COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Praca Salonów Marki DS oraz Autoryzowanych Serwisów DS odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, zaleceń i wytycznych związanych z ochroną zdrowia oraz przestrzeganiem zasad higieny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

DS X E-TENSE

SAMOCHÓD MARZEŃ

TECHNOLOGIA I POEZJA W JEDNYM PROJEKCIE

Samochód o zapierających dech w piersiach osiągach, lekki jak piórko i cichy jak bryza. Stworzony przez pasjonatów dla pasjonatów.

Projektanci wykorzystali najnowsze technologie i zbudowali nadwozie, które wraca do pierwotnego kształtu po uderzeniu. Możliwość zmiany ustawień grilla z przodu modyfikuje parametry chłodzenia DS X E-TENSE, dostosowując je do chwilowych oczekiwań kierowcy. Dzięki kurtynom świetlnym DS LIGHT VEIL poziom doświetlenia wnętrza można zmienić w zależności od nastroju pasażerów i warunków zewnętrznych. 

ASYMETRYCZNY DESIGN DS X E-TENSE

Projektanci Marki DS wyobrazili sobie samochód roku 2035 i stworzyli asymetryczny, trzymiejscowy samochód koncepcyjny. Połączyli dwie wizje samochodu w jednym projekcie, pozwalającym na wybór stylu jazdy w zależności od oczekiwań kierowcy.  

INSPIRUJĄCE TECHNOLOGIE

Między przednimi kołami umieszczono dwa silniki elektryczne, które zapewniają DS X E-TENSE niesamowitą moc i osiągi. W warunkach drogowych jednostka rozwija maksymalnie 400 kW (540 KM), moc rośnie do 1 000 kW (1 360 KM) w trybie jazdy torowej. Pozwala ona kierowcy w pełni docenić parametry zawieszenia opracowanego przez inżynierów DS Performance, dział techniczny stojący za sukcesami Marki DS w Formule E. Jego elementy wykonano z włókna węglowego, bazuje na innowacyjnej konstrukcji sprężyn i drążków skrętnych. Za trakcję, przyczepność i hamowanie odpowiada zaawansowany, aktywny system optymalizujący osiągi na każdym rodzaju nawierzchni.

ŹRÓDŁO RADYKALNYCH EMOCJI

Dostęp do kokpitu jest możliwy po otwarciu drzwi Elytre, wykończonych splotem skóry i włókna węglowego. Wzrok przykuwa trójkątny kształt fotela, który perfekcyjnie dostosowuje się do budowy ciała kierowcy, niczym szyte na miarę siedzenia w samochodach wyścigowych. Kierownica, kluczowy dla pasjonatów motoryzacji element wyposażenia kabiny, to połączenie skóry, drewna i metalu. Dwubarwna anilinowa skóra w kolorach Millennium Blue i Navy Blue jest wykończona charakterystycznym dla Marki DS perłowym przeszyciem. Wszystkie te akcenty łączą się w zapowiedź unikalnych przeżyć, które czekają kierowcę i pasażerów. Poczują oni gwałtowny wzrost adrenaliny zanim zdążą ruszyć z miejsca. 

KOKON, UKOJENIE DLA ZMYSŁÓW

Wejdź do wnętrza − kokonu przez unoszone do góry drzwi. Kierowca po zajęciu miejsca w kokpicie staje się również pasażerem. Asymetryczna budowa kabiny uwalnia różne rodzaje przestrzeni, przykryte szklanym sklepieniem. Pasażer jest zamknięty w pobudzającej zmysły kapsule i relaksuje się na wentylowanym fotelu z masażem, którego design przywodzi na myśl rozwinięte skrzydło ptaka. Górna partia oparcia jest ozdobiona motywem gwiazdy z piór. Podróżowanie w trybie autonomicznym jest wyjątkowym doznaniem, które oprócz dotyku angażuje pozostałe zmysły. Dzięki projektowi firmy FOCAL wnętrze staje się przestrzenią wyjątkowych, głębokich doznań akustycznych, podporządkowanych przyjemności delektowania się muzyką. Deska rozdzielcza jest jednocześnie źródłem emisji dźwięku. Sygnał w czasie rzeczywistym dostosowuje się do ruchów słuchacza, zapewniając mu najwyższej jakości odbiór muzyki.

MARZENIE, KTÓRE STAŁO SIĘ RZECZYWISTOŚCIĄ

DS X E-TENSE debiutuje spotkaniem z zespołem akrobacyjnym "Patrouille de France"