COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Praca Salonów Marki DS oraz Autoryzowanych Serwisów DS odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, zaleceń i wytycznych związanych z ochroną zdrowia oraz przestrzeganiem zasad higieny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

ZESPÓŁ DS TECHEETAH ZAKOŃCZYŁ PEŁEN SUKCESÓW TESTOWY TYDZIEŃ W WALENCJI

Paryż, 21 października 2019 r.

Wielki powrót Formuły E! Właśnie zakończyły się pierwsze oficjalne testy sezonu 2019/2020 w Walencji. Stawka jest już skompletowana. 24 samochody 12 ekip pojawiły się w hiszpańskim słońcu, by sprawdzić, co każdy z zespołów przygotował na szósty sezon rywalizacji bolidów elektrycznych.

Mark Preston, Szef zespołu DS TECHEETAH: "Możliwość przyjrzenia się efektom pracy wykonanej w przerwie letniej przez pozostałe ekipy jest zawsze interesująca. Pojawiły się dwa nowe zespoły, sesja była pasjonująca. To był dla nas bardzo udany tydzień, udało nam się zrealizować cały zaplanowany program testowy i wdrożyć Antonio. Mimo że nie jest to punkt odniesienia dla naszych możliwości, wyniki kierowców cieszą. Obaj regularnie pojawiali się w czołówce. To sygnał, że jesteśmy dobrze przygotowani na nadchodzący sezon".

 

Xavier Mestelan Pinon, Dyrektor DS Performance: "To co prawda tylko sesja treningowa, jednak nawet jeżeli nikt tego nie przyzna, faktycznie była to pierwsza konfrontacja w sezonie. Obfitowała w cenne lekcje. Nasi kierowcy byli bardzo zadowoleni z DS E-TENSE FE20. Zostały nam cztery tygodnie, by dopracować wszystkie elementy i pojechać do Rijadu z jasnym celem: obroną obu tytułów!".

 

Jean-Éric Vergne, #25: "Nie mogłem doczekać się chwili, w której znów, po letniej przerwie, usiądę za kierownicą samochodu. Świetnie, że mogliśmy tu pojeździć. Udało nam się zrealizować wszystkie punkty założonego planu, w dodatku z dobrymi rezultatami. To dla nas bardzo ważne dni. Sprawdzamy, czy wszystkie systemy odpowiednio działają, czy nie ma żadnych problemów mechanicznych, czy jesteśmy gotowi do pierwszego wyścigu. Zostało nam kilka tygodni na symulatorach, będziemy też aktywni w mediach. Potem jedziemy się ścigać, 22 listopada zaczynamy w Diriyah".

 

Antonio Felix Da Costa, #13: "To świetnie, że mieliśmy tak dobre doświadczenia z DS E-TENSE FE20 podczas tych kilku dni testowych w Walencji. Bolid bardzo różni się od tego, którym ścigałem się w ubiegłym sezonie. Przyzwyczajenie się do nowych rozwiązań zajmie chwilę, gdy jednak to się uda, z pewnością przełoży się na ciekawy sezon".