COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Praca Salonów Marki DS oraz Autoryzowanych Serwisów DS odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, zaleceń i wytycznych związanych z ochroną zdrowia oraz przestrzeganiem zasad higieny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

DS 3 CROSSBACK E-TENSE – DOSTĘPNY W POLSCE

Paryż, 29 października 2019 r.

DS 3 CROSSBACK E-TENSE, pierwszy SUV klasy B premium z napędem elektrycznym, toruje kierowcom i pasażerom drogę do nowego rodzaju wrażeń z jazdy w ekskluzywnym wnętrzu.

 

Zbudowany na innowacyjnej platformie wielonapędowej DS 3 CROSSBACK E-TENSE oferuje ten sam elegancki styl i wyjątkowy komfort, co inne modele marki DS Automobiles. Dodatkowo ma wszelkie zalety napędu elektrycznego E-TENSE, zdobywcy mistrzowskiego tytułu w Formule E w 2019 roku.

 

Dzięki silnikowi o mocy 100 kW i akumulatorowi 50 kWh DS 3 CROSSBACK E-TENSE zapewnia zasięg 320 km zgodnie z WLTP (430 km zgodnie z NEDC). 80% zasięgu można uzyskać w 30 minut korzystając ze stacji ładowania o mocy100 kW.

 

Ceny w Polsce zaczynają się od 159900 zł.

 

Zaangażowanie DS Automobiles w transformację energetyczną przejawia się w pracach konstruktorskich prowadzonych od 2015 roku i związanych z udziałem w Formule E już od pierwszych dni jej istnienia. Elektryfikacja samochodów jest podstawą strategii DS Automobiles.

 

 

„Przejście na napęd elektryczny stanowi realną odpowiedź na stojące przed nami wyzwania. Odzyskiwanie energii podczas hamowania zapewnia efektywność energetyczną nieosiągalną dla silników spalinowych. Zapewnia niezrównaną przyjemność jazdy, dzięki ciszy we wnętrzu i dostępności pełnego momentu obrotowego już przy lekkim wciśnięciu pedału gazu. Samochodów elektrycznych nie obowiązują również ograniczenia wjazdu do centrów miast nałożone na konwencjonalne samochody... Ponieważ chcemy, aby nasi klienci mogli swobodnie przemieszczać się i cieszyć się jazdą samochodami DS Automobiles stworzyliśmy gamę zelektryfikowanych samochodów, którą dziś otwiera model DS 3 CROSSBACK E-TENSE

- Yves Bonnefont, dyrektor generalny DS Automobiles

 

 

W związku z wejściem w życie nowych przepisów nasza oferta w 2019 roku wzbogaci się o modele DS 3 CROSSBACK E-TENSE (w 100% elektryczny) i DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 (300 KM, hybryda plug-in z zasięgiem 58 km w trybie zerowej emisji). Jej ukoronowaniem było zdobycie tytułu Mistrza Świata Formuły E przez zespół DS TECHEETAH i Jeana-Érica Vergne’a.

 

Od 2020 roku każdy producent samochodów będzie musiał wykazać się średnią emisją 95 g CO2/km (dane NEDC proporcjonalnie do wolumenu sprzedawanych pojazdów) w 95% samochodów zarejestrowanych w Europie.Jeśli te cele nie zostaną osiągnięte, producenci będą płacili kary w wysokości 95 euro za każdy gram nadmiernej emisji na kilometr w każdym samochodzie. Analogiczne przepisy będą również obowiązywały w Ameryce Łacińskiej, w Chinach i w innych krajach azjatyckich.

 

DS Automobiles odgrywa rolę lidera w Groupe PSA, a także na światowym rynku motoryzacyjnym. DS 3 CROSSBACK E-TENSE jest pierwszym SUV-em klasy B premium w 100% elektrycznym, dostępnym na rynku w 2019 roku. Pod względem koncepcyjnym wprowadza rewolucyjne zmiany w idei samochodu elektrycznego. W przeciwieństwie do dzisiejszych modeli, DS 3 CROSSBACK E-TENSE jest zbudowany na płycie podłogowej, która spełnia wymagania silnika spalinowego i elektrycznego. Tego typu konstrukcja otwiera nowy rozdział w przemyśle samochodowym. Przenosi do historii samochody elektryczne konstruowane na niedostosowanej platformie, w których akumulatory zajmują przestrzeń w kabinie lub bagażniku, a koncepcja napędu wyłącznie elektrycznego wiąże się z podstawowym wykończeniem i spartańskim komfortem.

