TECHNOLOGIE

Technologie DS 3 CROSSBACK - DS PILOT

Ważny krok na drodze do autonomicznej jazdy

Prowadź lub daj się prowadzić

Pokonuj dalekie trasy korzystając z najnowocześniejszej technologii, jaką jest DS DRIVE ASSIST. Ten innowacyjny system, aktywny do prędkości 180 km/h, utrzymuje samochód w granicach pasa drogi i reguluje/dostosowuje prędkość do pojazdu jadącego z przodu.

Gdy ruch zwalnia, układ potrafi doprowadzić do całkowitego zatrzymania Twojego samochodu i ponownego ruszenia.

Nie musisz parkować. Twój samochód zrobi to za Ciebie

Dzięki systemowi DS PARK PILOT Twój samochód sam wykona manewr parkowania. Nie musisz dotykać kierownicy ani pedałów.

Aby zaparkować, musisz wykonać tylko jeden ruch: przytrzymać przycisk Park. Potem wystarczy patrzeć, jak działa magia tego systemu. Układ wyszukuje miejsce do zaparkowania, odpowiadające wymiarom DS 3 CROSSBACK. Wystarczy je minąć jadąc z prędkością poniżej 30 km/h. System sam wykona manewr parkowania prostopadłego lub równoległego.

 

Przewidywana dostępność Q2/2019r. 

Nie musisz odrywać wzroku od drogi

Prędkość, ustawienia tempomatu/ogranicznika prędkości, rozpoznawanie znaków drogowych, dane systemów wspomagających prowadzenie i nawigacji: dzięki wyświetlaczowi Head-Up w trakcie jazdy możesz korzystać z dostępu do najważniejszych informacji bez konieczności odrywania wzroku od drogi.

Inspiracją dla systemu są rozwiązania stosowane w myśliwcach. Najważniejsze informacje są wyświetlane w kolorze na specjalnej płytce, znajdującej się w Twoim polu widzenia.

Technologie DS 3 CROSSBACK - DS SAFETY

Podróżuj jeszcze bezpieczniej

Korzystaj z doskonałego oświetlenia drogi nie oślepiając innych

Dzięki projektorom najnowszej generacji DS MATRIX LED VISION możesz podróżować w nocy korzystając z pełnej mocy oświetlenia, jednocześnie nie oślepiając innych uczestników ruchu. Inteligentne projektory zapewniają zoptymalizowane doświetlenie dzięki automatycznej adaptacji wiązki światła do warunków drogowych i otoczenia na podstawie danych z kamery zainstalowanej w górnej partii przedniej szyby.     

Projektory DS MATRIX LED VISION składają się z trzech modułów LED działających w trybie świateł mijania oraz z modułu MATRIX BEAM, odpowiadającego za oświetlenie drogowe. Jest on podzielony na 15 identycznych, niezależnych segmentów, które w progresywny sposób włączają się i wyłączają w zależności od rozpoznanego otoczenia poruszającego się samochodu.  

System hamowania awaryjnego najnowszej generacji

Aby zagwarantować Tobie i otoczeniu pełne bezpieczeństwo, wyposażyliśmy Twój samochód w system hamowania awaryjnego ACTIVE SAFETY BRAKE. Dzięki czujnikowi i najnowszej generacji kamerze zainstalowanej w górnej partii przedniej szyby system identyfikuje przeszkody* znajdujące się na drodze przed samochodem, zarówno w dzień, jak i w nocy.

W sytuacji ryzyka zbliżającej się kolizji kierowca jest ostrzegany alarmem wizualnym i dźwiękowym. Gdy nie zareaguje, system automatycznie wyhamuje samochód.

*Przeszkody, które są identyfikowane przez system to zarejestrowane pojazdy (jadące w tym samym kierunku lub stojące na pasie), piesi, rowerzyści jak również motocykliści, znajdujący się na pasie drogi.

 

Ciesz się pełnym komfortem w trakcie jazdy dzięki technologii rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości. System odczytuje stałe i tymczasowe znaki ograniczenia prędkości przy drodze, po czym wyświetla je na zestawie wskaźników, ostrzegając kierowcę w czasie rzeczywistym o ewentualnym przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Możesz ustawić zidentyfikowany limit w tempomacie lub ograniczniku prędkości.

W zależności od warunków drogowych, na przykład pogody, system zaproponuje zmianę ustawienia tempomatu lub ogranicznika aby lepiej dostosować prędkość do okoliczności. Przykładowo w przypadku opadów deszczu na autostradzie system zaproponuje redukcję prędkości ze 140 km/h do 110 km/h.

Aby zapewnić sobie jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu podróżowania, możesz opcjonalnie skorzystać z funkcji rozpoznawania pozostałych znaków drogowych. System dodatkowo identyfikuje znaki Stop, zakazu wjazdu, zakazu wyprzedzania i końca zakazu wyprzedzania.

Rolą systemu jest wspomaganie prowadzenia, jednak w żadnym razie nie zastępuje on kierowcy który jest zobowiązany do zachowania pełnej koncentracji i stałego śledzenia oznaczeń przy drodze.

DS 7 CROSSBACK: DS SAFETY - BEZPIECZEŃSTWO W KAŻDYCH WARUNKACH

Długie trasy, dekoncentracja czy słaba widoczność to okoliczności, które mogą być niebezpieczne dla kierowcy i pasażerów. Rozwiązanie DS SAFETY łączy poszczególne funkcje w sprawny system, dbający o najwyższy poziom bezpieczeństwa jazdy.

DS NIGHT VISION: WIDOCZNOŚĆ W NOCY

Stworzyliśmy system DS NIGHT VISION, by maksymalnie zoptymalizować widoczność w warunkach jazdy nocą. Kamera na podczerwień, umieszczona w osłonie chłodnicy, wykrywa pieszych oraz zwierzęta znajdujące się na drodze w odległości do 100 m. System umożliwia szybką reakcję i minimalizuje ryzyko zderzenia.

