COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Praca Salonów Marki DS oraz Autoryzowanych Serwisów DS odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, zaleceń i wytycznych związanych z ochroną zdrowia oraz przestrzeganiem zasad higieny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Naładuj Twojego DS

Ładowanie jest niezbędne, by w pełni skorzystać z zalet Twojego samochodu elektrycznego lub hybrydowego. Podłącz samochód do źródła zasilania, gdy go nie używasz. Zajmie zaledwie kilka sekund. 

Ładowanie w pracy lub w domu

DS 9 E-TENSE podpięty do ładowania na tle apartamentu

Masz do wyboru kilka rozwiązań, które umożliwiają naładowanie Twojego E-TENSE. Każde z nich różni się czasem procesu ładowania. Rekomendujemy instalację stacji DS Wall Box − ma ona wiele zalet, m.in. bezpieczeństwo i optymalną wydajność.

Metoda ładowania

DS Wall Box

Nasze stacje DS Wall Box umożliwiają bezpieczne i zoptymalizowane ładowanie akumulatorów w Twoim DS. Współpracująca z nami firma ZeBorne wykona kompleksowy audyt, którego rezultatem będzie dobór odpowiedniej stacji Wall Box, uwzględniającej specyfikę Twojej instalacji elektrycznej i sposobu eksploatacji samochodu. W zależności od wybranej intensywności procesu, naładowanie akumulatorów Twojego DS 3 CROSSBACK E-TENSE w 100% może zająć zaledwie 5 h 15 min (z wykorzystaniem kabla trójfazowego Typ 3*).

 

* z ładowarką pokładową o mocy 11 kW

Gniazdko wzmocnione

Instalacja wzmocnionego gniazdka to bezpieczny sposób na zwiększenie mocy i szybkości, a tym samym wydajności ładowania Twojego DS 3 CROSSBACK E-TENSE. Możesz odzyskać 50 km zasięgu w 2 h 30 min korzystając ze wzmocnionego kabla Typ 2.

Gniazdko domowe

Aby naładować akumulatory w modelach E-TENSE możesz również skorzystać ze standardowego gniazdka domowego. Wykorzystaj w tym celu standardowy kabel Typ 2, który jest wyposażeniem seryjnym samochodu. Rozwiązanie to umożliwia odzyskanie 100 km¹ zasięgu DS 3 CROSSBACK E-TENSE w czasie poniżej 10 godzin.

Nasze modele z napędem hybrydowym plug-in są kompatybilne z wszystkimi wymienionymi metodami ładowania. Ich zasięg w trybie zeroemisyjnym jest niższy niż w przypadku samochodów elektrycznych, w konsekwencji czas ładowania jest w ich przypadku krótszy. Akumulatory DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 naładujesz w pełni w 1 godzinę 45 minut korzystając z DS Wall Box z instalacją o mocy 7,4 kW. 

Kable do ładowania

Jest kilka rodzajów kabli do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych, z których możesz skorzystać w zależności od wybranego rozwiązania i mocy ładowarki pokładowej w samochodzie. Standardowo wraz z zakupem samochodu otrzymujesz dwa - standardowy kabel Typ 2 i trójfazowy kabel Typ 3, które zapewniają różne tempo ładowania w zależności od źródła. 

Kabel Typ 2

Kabel jest wyposażeniem standardowym i umożliwia ładowanie o mocy 1,8 kW. Dostosowany jest do ładowania z wykorzystaniem gniazdka domowego.

Wzmocniony kabel Typ 2

Kabel jest wyposażeniem opcjonalnym i umożliwia ładowanie o mocy 3,2 kW. Dostosowany jest do ładowania z wykorzystaniem wzmocnionego gniazdka domowego.

Jednofazowy kabel Typ 3*

Kabel umożliwia ładowanie o mocy do 7,4 kW. Dostosowany jest do ładowania za pośrednictwem stacji DS Wall Box lub publicznej stacji ładowania.

Trójfazowy kabel Typ 3*

Kabel umożliwia ładowanie o mocy do 22 kW. Dostosowany jest do ładowania za pośrednictwem stacji DS Wall Box o mocy 11 kW lub 22 kW oraz publicznej stacji ładowania.

