COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Praca Salonów Marki DS oraz Autoryzowanych Serwisów DS odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, zaleceń i wytycznych związanych z ochroną zdrowia oraz przestrzeganiem zasad higieny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

NAŁADUJ SWOJEGO DS E-TENSE Naładuj Twojego DS

Ładowanie jest niezbędne, by w pełni skorzystać z zalet Twojego samochodu elektrycznego lub hybrydowego. Podłącz samochód do źródła zasilania, gdy go nie używasz - zajmie to zaledwie kilka sekund. Zalecamy, by codziennie ładować Twoją hybrydę plug-in, ponieważ dzięki temu można w pełni wykorzystać zasięg w trybie elektrycznym i pokonywać w ten sposób większość codziennych tras.

Ładowanie w pracy lub w domu

DS 9 E-TENSE podpięty do ładowania na tle apartamentu

Masz do wyboru kilka rozwiązań, które umożliwiają naładowanie Twojego E-TENSE. Każde z nich różni się czasem procesu ładowania. Rekomendujemy instalację stacji DS Wall Box − ma ona wiele zalet, m.in. bezpieczeństwo i optymalną wydajność.

Metoda ładowania

Jak naładować samochód?

Możesz naładować Twój samochód elektryczny lub hybrydowy korzystając z publicznej stacji ładowania lub z własnego źródła energii, w domu lub w pracy. Istnieje kilka metod ładowania Twojego DS E-TENSE - w zależności od tego, którą wybierzesz, proces ten będzie trwał krócej lub dłużej. Ze względu na liczne zalety, takie jak czas ładowania czy bezpieczeństwo, rekomendujemy instalację stacji Wall Box. Nasze samochody elektryczne i hybrydy plug-in są kompatybilne z wszystkimi poniższymi metodami ładowania.  

 

DS ePro WALLBOX

Nasze stacje DS ePro Wall Box umożliwiają bezpieczne i zoptymalizowane ładowanie akumulatora w Twoim DS. Współpracująca z nami firma Free2move eSolutions wykona kompleksowy audyt, którego rezultatem będzie dobór odpowiedniej stacji Wall Box, uwzględniającej specyfikę Twojej instalacji elektrycznej i sposobu eksploatacji samochodu. W zależności od wybranej mocy naładowanie akumulatorów w Twoim Nowym DS 3 E-TENSE w 100% może zająć zaledwie 5 h 15 min (z wykorzystaniem kabla trójfazowego Typ 3*).

 

* z ładowarką pokładową o mocy 11 kW

Gniazdko wzmocnione

Instalacja wzmocnionego gniazdka to bezpieczny sposób na zwiększenie mocy i szybkości, a tym samym wydajności ładowania Twojego Nowego DS 3 E-TENSE. Możesz odzyskać 50 km zasięgu w 2 h 30 min korzystając ze wzmocnionego kabla Typ 2.

Gniazdko domowe

Aby naładować akumulatory w modelach E-TENSE możesz również skorzystać ze standardowego gniazdka domowego. Wykorzystaj w tym celu standardowy kabel Typ 2, który jest wyposażeniem seryjnym samochodu. Rozwiązanie to umożliwia odzyskanie 100 km zasięgu Nowego DS 3 E-TENSE w czasie poniżej 10 godzin.

Nasze modele z napędem hybrydowym plug-in są kompatybilne z wszystkimi wymienionymi metodami ładowania. Ich zasięg w trybie zeroemisyjnym jest niższy niż w przypadku samochodów elektrycznych, w konsekwencji czas ładowania jest w ich przypadku krótszy. Akumulatory Nowego DS 7 E-TENSE 4x4 naładujesz w pełni w 1 godzinę 45 minut korzystając z DS Wall Box z instalacją o mocy 7,4 kW. 

 

Zasięg hybryd plug-in w trybie zeroemisyjnym jest niższy niż w przypadku samochodów elektrycznych, w konsekwencji czas ładowania jest w ich przypadku krótszy. Akumulator Nowego DS 7 E-TENSE 4x4 naładujesz w pełni w 2 godziny korzystając z DS Wall Box z instalacją o mocy 7,4 kW.

Free2move eSolutions Metoda ładowania, które spełni Twoje oczekiwania

DS Automobiles powierzyła Free2move eSolutions zadanie, jakim jest wsparcie klientów w wyborze i instalacji rozwiązania do ładowania spełniającego indywidualne potrzeby.

Oprócz bezproblemowego i szybkiego działania firma ta gwarantuje instalację najwyższej jakości, w najlepszej cenie, spełniającą kryteria rządowego dofinansowania.

Łatwa instalacja w 4 krokach

Profesjonalna usługa, od porady do instalacji

1. Wybór

Doradca zadzwoni do Ciebie, aby wspólnie wybrać rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb. 

2. Audyt

Technik sprawdzi instalację elektryczną w Twoim domu i określi konieczne działania w celu zamontowania wybranego rozwiązania.  

