiązań w obszarze elektromobilności. Projektując je skoncentrowaliśmy się na maksymalizacji radości z jazdy. Opracowaliśmy również paletę specjalnych usług, które spełnią wszystkie Twoje potrzeby. Technologia E-TENSE dostępna jest w wersji w 100% elektrycznej w modelu DS 3 CROSSBACK, a w formie napędu hybrydowego plug-in − w DS 4, DS 7 CROSSBACK i DS 9.

 

MODELE Poznaj naszą gamę samochodów elektrycznych
i hybryd plug-in

DS 3 CROSSBACK E-TENSE

Nasz elektryczny DS 3 CROSSBACK E-TENSE zapewnia radość z jazdy i komfort zachowując praktyczność wersji spalinowej. Ciesz się zasięgiem wynoszącym 320 km (cykl WLTP¹) i możliwością doładowania akumulatorów do poziomu 80% w zaledwie 30 minut.

DS 4 E-TENSE

Najnowszej generacji napęd hybrydowy plug-in E-TENSE o mocy 225 KM jest połączeniem silnika benzynowego osiągającego 180 KM oraz 110-konnej jednostki elektrycznej. Dzięki niemu DS 4 E-TENSE jest niezwykle dynamiczny i elastyczny. Zasięg samochodu w cyklu mieszanym WLTP wynosi ponad 50 km.

DS 7 CROSSBACK E-TENSE

DS 7 CROSSBACK dostępny jest w dwóch wersjach wykorzystujących napęd hybrydowy plug-in. Ciesz się jazdą w absolutnej ciszy w trybie elektrycznym i korzystaj z zasięgu wynoszącego nawet 58 km (cykl WLTP¹).

DS 9 E-TENSE

Decydując się na model DS 9 możesz wybrać jedną z dwóch wersji hybrydowych plug-in: o mocy 225 KM oraz 360 KM (z napędem na cztery koła). Emisja CO₂ wersji E-TENSE wynosi od 33 g/km do 49 g/km (w trakcie homologacji), a zasięg − nawet 48 km (w cyklu WLTP¹).

Innowacyjność zrodzona z rywalizacji

Dzięki udziałowi Marki DS w Formule E i dwóm tytułom mistrzowskim, nasza gama samochodów elektrycznych i hybryd plug-in korzysta z technologii zaczerpniętej prosto z toru wyścigowego, takiej jak system odzyskiwania energii przy hamowaniu. Modele elektryczne z gamy 2020 zrodziły się z sukcesów sportowych i otwierają nowe horyzonty stylu.

ENERGIA Zalety samochodów elektrycznych i hybryd plug-in

Osiągi i radość z jazdy

Nasze samochody elektryczne i hybrydy plug-in to kwintesencja radości z jazdy. Poznaj całkiem nowe doświadczenia: brak emisji spalin w trybie elektrycznym i ograniczoną emisję w przypadku hybrydy plug-in.

Korzystaj z samochodu w mieście, gdy tylko chcesz

Wybierz wersję elektryczną lub hybrydę plug-in i nie przejmuj się restrykcjami dotyczącymi poruszania się w miastach. Jasnoniebieska dioda LED przy górnej krawędzi szyby przedniej sygnalizuje, że poruszasz się w trybie elektrycznym. Dzięki temu możesz korzystać z ciągle rosnącej liczby benefitów, które dla samochodów zelektryfikowanych oferują samorządy.

Korzyści lokalne

Kup samochód elektryczny lub hybrydowy plug-in i skorzystaj z benefitów zapewnionych przez Twój lokalny samorząd.

Długoterminowe korzyści

Elektryczność to jedno z najbardziej efektywnych źródeł zasilania, zwłaszcza w połączeniu z systemem odzyskiwania energii przy hamowaniu. Niektóre części, takie jak tarcze hamulcowe, zużywają się wolniej. Z punktu widzenia kosztów eksploatacji użytkowanie samochodu wykorzystującego napęd elektryczny jest bardziej korzystne niż w przypadku silnika benzynowego czy Diesla.

¹ - Podane wartości zużycia energii i emisji CO2 ustalono na podstawie nowej światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich WLTP (Rozporządzenie (UE) 2017/1151). Rzeczywisty zasięg samochodów zelektryfikowanych może różnić się w zależności od prędkości, ogrzewania, warunków atmosferycznych i topografii terenu. Na zasięg wpływają również inne czynniki takie jak indywidualny styl jazdy, ciśnienie w oponach, korzystanie z dodatkowych urządzeń (np. klimatyzacji lub radia) czy obciążenie ładunkiem.