COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Praca Salonów Marki DS oraz Autoryzowanych Serwisów DS odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, zaleceń i wytycznych związanych z ochroną zdrowia oraz przestrzeganiem zasad higieny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

2019 to rok E-TENSE

Jean-Eric Vergne, ambasador programu E-TENSE DS, ogłosił manifest poprzedzający inaugurację tegorocznego Salonu Genewskiego. Marka uruchomiła proces przyjmowania zamówień na elektryczny model DS 3 CROSSBACK E-TENSE oraz hybrydę plug-in DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4.

E-TENSE to globalna wizja marki DS, dotycząca transformacji energetycznej. Rezultatem nowej, awangardowej strategii elektryfikacji będzie wzbogacenie gamy oferowanych modeli o wersje elektryczne lub wysokowydajne hybrydy plug-in. Towarzyszy im pakiet spersonalizowanych usług dla klientów. 

MANIFEST, KTÓRY ZAPOWIADA ZMIANĘ

Jean-Éric Vergne, Mistrz Formuły E:

Paryż, Santiago, Marakesz, Hong Kong, Sydney… Bez względu na to, gdzie się znajdujemy, wszyscy musimy stawić czoła bezprecedensowemu wyzwaniu: ochronie naszej planety. Nadmiernie ją eksploatujemy. Takie są fakty – nie potrzeba na to żadnych nowych dowodów. Ziemia nie może być przez nas traktowana jak przedmiot konsumpcji. Aby ponownie uczynić ją wielką, musimy zmienić nasze podejście. Trzeba zrobić krok do przodu!

Świat motorsportu doświadcza już tej zmiany. Gdy stanąłem przed koniecznością podjęcia kluczowych decyzji odnośnie mojej kariery, postanowiłem w pełni poświęcić się Formule E. Przemysł motoryzacyjny odgrywa szczególnie istotną rolę w procesie ewolucji podejścia do ochrony klimatu. Nasza dyscyplina to doskonały przykład inteligentnego, dobrze przemyślanego eventu sportowego. Jeżeli nie miałeś jeszcze okazji uczestniczyć jako kibic w wyścigu Formuły E, zrób to. Nie będziesz żałować. Gwarantuję.   

Zacząłem rywalizację w Formule E z jasno określoną ambicją: być kimś więcej, niż po prostu jednym z kierowców. Od 2017 r. pełnię funkcję Ambasadora Zrównoważonego Rozwoju. Współpracujemy w ramach konsorcjum, które skupia organizatorów najważniejszych wydarzeń sportowych, takich jak paryskie Igrzyska Olimpijskie w 2024 r. Będę również aktywnie uczestniczył w projekcie Marki DS o nazwie E-TENSE. Jego celem jest pozyskiwanie nowych źródeł energii.

Rozwój zaawansowanych technologii napędu elektrycznego, który jest owocem badań i postępu ostatnich 10 lat, ma kluczowy wpływ na szeroko rozumiane pojęcie mobilności. Dzięki lżejszym i bardziej wydajnym akumulatorom już dziś możemy pokonywać setki kilometrów bez konieczności ładowania.

Dla tych, którzy wciąż kwestionują sens zasilania samochodów prądem z akumulatorów, mam jedną odpowiedź: póki co to najlepsze dostępne rozwiązanie, w dodatku pozwala w najbardziej efektywny sposób odzyskiwać energię przy ładowaniu. To prawdziwa rewolucja technologiczna, której motoryzacja jeszcze w takiej skali nie doświadczyła. Czy w przyszłości będziemy mieli dostęp do jeszcze lepszej technologii? Mam nadzieję. Dlatego tak ważny jest ciągły rozwój i postęp.

Odpowiedzialność za zrównoważony rozwój spoczywa na każdym z nas, również na mnie. Dlatego wezmę udział w szczycie New Energy. E-TENSE era, który będzie miał miejsce 4 marca w Genewie. To doskonała okazja, by wraz z Yvesem Bonnefontem, Dyrektorem Generalnym Marki DS, oraz licznymi ekspertami branży nowych źródeł energii przedyskutować kluczowe kwestie.

Nadszedł czas, by działać. Kolej na nas!  Jean-Éric Vergne