3. Kosztorys

Doradca prześle Ci kosztorys uwzględniający zakup i instalację stacji Wall Box. 

4. Instalacja

Technik dostarczy, zainstaluje i uruchomi Wall Box w Twoim domu. 

Kable do ładowania

Jest kilka rodzajów kabli do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych, z których możesz skorzystać w zależności od wybranego rozwiązania i mocy ładowarki pokładowej w samochodzie. Standardowo wraz z zakupem samochodu otrzymujesz standardowy kabel Typ 2, a opcjonalnie trójfazowy kabel Typ 3, które zapewniają różne tempo ładowania w zależności od źródła.

 

Kabel Typ 2

Kabel jest wyposażeniem standardowym i umożliwia ładowanie o mocy 1,8 kW. Dostosowany jest do ładowania z wykorzystaniem gniazdka domowego.

Wzmocniony kabel Typ 2

Kabel jest wyposażeniem opcjonalnym i umożliwia ładowanie o mocy 3,2 kW. Dostosowany jest do ładowania z wykorzystaniem wzmocnionego gniazdka domowego.

Jednofazowy kabel Typ 3*

Kabel jest wyposażeniem opcjonalnym i umożliwia ładowanie o mocy do 7,4 kW.

Trójfazowy kabel Typ 3*

Kabel umożliwia ładowanie o mocy do 22 kW. Dostosowany jest do ładowania za pośrednictwem stacji DS Wall Box o mocy 11 kW lub 22 kW oraz publicznej stacji ładowania.

* Jednofazowy kabel Typ 3 dostarczany jest jako wyposażenie dodatkowe

modelu DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4, trójfazowy kabel Typ 3 jest wyposażeniem standardowym modelu DS 3 CROSSBACK E-TENSE.

DS 3 CROSSBACK E-TENSE przy stacji zasilającej na parkingu

Dowiedz się więcej o czasie ładowania

Proces ładowania samochodu elektrycznego wykorzystuje dwa rodzaje prądu: zmienny (AC) i stały (DC). Prąd zmienny dostępny jest w większości publicznych sieci i umożliwia uzupełnienie energii w domu lub za pośrednictwem publicznej stacji ładowania. Czas ładowania zależy od mocy kabli do ładowania (wyrażonej w kW) oraz ładowarki pokładowej w Twoim DS.

 

Stacje zamieniające prąd zmienny w prąd stały dostępne są głównie przy autostradach. Są szczególnie przydatne podczas długich podróży, ponieważ umożliwiają szybkie i zoptymalizowane uzupełnienie energii w akumulatorach. Stacje te są kompatybilne wyłącznie z samochodami w 100% elektrycznymi.

Czas ładowania dla
DS 3 CROSSBACK E-TENSE*

Stacja ładowania o mocy 22 kW (AC)

Uzupełnij 40% prądu w akumulatorach w zaledwie 2 godziny korzystając z opcjonalnej ładowarki pokładowej o mocy 11 kW.

Stacja ładowania o mocy 50 kW (DC)

Naładuj akumulatory podczas przerwy na lunch. W godzinę uzupełnisz 85% prądu korzystając z kabla, który jest wyposażeniem standardowym samochodu.

Stacja ładowania o mocy 100 kW (DC)

Zrób sobie przerwę i błyskawicznie uzupełnij stan naładowania akumulatorów w Twoim DS. W 30 minut odzyskasz 80% zasięgu korzystając z kabla, który jest wyposażeniem standardowym samochodu.  

* Z wyjątkiem stacji ładującej 100 kW dla DS 3 CROSSBACK E-TENSE, stacje ładujące 22 kW i 50 kW są również kompatybilne z DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4.

Poznaj nasze modele E-TENSE

 • NOWY DS 3 E-TENSE NOWY DS 3 E-TENSE

  189 600,00zł brutto

  lub 2235 zł netto/mies. 10% wpłaty własnej*

 • DS 4 E-TENSE DS 4 E-TENSE

  185 800,00zł brutto

  lub 1918 zł netto/mies. 10% wpłaty własnej

 • NOWY DS 7 E-TENSE NOWY DS 7 E-TENSE

  243 000,00zł brutto

  lub 2491 zł netto/mies. 10% wpłaty własnej

 • DS 9 E-TENSE DS 9 E-TENSE

  293 200,00zł brutto

  lub 3255 zł netto/mies. 10% wpłaty własnej

¹ - Podane wartości zużycia energii i emisji CO2 ustalono na podstawie nowej światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich WLTP (Rozporządzenie (UE) 2017/1151). Rzeczywisty zasięg samochodów zelektryfikowanych może różnić się w zależności od prędkości, ogrzewania, warunków atmosferycznych i topografii terenu. Na zasięg wpływają również inne czynniki takie jak indywidualny styl jazdy, ciśnienie w oponach, korzystanie z dodatkowych urządzeń (np. klimatyzacji lub radia) czy obciążenie ładunkiem.