 

DS 3 CROSSBACK E-TENSE wykorzystuje know-how marki i umiejętnie łączy zaawansowaną technologię z wyszukanym komfortem i elegancją wykończenia. DS 3 CROSSBACK E-TENSE jest technicznie nowatorski i oferuje przytulne wnętrze z wygodnymi fotelami, wysokiej jakości materiały wykończeniowe oraz niezrównany komfort. Dbałość o każdy szczegół można zauważyć w tapicerce foteli z wysokiej klasy skóry Nappa Art Leather, z wykończeniem przypominającym bransoletkę zegarka w wersji DS Inspiration OPERA, a także w efektownym splocie perłowym i giloszowaniu z motywem Clous de Paris. Wersja DS Inspiration RIVOLI oferuje tapicerkę ze skóry licowej w kolorze Szary Gala, połączonej z Alcantarą®. Wersja DS Inspiration PERFORMANCE LINE wyróżnia się szerokim zakresem personalizacji wystroju, który cenią klienci zwracający uwagę na każdy detal.

 

Izolacja dźwiękowa w samochodzie elektrycznym ma dużo większe znaczenie. Brak drgań i hałasów pracy silnika spalinowego powoduje, że w kabinie słychać nawet niewielkie hałasy z zewnątrz. W modelu DS 3 CROSSBACK E-TENSE zastosowano wiele technicznych rozwiązań, takich jak grubsza blacha w poszyciu drzwi, czy przednia szyba z warstwą dźwiękochłonną. Dzięki temu DS 3 CROSSBACK E-TENSE osiąga poziom wyciszenia wnętrza niespotykany w tej kategorii samochodów. Osoby podróżujące mogą w pełni korzystać z efektu DS LOUNGE.

 

Dotykowe elementy sterujące oraz nawiewy centralne w kształcie diamentów są umieszczone pod dużym ekranem 12”, największym w tej klasie samochodów. Na ekranie są wyświetlane główne parametry sterowania i systemów wspomagania prowadzenia. Ogrzewanie, system kontroli ciśnienia w oponach, ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania, ESP, aktywny alarm niezamierzonego przekroczenia linii, wspomaganie ruszania na wzniesieniu, czujniki parkowania tyłem, automatyczna klimatyzacja, kierownica pokryta skórą – to wszystko należy do standardowego wyposażenia wszystkich wersji, a ponadto osiem poduszek powietrznych i chowane klamki drzwi.

 

W bogato wyposażonych wersjach, np. PERFORMANCE LINE+, odnajdziemy wszystkie innowacje najnowszej generacji, takie jak DS CONNECT NAV z modułem sieciowym DS CONNECT BOX, inteligentne światła DS MATRIX LED VISION, system ADML PROXIMITY, który wysuwa chowane klamki drzwi, gdy posiadacz kluczyka znajdzie się w odległości mniejszej niż 1,5 metra od samochodu. Ponadto, wyposażenie obejmuje urządzenia pokładowe z wersji Grand Chic z wyświetlaczem typu Head-Up i skórzaną tapicerką. Ta wersja z napędem w 100% elektrycznym, DS 3 CROSSBACK E-TENSE, wyróżnia się błotnikami DS Wings Chrome Satin, grafitowo-antracytowym wlotem powietrza oraz monogramami E-TENSE. Tylny zderzak ma również odmienny, specyficzny dla tej wersji kształt. Oferowane są także specjalne felgi aluminiowe KYOTO 18” i nowy kolor lakieru Cristal Pearl.

 

Dzięki proporcjom nadwozia DS 3 CROSSBACK E-TENSE oferuje pięć pełnowymiarowych miejsc przy niewielkiej długości całkowitej 4,12 metra, z zachowaniem pokaźnego bagażnika o pojemności (350 l).

 

Samochód ma trzy tryby jazdy: „ECO” dla maksymalnego zasięgu, „NORMAL” i „SPORT” do natychmiastowego pełnego momentu obrotowego. Dodatkowo użytkownik może korzystać z dwóch trybów odzyskiwania energii, które pochodzą z Formuły E i są kontrolowane przez kierowcę: „NORMAL”, który symuluje zachowanie silnika spalinowego lub „BRAKE”, który zapewnia maksymalną siłę hamowania silnikiem, wynoszącą blisko 1,3 m/s².

