DS AUTOMOBILES

ÉLECTRIFICATION

Od chwili narodzin Marki pracujemy nad rozwojem samochodów z napędem elektrycznym. Inspiruje nas innowacyjność i odwaga.

Zawsze mierzymy wysoko, dlatego już w 2015 r. zaangażowaliśmy się w wyścigi Formuły E, pierwszej serii mistrzostw świata samochodów elektrycznych. To doskonała okazja dla naszych inżynierów do przekraczania kolejnych granic w rozwoju najnowocześniejszych technologii jutra.

Jesteśmy dumni ze zdobytego doświadczenia. Naszą ambicją jest wykorzystanie tej wiedzy tak, by nasi klienci mogli w jak największym stopniu z niej skorzystać. Ten cel staje się faktem wraz z prezentacją gamy modeli elektrycznych, nazwanych "E-TENSE".

Technologia napędu elektrycznego. Z toru na drogę

Rok 2019 będzie kluczowy dla Marki. Prezentacja hybrydy plug-in DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4X4 oraz w pełni elektrycznego DS 3 CROSSBACK E-TENSE 100% nakreśli ramy strategii elektryfikacji pozostałych modeli gamy DS.

Imponująca wydajność nowych modeli to zasługa wyjątkowej zdolności do szybkiej i skutecznej rekuperacji. Zastosowana technologia jest owocem doświadczeń zdobytych w Formule E.

Chcemy udowodnić, że napęd elektryczny doskonale komponuje się ze stylem, wyrafinowaniem i najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. To doskonała odpowiedź na wyzwania związane z ochroną środowiska i ograniczenia dotyczące ruchu samochodów spalinowych w centrach miast.

DS E-TENSE FE 19

Dzięki w pełni elektrycznemu silnikowi o mocy 338 KM bolid DS E-TENSE FE 19 ma piorunujące osiągi. Przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,8 s i osiąga prędkość maksymalną 230 km/h.  

DS 3 CROSSBACK E-TENSE

DS 3 CROSSBACK E-TENSE, który zadebiutuje na rynku w 2019 r., to zapowiedź nowej generacji samochodów elektrycznych. Ma zasięg między 300 a 320 km (norma WLTP), a akumulatory można naładować do poziomu 80% w zaledwie 30 minut. 

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4

Hybryda plug-in DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 będzie również dostępna w 2019 r. Samochód jest wyrazem unikalnego połączenia wyrafinowania i mocy: ma napęd na cztery koła, jednostkę napędową o mocy 300 KM i wyjątkowo niskie zużycie paliwa (2,2 l/100 km zgodnie z normą WLTP).

DS X E-TENSE

DS X E-TENSE to bezkompromisowa interpretacja wizji samochodu przyszłości, łącząca technologię z poezją. Nasz niezwykle wyrafinowany samochód marzeń jest też imponująco mocny - dwa silniki elektryczne osiągają łączną moc od 540 do 1360 KM.