COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Praca Salonów Marki DS oraz Autoryzowanych Serwisów DS odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, zaleceń i wytycznych związanych z ochroną zdrowia oraz przestrzeganiem zasad higieny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Marka DS prezentuje swoją wizję materiałów przyszłości, której wyrazem jest kolekcja ubrań pochłaniających CO₂

Paryż, 2 marca 2021 r.

Marka DS, oficjalny partner Paris Fashion Week, z dumą prezentuje kapsułową kolekcję ekologicznych ubrań. Zostanie ona zademonstrowana w ramach pokazu mody kobiecej sezonu jesień-zima, który odbędzie się w dniach 1 - 9 marca 2021 r.

 

Pochłaniająca CO kolekcja wpisuje się w lansowaną przez Markę DS filozofię Future Craft, która łączy luksusowy, francuski know-how z zastosowaniem innowacyjnych i ekologicznych materiałów. Dzięki funkcji wchłaniania dwutlenku węgla z atmosfery prezentowana linia ubrań podkreśla zaangażowanie Marki DS w rozwijanie produktów, które łączą luksusowy charakter z ekologią. Takie podejście jest esencją gamy zelektryfikowanych wersji E-TENSE.

 

Na przestrzeni ostatnich lat filozofia Future Craft przybierała w Marce DS różne formy. Przykładem jest technologiczna, pleciona tkanina z trójskładnikowej mikrofibry zawierająca liczne przezroczyste włókna rozświetlające kabinę DS AERO SPORT LOUNGE. Inny przykład to elementy z tytanu, wydrukowane w technologii 3D i stosowane w modelach seryjnych.

Składająca się z czterech elementów kolekcja przeznaczona jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Została opracowana we współpracy ze obiecującą francuską marką haute-couture EGONlab oraz londyńskim studio Post Carbon Lab, które prowadzi prace badawcze i opracowuje innowacyjne rozwiązania. Kolekcja DS CONSCIOUS składa się z bomberki, trencza i dwóch t-shirtów. Każde z zaprezentowanych ubrań pochłania CO i oczyszcza w ten sposób powietrze.

 

Bomberka, trencz i t-shirty zostały zaprojektowane specjalnie dla Marki DS przez EGONlab. Zdobią je hasła zainspirowane Paryżem. Ubrania te zostały pokryte przez Post Carbon Lab powłoką fotosyntetyczną, która pochłania dwutlenek węgla z atmosfery. Tkaniny powleczono powłoką z żywych alg, które absorbują CO i emitują tlen zamieniając węgiel w glukozę. Podczas trwającego 10 tygodni procesu barwienia i powlekania kolekcja kapsułowa pochłonęła 1,452 g CO. Taką ilość dwutlenku węgla absorbuje sześcioletni dąb przez okres około 6 miesięcy.

 

Styl i innowacyjność są od zawsze esencją rozwoju Marki DS. Ta inicjatywa to kolejny z wielu projektów, nad którymi pracujemy na co dzień i z których czerpiemy inspirację do dalszych działań.