TECHNOLOGIE

Kreatywność, efektywność, innowacje

Technologia umożliwia jedyną w swoim rodzaju stylistykę, technologia zapewnia komfort i dynamiczne doznania z jazdy, a także gwarantuje efektywny transport z miejsca na miejsce... Oto technologie haute couture Marki DS.

AWANGARDOWE SILNIKI

Najlepsza interpretacja: Hybrid4
Najlepsza optymalizacja: silnik PureTech
Najmniej zanieczyszczone spaliny: BlueHDi

Silnik HYbrid4 dowodzi, że możliwe jest połączenie silnika Diesla z większym szacunkiem dla środowiska. Technologia ta gwarantuje optymalną przyjemność prowadzenia.

Ten nowy 3-cylindrowy silnik benzynowy łączy niewielkie wymiary i masę z większą reaktywnością i wyjątkowymi jak na tę pojemność osiągami.

Nowy układ wydechowy w technologii BlueHDi pozwala wyraźnie ograniczyć emisję tlenków azotu (NOx), zmniejszając przy tym emisję CO2 (do 4% redukcji w stosunku do obecnych silników Diesla).

Skrzynia biegów najnowszej generacji EAT6

• O 40% szybsza i bardziej płynna zmiana biegów dzięki układowi zmiany przełożeń (Quick Shift) oraz nowemu, bardziej efektywnemu oprogramowaniu.

• Poprawiony konwerter toroidalny zwiększa wydajność przy niskich obrotach silnika i wysokich prędkościach (czyli na wyższych biegach).

• Mniejsze zużycie paliwa dzięki obniżeniu tarcia wewnętrznego (sprzęgło, zoptymalizowany przepływ oleju dostosowany do obciążenia silnika, przeprojektowany rozdzielacz hydrauliczny, co skutkuje mniejszą pompą oleju).

MOBILNOŚĆ I POCZUCIE WSZECHOBECNOŚCI

Skorzystaj z aplikacji DS w swoim smartfonie

Funkcja Mirror Screen umożliwi Ci dostęp do niektórych aplikacji smartfona na ekranie Twojego samochodu.

My DS: łączność z samochodem za pośrednictwem smartfona, funkcja lokalizacji i alarmy.
Scan My DS: intuicyjna instrukcja obsługi Twojego DS.

Odkryj interaktywną mobilność, dostępną w każdej chwili

Oferta DS Connect Box to bezpieczna, spokojna i ekologicza jazda.

KOMFORT I SPOKÓJ W PODRÓŻY DZIĘKI WIĘKSZEMU BEZPIECZEŃSTWU

Active City Brake – zapobiega kolizjom

Laserowy czujnik w górnej części przedniej szyby rozpoznaje niebezpieczną sytuację i przekazuje informację do komputera, który uruchamia awaryjne hamowanie. System zapobiega stłuczkom (przy jeździe z prędkością do 30 km/h).

AFIL

Alarm niezamierzonego przekroczenia linii stał się jeszcze bardziej skuteczną funkcją dzięki zastosowaniu miniaturowej kamery i precyzji cyfrowego zapisu wideo.

System kontroli martwego pola

Pojawienie się piktogramu na lusterkach wskazuje na obecność innego pojazdu w martwym polu widzenia. System szczególnie pomocny na trasach szybkiego ruchu.

Kamera cofania

Kamera cofania, niezastąpiona przy manewrach, przekazuje na główny ekran widok otoczenia z tyłu samochodu (funkcja dostępna po włączeniu biegu wstecznego). 

Istotne funkcje, które pozwalają lepiej widzieć i być widzianym

Wyświetlanie informacji w polu widzenia – informacje związane z prowadzeniem samochodu pojawiają się na przezroczystej płytce, na wysokości oczu kierowcy.

Technologia DS LED Vision, nowa identyfikacja świetlna:
- nowe reflektory łączące moduły LED z mocą technologii ksenonowej
- nowe, progresywne kierunkowskazy, unikatowe na rynku
- światła przeciwmgłowe LED z funkcją statycznego doświetlania zakrętów.
Trzy moduły LED umieszczone w każdym reflektorze przypominają strukturę diamentu. Technologia ksenonowa poprawia widoczność i podnosi poziom bezpieczeństwa.


TOTAL I DS

Partnerstwo w sporcie i technologiach od 45 lat