HYBRYDA PLUG-IN Z NAPĘDEM NA CZTERY KOŁA

Osiągi:
300 KM i napęd na 4 koła
Przyspieszenie 0-100 km/h: 6,5 s

 

Zużycie paliwa/emisja CO2 (WLTP):
Poniżej 2,2 l/100km
Poniżej 49g CO2/km

Wydajna i inteligentna

Przemierzaj ulice w całkowitej ciszy wybierając tryb elektryczny, dostępny w DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4. Zasięg wynosi 50 km (WLTP) − to tyle, ile potrzebujesz, by sprawnie przemieszczać się w mieście między pracą a domem.

Przewidywana dostępność Q4/2019 r.

ATUTY HYBRYDY PLUG-IN E-TENSE

Zwiększ zasięg dzięki funkcji BRAKE

Zaplanuj korzystanie z trybu elektrycznego dzięki funkcji E-SAVE

Naładuj akumulatory w 1 godzinę 45 minut korzystając z zewnętrznej lub domowej stacji ładowania

Dostępna w DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 funkcja "BRAKE" jest owocem doświadczenia zdobytego w serii wyścigów Formuły E. Dzięki niej podczas hamowania i zwalniania odzyskiwana jest energia, która zwiększa zasięg samochodu.

Funkcja E-SAVE pozwala na zachowanie zasobów energii, pozwalających na pokonanie ostatnich 10 czy 20 kilometrów podróży w trybie w pełni elektrycznym. Dzięki temu możesz zaplanować wjazd do stref bezemisyjnych, które obowiązują w niektórych miastach.

1 godzina 45 minut − to czas potrzebny do pełnego naładowania akumulatorów DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 przy wykorzystaniu gniazda 32A i ładowarki o mocy 6,6 kW. Po podłączeniu do standardowego gniazdka 8A proces zajmie 8 godzin. 

  • TECHNOLOGIA I WYRAFINOWANIE

    Wyszukane wnętrze, które zapewni Ci komfort absolutny

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z WYBORU TRYBÓW JAZDY

“Zeroemisyjny” to tryb domyślny. Po każdym uruchomieniu samochodu włącza się silnik elektryczny, który zapewnia komfort jazdy w ciszy i eliminuje emisję zanieczyszczeń, w tym CO2.
“Sport” podkreśla doskonałe osiągi i radość z jazdy.
“Hybrydowy” automatycznie optymalizuje osiągi i zużycie paliwa. Średnia wartość emisji CO2 w tym trybie wynosi poniżej 49 g/km.
“4WD” przekazuje napęd na wszystkie koła, aby zwiększyć przyczepność na mokrych, piaszczystych i zaśnieżonych drogach.

Reaktywność i finezja

Dzięki kamerze i czujnikom zawieszenie DS ACTIVE SCAN SUSPENSION dostosowuje charakter pracy do panujących warunków, doskonale absorbując wszelkie nierówności.
System w czasie rzeczywistym przekazuje dane do centralnego komputera, który indywidualnie decyduje o sztywności pracy zawieszenia każdego z kół. Wszystko po to, aby zapewnić pasażerom maksymalny poziom komfortu.

Prowadź lub daj się zawieźć

DS CONNECTED PILOT to system, który przejmuje stery DS 7 CROSSBACK i odciąża kierowcę, jednocześnie w każdej chwili umożliwiając mu przejęcie kontroli nad samochodem. To duży krok na drodze rozwoju samochodów autonomicznych. System utrzymuje zadaną prędkość oraz bezpieczny dystans dzielący samochód od pojazdu z przodu i kontroluje trajektorię jazdy za pośrednictwem układu kierowniczego. Poprawia bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

 

System kontroli pasa ruchu funkcjonuje najbardziej optymalnie na drogach z wyraźnie wydzielonymi pasami ruchu po dwóch stronach (autostrady i drogi dwujezdniowe).

CHARAKTER I WYRAFINOWANIE

Hybryda plug-in E-TENSE 4x4 w każdym aspekcie zachowuje DNA modelu DS 7 CROSSBACK. Dodatkowo wersję tę wyróżniają niepowtarzalne akcenty stylistyczne, które odzwierciedlają jej nowoczesność i wysokie osiągi.

DS ACTIVE LED VISION: Widzieć i być widzianym

System DS ACTIVE LED VISION, po raz pierwszy zaprezentowany w koncepcyjnym modelu DS E-TENSE, jest jednocześnie efektowny i skuteczny. Składa się z głównego projektora LED oraz trzech modułów rotacyjnych. Te ostatnie pochylają się i obracają w zależności od kierunku skrętu kół, prędkości samochodu i warunków pogodowych, by zapewnić optymalną widoczność.

DS NIGHT VISION : Widoczność w nocy

Stworzyliśmy system DS NIGHT VISION, by maksymalnie zoptymalizować widoczność w warunkach jazdy nocą. Kamera na podczerwień, umieszczona w osłonie chłodnicy, wykrywa pieszych oraz zwierzęta znajdujące się na drodze w odległości do 100 m. System umożliwia szybką reakcję i minimalizuje ryzyko zderzenia.

Jednostka napędowa E-TENSE 4x4: Hybryda według DS

Układ napędowy składa się z benzynowego silnika o mocy 200 KM (147 kW), połączonego z dwiema jednostkami elektrycznymi o łącznej mocy 109 KM (80 kW) i elektronicznie sterowaną ośmioprzełożeniową automatyczną skrzynią biegów (EAT8). Łączna moc systemu wynosi 300 KM, a maksymalny moment obrotowy - 450 Nm (dostępny w trybie Sport).  

Zasięg DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 w trybie zeroemisyjnym wynosi 50 kilometrów (według normy WLTP; do 60 km zgodnie z normą NEDC) dzięki akumulatorom o pojemności 13.2kW/h. To wystarczy zarówno do codziennej eksploatacji w warunkach miejskich, jak i przejażdżek po autostradzie z prędkością do 135 km/h. Gdy poziom naładowania akumulatorów jest zbyt niski lub spada przyczepność, automatycznie włącza się silnik spalinowy.

DS PARK PILOT: Parkowanie nigdy nie było tak proste

Wykonuj manewry parkowania zachowując pełen spokój dzięki unikalnej technologii DS PARK PILOT. Samochód bez udziału kierowcy zaparkuje samochód prostopadle i równolegle, po czym wyjedzie z miejsca postojowego.