DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4X4

Hybryda plug-in

 

HYBRYDA PLUG-IN Z NAPĘDEM NA CZTERY KOŁA

Osiągi:
300 KM i napęd na cztery koła
Przyspieszenie 0 - 100 km/h w 6,6 s

Zużycie paliwa/emisja (WLTP):
1,4 l/100km
31 g CO2/km

Wydajna i inteligentna

Przemieszczaj się w ciszy DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 w trybie elektrycznym. Zasięg wynoszący 58 km wystarczy do codziennych przejazdów. 

ATUTY HYBRYDY PLUG-IN E-TENSE

Powiększaj zasięg dzięki systemowi odzyskiwania energii przy hamowaniu
Zaplanuj korzystanie z trybu elektrycznego dzięki funkcji E-SAVE

Naładuj akumulatory w 1 godzinę 45 minut korzystając z zewnętrznej lub domowej stacji ładowania

System odzyskiwania energii przy hamowaniu jest rezultatem doświadczeń zdobytych w Formule E. Przekształca on energię kinetyczną w elektryczną podczas wytracania prędkości i tym samym zwiększa zasięg. 

Funkcja E-SAVE pozwala na zachowanie zasobów energii, pozwalających na pokonanie ostatnich 10 czy 20 kilometrów podróży w trybie w pełni elektrycznym. Dzięki temu możesz zaplanować wjazd do stref bezemisyjnych, które obowiązują w niektórych miastach.

1 godzina 45 minut − to czas potrzebny do pełnego naładowania akumulatorów DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 przy wykorzystaniu gniazda 32A i ładowarki o mocy 6,6 kW. Po podłączeniu do standardowego gniazdka 8A proces zajmie 8 godzin. 

  • TECHNOLOGIA I WYRAFINOWANIE

    Wyszukane wnętrze, które zapewni Ci komfort absolutny

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z WYBORU TRYBÓW JAZDY

Zero emissions” to tryb domyślny. Gdy rozpoczynasz jazdę, system wykorzystuje silnik elektryczny umożliwiając podróżowanie w komforcie i ciszy bez emisji CO2 i szkodliwych spalin.
Sport” jest zorientowany na najlepsze osiągi i maksymalną przyjemność z jazdy.  
Hybrid” automatycznie optymalizuje osiągi i zużycie paliwa.  
4WD” kieruje napęd na wszystkie koła, by zwiększyć ich przyczepność na błotnistych, piaszczystych lub zaśnieżonych nawierzchniach. 

Reaktywność i finezja

Dzięki kamerze i czujnikom zawieszenie DS ACTIVE SCAN SUSPENSION dostosowuje charakter pracy do panujących warunków, doskonale absorbując wszelkie nierówności.
System w czasie rzeczywistym przekazuje dane do centralnego komputera, który indywidualnie decyduje o sztywności pracy zawieszenia każdego z kół. Wszystko po to, aby zapewnić pasażerom maksymalny poziom komfortu.

Prowadź lub daj się zawieźć

DS CONNECTED PILOT to system, który przejmuje stery DS 7 CROSSBACK i odciąża kierowcę, jednocześnie w każdej chwili umożliwiając mu przejęcie kontroli nad samochodem. To duży krok na drodze rozwoju samochodów autonomicznych. System utrzymuje zadaną prędkość oraz bezpieczny dystans dzielący samochód od pojazdu z przodu i kontroluje trajektorię jazdy za pośrednictwem układu kierowniczego. Poprawia bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

 

System kontroli pasa ruchu funkcjonuje najbardziej optymalnie na drogach z wyraźnie wydzielonymi pasami ruchu po dwóch stronach (autostrady i drogi dwujezdniowe).

CHARAKTER I WYRAFINOWANIE

Hybryda plug-in E-TENSE 4x4 w każdym aspekcie zachowuje DNA modelu DS 7 CROSSBACK. Dodatkowo wersję tę wyróżniają niepowtarzalne akcenty stylistyczne, które odzwierciedlają jej nowoczesność i wysokie osiągi.

DS ACTIVE LED VISION: Widzieć i być widzianym

System DS ACTIVE LED VISION, po raz pierwszy zaprezentowany w koncepcyjnym modelu DS E-TENSE, jest jednocześnie efektowny i skuteczny. Składa się z głównego projektora LED oraz trzech modułów rotacyjnych. Te ostatnie pochylają się i obracają w zależności od kierunku skrętu kół, prędkości samochodu i warunków pogodowych, by zapewnić optymalną widoczność.

DS NIGHT VISION : Widoczność w nocy

Stworzyliśmy system DS NIGHT VISION, by maksymalnie zoptymalizować widoczność w warunkach jazdy nocą. Kamera na podczerwień, umieszczona w osłonie chłodnicy, wykrywa pieszych oraz zwierzęta znajdujące się na drodze w odległości do 100 m. System umożliwia szybką reakcję i minimalizuje ryzyko zderzenia.

Jednostka napędowa E-TENSE 4x4: Hybryda według DS

Układ napędowy składa się z benzynowego silnika o mocy 200 KM (147 kW), połączonego z dwiema jednostkami elektrycznymi o łącznej mocy 109 KM (80 kW) i elektronicznie sterowaną ośmioprzełożeniową automatyczną skrzynią biegów (EAT8). Łączna moc systemu wynosi 300 KM, a maksymalny moment obrotowy - 450 Nm (dostępny w trybie Sport).  

W trybie zeroemisyjnym DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 może pokonać do 58 kilometrów (cykl WLTP) dzięki akumulatorom o pojemności 13,2 kWh. To wystarczy, by pokonywać codzienne trasy w mieście lub podróżować w trasie z prędkością do 135 km/h. Gdy poziom naładowania akumulatorów jest zbyt niski lub wymagają tego warunki na drodze, włącza się silnik spalinowy.  

DS PARK PILOT: Parkowanie nigdy nie było tak proste

Wykonuj manewry parkowania zachowując pełen spokój dzięki unikalnej technologii DS PARK PILOT. Samochód bez udziału kierowcy zaparkuje samochód prostopadle i równolegle, po czym wyjedzie z miejsca postojowego.