COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Dlatego jesteśmy dla Was dostępni online, aby zagwarantować nieprzerwaną obsługę i odpowiedzieć na wszelkie pytania. Dowiedz się więcej o naszych usługach online.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

MEKSYK: NASTĘPNY PRZYSTANEK DLA ZESPOŁU DS VIRGIN RACING

Wyścigi elektrycznych bolidów Formuły E wracają na tor Autódromo Hermanos Rodríguez, gdzie odbędzie się piąta runda mistrzostw. DS Virgin Racing kontynuuje walkę o tytuł w klasyfikacji kierowców i zespołów. 

Po jednym z najlepszych początków sezonu w historii startów w Formule E, zespół DS Virgin Racing kontynuuje południowoamerykańskie tournée i przygotowuje się do e-Prix w Meksyku. Kolejna runda mistrzostw odbędzie się 3 marca.
Na linii startowej słynnego Autódromo Hermanos Rodríguez, toru zlokalizowanego w stolicy Meksyku, stanie brytyjska para − Sam Bird i Alex Lynn. Obaj mierzą wysoko, a sam tor o długości 2.092 km jest najwyżej położonym w całej serii (2.285 m n.p.m.). Kierowcy będą ścigać się z prędkością do 210 km/h, pokonają 47 okrążeń, a na każdym z nich – 17 zakrętów.
Bird, który zeszłoroczną rywalizację zakończył na trzecim miejscu, będzie chciał powtórzyć sukces i kontynuować dobrą passę, jaka towarzyszy mu od początku sezonu. Aktualnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych kierowców. Kolega z zespołu Alex Lynn chce jak najszybciej zapomnieć o poprzedniej rundzie w Santiago, podczas której musiał wycofać się z rywalizacji z przyczyn technicznych. Był to pierwszy wyścig, w którym nie zdobył punktów. W klasyfikacji zespołów DS Virgin Racing zajmuje dobre, trzecie miejsce i liczy się w grze o tytuł mistrzowski.
Trzeci w historii wyścig w Meksyku będzie miał szczególne znaczenie. Formuła E przekaże wszystkie zyski na potrzeby odbudowy miasta po trzęsieniu ziemi. Dodatkowo, wszystkie bolidy, w tym DSV-03, będą oznaczone hashtagiem #FuerzaMexico.
Sam Bird: "Cieszę się z powrotu do Meksyku, to wspaniały tor i publiczność na najwyższym światowym poziomie. Poprzednim razem zakończyliśmy na podium, przez cały sezon pokazujemy doskonałe tempo. Liczymy na dobry wynik“.
Alex Lynn: "Poprzedni wyścig był dla nas frustrujący, ale taki jest sport. Patrzymy do przodu i jesteśmy zdeterminowani, by dać z siebie wszystko w Meksyku. To kolejny nowy dla mnie tor, dlatego spędziłem dużo czasu w symulatorze i podczas prac nad ustawieniami samochodu. Chcieliśmy mieć pewność, że jesteśmy przygotowani w najlepszy możliwy sposób”.
Szef zespołu DS Virgin Racing Alex Tai skomentował: "Meksyk to fantastyczna runda, zwłaszcza dzięki wyjątkowym fanom, których rok temu było aż 35.000. Jestem pewien, że w tym roku atmosfera będzie podobna, dodatkowo cieszę się, że będziemy mogli pomóc w rekonstrukcji miasta po trzęsieniu ziemi. Jedziemy do Meksyku z nadzieją zdobycia cennych punktów, kontynuujemy walkę o oba mistrzowskie tytuły”.
Dyrektor DS Performance Xavier Mestelan Pinon dodał: "Tor Autódromo Hermanos Rodríguez jest naprawdę szybki, wiemy z ubiegłych lat, że bardzo trudno się na nim wyprzedza. Dlatego kluczowe będą kwalifikacje. Wysoko położony tor i wysokie temperatury to dodatkowe wyzwania dla zespołu. Inżynierowie będą musieli poświęcić wiele uwagi odpowiedniemu chłodzeniu podzespołów”.

Piąta runda Mistrzostw Świata ABB FIA Formuły E odbędzie się 3 marca w Meksyku. Więcej informacji, zdjęcia w wysokiej rozdzielczości oraz materiały video na stronie http://map.ds-virginracing.com/.

 

FORMUŁA E − E-PRIX MEKSYKU - TERMINARZ
RUNDA 5: SOBOTA, 3 MARCA (CZAS LOKALNY // GMT-6 GODZIN)
08:00-08:45 TRENING 1
10:30-11:00 TRENING 2
12:00-12:36 KWALIFIKACJE
12:45-13:00 SUPERPOLE
16:00 WYŚCIG (47 OKRĄŻEŃ)