 

Duży zasięg – 320 kilometrów zgodnie z WLTP (430 km w cyklu homologacyjnym NEDC) – uzyskano dzięki doświadczeniu zdobytemu w Formule E w dziedzinie odzyskiwania energii i zastosowaniu pompy ciepła, która jest skutecznym rozwiązaniem dla ogrzewania i utrzymania akumulatora w optymalnej temperaturze działania, nawet w niskich temperaturach.

 

DS 3 CROSSBACK E-TENSE z nowym w 100% elektrycznym napędem jest skierowany do klientów z segmentu B-SUV Premium. W Europie Zachodniej średni, dzienny przebieg samochodu z segmentu B szacuje się na 40 km, czyli w większości przypadków ładowanie akumulatora może odbywać się raz w tygodniu. Pełne ładowanie z wykorzystaniem ładowarki pokładowej o mocy 11 kW z domowego terminala trwa pięć godzin. W przypadku dalszych podróży pokładowa ładowarka pozwala naładować akumulator do 80% pojemności w ciągu zaledwie 30 minut ze stacji o mocy 100 kW, co daje zasięg ponad 250 km zgodnie z WLTP (blisko 350 KM zgodnie z NEDC). W standardowym wyposażeniu DS 3 CROSSBACK E-TENSE są dwa przewody: do trybu 2 i do trybu 3 z możliwością podłączenia do wszystkich typów gniazd.

 

W Europie powstaje coraz więcej terminali ładowania, aby ułatwić podróżowanie samochodami elektrycznymi. Na początku drugiego półrocza 2019 r. liczba stacji ładowania dostępnych na naszym kontynencie przekroczyła 170 000. Wśród nich są najszybsze i bardzo dogodnie rozmieszczone stacje w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Norwegii i Holandii.

 

Większość krajów europejskich oferuje zachęty fiskalne i wsparcie, które stymuluje rozwój samochodów elektrycznych. Rozwiązania takie w formie dopłaty przy zakupie przyjęła m.in. Rumunia (do 11 500 euro), Słowenia (7 500 euro), Francja (6 000 euro), czy Włochy (6 000 euro). Dwadzieścia cztery z dwudziestu ośmiu państw Unii Europejskiej oferuje różnego rodzaju wsparcie. Natomiast w czterech pozostałych krajach (Chorwacja, Estonia, Litwa i Polska) udział samochodów elektrycznych w rynku jest znikomy.

 

Wachlarz specjalnych usług wraz z E-TENSE

Chcąc wspomóc kierowców samochodów elektrycznych E-TENSE, DS Automobiles oferuje szeroki wachlarz specjalnych usług.

 

Korzystając ze zdalnego sterowania E-TENSE w aplikacji MyDS można uzyskać wszelkie istotne informacje o posiadanym samochodzie DS 3 CROSSBACK E-TENSE: stan naładowania akumulatora, pozostały zasięg lub czas ładowania. W prosty sposób można również wcześniej uruchomić ogrzewanie i klimatyzację, aby móc wsiąść do schłodzonej lub ciepłej kabiny. Ponadto można zaprogramować późniejsze ładowanie z gniazda domowego, aby skorzystać z tańszej taryfy w godzinach poza szczytem. Te same czynności można wykonać przy pomocy ekranu w samochodzie DS 3 CROSSBACK E-TENSE.

 

Funkcja Charge My Car by Free2Move Services pozwala odnaleźć odpowiednią stację ładowania w okolicy, spośród 130 000 kompatybilnych punktów w całej Europie, poprowadzić do wybranego miejsca, następnie włączyć i opłacić ładowanie. Posługując się aplikacją lub ekranem DS 3 CROSSBACK E-TENSE łatwo jest również zaplanować dalekie podróże. Serwis Trip Planner zaproponuje optymalną trasę, wyśle ją do samochodu DS 3 CROSSBACK E-TENSE i w razie potrzeby skoryguje w każdej chwili w zależności od warunków na drodze. Trip Planner zaproponuje też ewentualne postoje na stacjach ładowania, aby ułatwić podróż.

 

Gama usług E-TENSE jest uzupełnieniem programu „Only You, l’expérience DS”, który jest oferowany wszystkim kierowcom marki DS i obejmuje DS Assistance czy DS Valet.

 

Cennik w Polsce startuje od 159 900 zł. Składanie zamówień będzie możliwe od 5 listopada.