DS DRIVER ATTENTION MONITORING: NIE DLA DEKONCENTRACJI

Inżynierowie Marki DS stworzyli wyjątkową technologię, która podnosi poziom bezpieczeństwa dzięki nieustannej kontroli poziomu koncentracji kierowcy.
Gdy system DS DRIVER ATTENTION MONITORING** wykryje oznaki rozkojarzenia lub zmęczenia, automatycznie włączy sygnał dźwiękowy i wyświetli odpowiedni komunikat na ekranie centralnym. Zarówno podczas jazdy w dzień, jak i w nocy.

DS ACTIVE LED VISION: WIDZIEĆ I BYĆ WIDZIANYM

System DS ACTIVE LED VISION, po raz pierwszy zaprezentowany w koncepcyjnym modelu DS E-TENSE, jest jednocześnie efektowny i skuteczny. Składa się z głównego projektora LED oraz trzech modułów rotacyjnych. Te ostatnie pochylają się i obracają w zależności od kierunku skrętu kół, prędkości samochodu i warunków pogodowych, by zapewnić optymalną widoczność.

Kreatywność, efektywność, innowacje

Technologia umożliwia jedyną w swoim rodzaju stylistykę, technologia zapewnia komfort i dynamiczne doznania z jazdy, a także gwarantuje efektywny transport z miejsca na miejsce... Oto technologie haute couture Marki DS.

AWANGARDOWE SILNIKI

Najlepsza interpretacja: Hybrid4
Najlepsza optymalizacja: silnik PureTech
Najmniej zanieczyszczone spaliny: BlueHDi

Silnik HYbrid4 dowodzi, że możliwe jest połączenie silnika Diesla z większym szacunkiem dla środowiska. Technologia ta gwarantuje optymalną przyjemność prowadzenia.

Ten nowy 3-cylindrowy silnik benzynowy łączy niewielkie wymiary i masę z większą reaktywnością i wyjątkowymi jak na tę pojemność osiągami.

Nowy układ wydechowy w technologii BlueHDi pozwala wyraźnie ograniczyć emisję tlenków azotu (NOx), zmniejszając przy tym emisję CO2 (do 4% redukcji w stosunku do obecnych silników Diesla).

Skrzynia biegów najnowszej generacji EAT6

• O 40% szybsza i bardziej płynna zmiana biegów dzięki układowi zmiany przełożeń (Quick Shift) oraz nowemu, bardziej efektywnemu oprogramowaniu.

• Poprawiony konwerter toroidalny zwiększa wydajność przy niskich obrotach silnika i wysokich prędkościach (czyli na wyższych biegach).

• Mniejsze zużycie paliwa dzięki obniżeniu tarcia wewnętrznego (sprzęgło, zoptymalizowany przepływ oleju dostosowany do obciążenia silnika, przeprojektowany rozdzielacz hydrauliczny, co skutkuje mniejszą pompą oleju).

MOBILNOŚĆ I POCZUCIE WSZECHOBECNOŚCI

Skorzystaj z aplikacji DS w swoim smartfonie

Funkcja Mirror Screen umożliwi Ci dostęp do niektórych aplikacji smartfona na ekranie Twojego samochodu.

My DS: łączność z samochodem za pośrednictwem smartfona, funkcja lokalizacji i alarmy.
Scan My DS: intuicyjna instrukcja obsługi Twojego DS.

Odkryj interaktywną mobilność, dostępną w każdej chwili

Oferta DS Connect Box to bezpieczna, spokojna i ekologicza jazda.

Discover connected mobility for assistance at any time.

DS Connect Box delivers complete peace of mind for its owner: safety, eco-driving, servicing, geolocation and an active search function in the event of theft.

KOMFORT I SPOKÓJ W PODRÓŻY DZIĘKI WIĘKSZEMU BEZPIECZEŃSTWU

Active City Brake – zapobiega kolizjom

Laserowy czujnik w górnej części przedniej szyby rozpoznaje niebezpieczną sytuację i przekazuje informację do komputera, który uruchamia awaryjne hamowanie. System zapobiega stłuczkom (przy jeździe z prędkością do 30 km/h).

AFIL

Alarm niezamierzonego przekroczenia linii stał się jeszcze bardziej skuteczną funkcją dzięki zastosowaniu miniaturowej kamery i precyzji cyfrowego zapisu wideo.

System kontroli martwego pola

Pojawienie się piktogramu na lusterkach wskazuje na obecność innego pojazdu w martwym polu widzenia. System szczególnie pomocny na trasach szybkiego ruchu.

Kamera cofania

Kamera cofania, niezastąpiona przy manewrach, przekazuje na główny ekran widok otoczenia z tyłu samochodu (funkcja dostępna po włączeniu biegu wstecznego). 

Istotne funkcje, które pozwalają lepiej widzieć i być widzianym

Wyświetlanie informacji w polu widzenia – informacje związane z prowadzeniem samochodu pojawiają się na przezroczystej płytce, na wysokości oczu kierowcy.

Technologia DS LED Vision, nowa identyfikacja świetlna:
- nowe reflektory łączące moduły LED z mocą technologii ksenonowej
- nowe, progresywne kierunkowskazy, unikatowe na rynku
- światła przeciwmgłowe LED z funkcją statycznego doświetlania zakrętów.
Trzy moduły LED umieszczone w każdym reflektorze przypominają strukturę diamentu. Technologia ksenonowa poprawia widoczność i podnosi poziom bezpieczeństwa.


TOTAL I DS

Partnerstwo w sporcie i technologiach od 45 lat