COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Praca Salonów Marki DS oraz Autoryzowanych Serwisów DS odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, zaleceń i wytycznych związanych z ochroną zdrowia oraz przestrzeganiem zasad higieny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

SILNIKI BENZYNOWE PURETECH

Mniejsze, lżejsze i mocniejsze silniki benzynowe

Odpowiadając zapotrzebowaniu na redukcję emisji spalanych zanieczyszczeń, nasze silniki PureTech zostały poddane strategii downsizingu.

Czyste silniki

Poprzez zmniejszenie rozmiaru i wagi naszych silników oraz wprowadzeniu innowacyjnych materiałów, nasi inżynierzy osiągnęli sukces w znaczącej redukcji konsumpcji paliwa, a co za tym idzie, również emisji CO2.

Efektywne i inteligentne

W celu zwiększenia efektywności silników benzynowych PureTech, wyposażyliśmy je w najnowszy filtr GPF (Gasoline Particulate Filter), który efektywnie radzi sobie z emisją zanieczyszczeń w silnikach benzynowych z bezpośrednim wtryskiem.

Technologia GPF automatycznie aktywowana przy uruchomieniu samochodu jest przeszło o 75% bardziej efektywna.

Dostępne są dwie wersje silnika benzynowego PureTech: 3-cylindrowy i 4-cylindrowy, obydwa turbodoładowane. W kwestii emisji zanieczyszczeń wszystkie nasze silniki PureTech są już zgodne z nadchodzącymi regulacjami Euro 6, które zaczną obowiązywać od 2020 roku.

Nasze trzycylindrowe silniki benzynowe PureTech 110 i PureTech 130 są mniejsze, lżejsze i redukują konsumpcję paliwa o 1,5 l/100 km oraz zmniejszają poziom emisji CO2 o 25% w porównianiu z czterocylidrowymi silnikami o tej samej mocy, przy zachowaniu pełnego komfortu akustycznego i najlepszych właściwości jezdnych. Dostępne są w naszym modelu DS 3.

Łącząc optymalną moc z wydajnością, nasze 4-cylindrowe silniki benzynowe, PureTech 180 oraz PureTech 225 są wyposażone w turbosprężarkę nowej generacji o wysokiej wydajności. DS 7 CROSSBACK jako pierwszy samochód z naszej gamy jest dostępny z tymi silnikami.

Silniki 2018

Nasze silniki benzynowe PureTech są rozpoznawane w świecie motoryzacyjnym ze względu na ich jakość i wydajność. W czerwcu 2018 roku, jury 20. edycji International Engine of the Year Awards, w skład którego wchodzi 70 międzynarodowych dziennikarzy motoryzacyjnych, po raz czwarty przyznało silnikom benzynowym PureTech 110 i 130 nagrodę Engine of the Year.

Stop & Start

Dzięki technologii Start & Stop, dostępnej w naszych silnikach Diesla i benzynowych, zmniejszysz swoje długoterminowe koszty i w znaczącym stopniu zredukujesz emisję CO2.