* Jednofazowy kabel Typ 3 dostarczany jest jako wyposażenie standardowe modelu DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4, trójfazowy kabel Typ 3 jest wyposażeniem standardowym modelu DS 3 CROSSBACK E-TENSE.

Korzystanie z publicznych stacji ładowania

Aby korzystać ze stale rozwijającej się sieci publicznych stacji ładowania, rekomendujemy subskrypcję usługi Charge My Car. Jest ona rozwijana przez naszego partnera w obszarze rozwiązań zapewniających mobilność, firmę Free2Move Services. Usługa ta zapewnia dostęp do największej sieci stacji ładowania w Europie. Dzięki odpowiednim funkcjom w nawigacji z łatwością znajdziesz wszystkie stacje kompatybilne z DS 3 CROSSBACK E-TENSE oraz DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4, zarówno w mieście, jak i podczas podróży.

DS 3 CROSSBACK E-TENSE przy stacji zasilającej na parkingu

Dowiedz się więcej o czasie ładowania

Proces ładowania samochodu elektrycznego wykorzystuje dwa rodzaje prądu: zmienny (AC) i stały (DC). Prąd zmienny dostępny jest w większości publicznych sieci i umożliwia uzupełnienie energii w domu lub za pośrednictwem publicznej stacji ładowania. Czas ładowania zależy od mocy kabli do ładowania (wyrażonej w kW) oraz ładowarki pokładowej w Twoim DS.

 

Stacje zamieniające prąd zmienny w prąd stały dostępne są głównie przy autostradach. Są szczególnie przydatne podczas długich podróży, ponieważ umożliwiają szybkie i zoptymalizowane uzupełnienie energii w akumulatorach. Stacje te są kompatybilne wyłącznie z samochodami w 100% elektrycznymi.

Czas ładowania dla
DS 3 CROSSBACK E-TENSE*

Stacja ładowania o mocy 22 kW (AC)

Uzupełnij 40% prądu w akumulatorach w zaledwie 2 godziny korzystając z opcjonalnej ładowarki pokładowej o mocy 11 kW.

Stacja ładowania o mocy 50 kW (DC)

Naładuj akumulatory podczas przerwy na lunch. W godzinę uzupełnisz 85% prądu korzystając z kabla, który jest wyposażeniem standardowym samochodu.

Stacja ładowania o mocy 100 kW (DC)

Zrób sobie przerwę i błyskawicznie uzupełnij stan naładowania akumulatorów w Twoim DS. W 30 minut odzyskasz 80% zasięgu korzystając z kabla, który jest wyposażeniem standardowym samochodu.  

* Z wyjątkiem stacji ładującej 100 kW dla DS 3 CROSSBACK E-TENSE, stacje ładujące 22 kW i 50 kW są również kompatybilne z DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4.

Poznaj nasze modele E-TENSE

 • DS 3 CROSSBACK E-TENSE DS 3 CROSSBACK E-TENSE

  186 900,00zł brutto

  lub 2129 zł netto/mies. 10% wpłaty własnej

 • DS 4 E-TENSE DS 4 E-TENSE

  181 400,00zł brutto

  lub 2191 zł netto/mies. 10% wpłaty własnej

 • DS 7 CROSSBACK E-TENSE DS 7 CROSSBACK E-TENSE

  250 900,00zł brutto

  lub 2580 zł netto/mies. 10% wpłaty własnej

 • DS 9 E-TENSE DS 9 E-TENSE

  308 200,00zł brutto

  lub 3469 zł netto/mies. 10% wpłaty własnej

¹ - Podane wartości zużycia energii i emisji CO2 ustalono na podstawie nowej światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich WLTP (Rozporządzenie (UE) 2017/1151). Rzeczywisty zasięg samochodów zelektryfikowanych może różnić się w zależności od prędkości, ogrzewania, warunków atmosferycznych i topografii terenu. Na zasięg wpływają również inne czynniki takie jak indywidualny styl jazdy, ciśnienie w oponach, korzystanie z dodatkowych urządzeń (np. klimatyzacji lub radia) czy obciążenie ładunkiem.