RZECZYWISTE ZUŻYCIE PALIWA

W trosce o rzetelną informację, DS, marka Grupy PSA, oferuje swoim klientom dostęp do niezależnych, opatrzonych certyfikatem testów badających rzeczywiste zużycie paliwa.

 

Wspólnie z organizacją pozarządową Transport & Environment oraz federacją France Nature Environnement (2), Grupa stworzyła protokół do pomiaru zużycia paliwa w warunkach rzeczywistych, zatwierdzony przez jednostkę certyfikującą, Bureau Veritas (3).

 

Protokół ma służyć do badania rzeczywistego zużycia paliwa przez pojazd włączony do ruchu drogowego, na trasie wynoszącej 92,3 km, obejmującej trasę miejską, pozamiejską oraz autostradę. Testowane pojazdy poruszają się na otwartych odcinkach dróg, przy normalnym natężeniu ruchu, w kabinie przewożeni są pasażerowie oraz bagaże. Urządzenia klimatyzacyjne lub ogrzewanie są również używane. Trasa obejmuje odcinki dróg o różnicach poziomów reprezentatywnych dla rzeczywistych warunków jazdy (4).

 

W ten sposób DS, marka Grupy PSA, realizuje zasady przejrzystej polityki informacyjnej wobec klienta.

(1) Transport & Environment: europejska organizacja na rzecz ochrony środowiska promująca politykę zrównoważonego transportu
(2) France Nature Environnement: francuska federacja zrzeszająca stowarzyszenia działające na rzecz ochrony przyrody i środowiska
(3) Bureau Veritas: światowa jednostka certyfikująca, specjalizująca się w inspekcji, certyfikacji i usługach laboratoryjnych
(4) Podane rezultaty zależą od założeń i warunków protokołu i nie należy ich utożsamiać z wartościami wskazywanymi w świadectwach homologacji UE (jedynych uznanych za oficjalne). Nie mają więc charakteru ogólnie obowiązującego. Protokół pomiarowy jest dostępny na stronie internetowej Grupy PSA, www.groupe-psa.com.

 

Ile wynosi średnie zużycie paliwa (1) twojego DS?

aby oszacować poziom zużycia paliwa, prosimy wybrać samochód, model, poziom wyposażenia, silnik, skrzynię biegów oraz felgi

Twój samochód

Model
  Nadwozie
   Poziom wyposażenia
    Silnik
     Skrzynia biegów
      Felgi
       SPRECYZUJ WYNIK, W ZALEŻNOŚCI OD SPOSOBU EKSPLOATACJI SAMOCHODU (2)

       (2) Średnie zużycie paliwa oszacowane w odniesieniu do pojazdu poruszającego się w rzeczywistych warunkach drogowych, oparte na danych pochodzących z protokołu pomiarowego lub obliczone na podstawie tych danych oraz uzupełnione Twoimi odpowiedziami odnośnie czterech charakterystyk użytkowania. Wartość ta jest podawana orientacyjnie i może ulegać zmianom w zależności od rzeczywistych warunków eksploatacji. Nie należy utożsamiać jej z wartościami wskazywanymi w świadectwach homologacji UE (jedynych uznanych za oficjalne), pamiętając również, że wynik zależy od założeń i warunków protokołu. Nie ma więc charakteru ogólnie obowiązującego. Protokół pomiarowy jest dostępny na stronie internetowej Grupy PSA, www.groupe-psa.com.

       Twoje zużycie paliwa w zależności od sposobu eksploatacji samochodu

       Aby sprawdzić spalanie Twojego samochodu, wypełnij poniższe pola :

       01. Częstotliwość/przewożone osoby i bagaże

       02. Przejazdy

       03. Trasa

       04. Jazda

       Nigdy

       Okazjonalnie

       Często

       Liczba przejazdów */ dzień użytkowania samochodu

       Średnia długość jednego przejazdu *

       KM
       Prosimy wpisać wartość liczbową Prosimy wpisać wartość liczbową 1 Prosimy wpisać wartość liczbową 0,5

       * Przejazd = 1 włączenie silnika i 1 wyłączenie silnika (Przykład: osoba wracająca z pracy do domu zatrzymuje się po drodze przy piekarni. Przejazd 1: praca – piekarnia = 20 km. Przejazd 2: piekarnia – dom = 1 km. Średnia długość jednego przejazdu = 10,5 km) 

       Długość trasy w mieście

       Długość trasy poza miastem

       Długość trasy na autostradzie

       %
       %
       %
       SUMA MUSI WYNOSIĆ 100%

       Dużo mniejsza niż pozostałych pojazdów

       Dużo większa niż pozostałych pojazdów

       Jazda bardzo spokojna, bez wyprzedzania

       Jazda bardzo dynamiczna, bardzo częste wyprzedzanie

       (1) Należy zawsze pamiętać o przestrzeganiu ograniczeń prędkości oraz przepisów Kodeksu drogowego.