Aktualności

2019 to rok E-TENSE

Marka DS udowadnia swoje zaangażowanie w proces transformacji energetycznej inicjując szczyt o nazwie New Energy. E-TENSE Era. Wydarzenie poprowadzą Dyrektor Generalny Marki Yves Bonnefont oraz Jean-Éric Vergne, mistrz Formuły E i ambasador E-TENSE. Wraz z ekspertami z obszaru elektromobilności przedyskutują kwestie związane z rozwojem zrównoważonego transportu. Szczyt New Energy. E-TENSE Era poprzedzi inaugurację tegorocznego Salonu Genewskiego. Wydarzeniu towarzyszy ważna informacja − Marka uruchomiła właśnie proces przyjmowania zamówień na modele DS 3 CROSSBACK E-TENSE oraz DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4.

WYŚCIG W MEKSYKU PEŁEN DRAMATYZMU DLA ZESPOŁU DS TECHEETAH

Meksyk, 16 lutego 2019 r.

Obaj kierowcy DS TECHEETAH startując z odległych miejsc (P8 i P12) mieli jeden cel: piąć się w górę i zdobywać punkty. Meksykańska runda Mistrzostw Świata ABB FIA Formuły E zakończyła się piątą lokatą dla André Lotterera i trzynastą dla Jeana-Érica Vergne.

TRUDNY DZIEŃ ZESPOŁU DS TECHEETAH W SANTIAGO DE CHILE

Wyścig o e-Prix Santiago de Chile dla zespołu  DS TECHEETAH zakończył się rozczarowaniem.  Po dramatycznych, pełnych zwrotów akcji zawodach Jean-Éric Vergne nie dotarł do mety, a André Lotterer zajął 13. miejsce.

ZESPÓŁ DS TECHEETAH NA CZELE KLASYFIKACJI PO PIERWSZEJ RUNDZIE MISTRZOSTW ŚWIATA FORMUŁY E W SEZONIE 2018/2019

Po emocjonującym wyścigu Jean-Éric Vergne przekroczył linię mety na drugiej pozycji. Bardzo niewiele brakowało do podwójnego dla zespołu.

ZESPÓŁ DS TECHEETAH GOTOWY NA PODBÓJ ULIC NOWYM DS E-TENSE FE19

Piąty Sezon mistrzostw ABB FIA Formuły E rozpocznie się w sobotę 15 grudnia.
Kibice z całego świata będą mieli możliwość zobaczyć samochód 2 Generacji, nowe tory, nowe przepisy oraz nowych kierowców.

DS Automobiles i Techeetah w Formule E

Współpraca między TECHEETACH i DS. Automobiles została oficjalnie ogłoszona dzisiaj podczas światowego pokazu w nowej fabryce w Versailles we Francji.

Zespół DS TECHEETACH po raz pierwszy zaprezentował oficjalne malowanie DS E-TENSE FE19, skład kierowców oraz zarząs zespołu na sezon 2018/2019.

DS AUTOMOBILES I TECHEETAH NAWIĄZUJĄ WSPÓŁPRACĘ

Marka DS Automobiles, uczestnicząca od czasu otwarcia konkurencji w klasyfikacji producentów w Wyścigowych Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA, zapowiada wystawienie swojego nowego bolidu DS E-TENSE FE 19 w sezonie 2018/2019 przy współpracy partnerskiej ze stajnią wyścigową TECHEETAH. 

Formuła E: zakończył się czwarty sezon

Brytyjski kierowca Sam Bird zakończył sezon na najlepszym w historii, trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej kierowców 

SAM BIRD I ZESPÓŁ DS VIRGIN RACING GOTOWI NA WYŚCIG, KTÓRY ZDECYDUJE O TYTULE MISTRZA FORMUŁY E

Podczas ostatniej rundy w Nowym Jorku brytyjski kierowca wyścigowy Sam Bird zmierzy się z Francuzem Jeanem-Erikiem Vergne w walce o tytuł mistrzowski.

JEAN-ÉRIC VERGNE I ANDRÉ LOTTERER, KIEROWCY TESTOWI DS PERFORMANCE

DS Performance rozpoczął program rozwojowy, którego celem jest przygotowanie zespołu do rywalizacji w sezonie 2018/2019 MIstrzostw Świata FIA Formuły E. Jean-Éric Vergne i André Lotterer przyjęli rolę kierowców testowych DS Performance i przeprowadzili próby nowego jednomiejscowego bolidu DS E-Tense FE 19 w hiszpańskim Calafat. Marka DS to jedyny francuski producent samochodów, który w przyszłym sezonie będzie zaangażowany w wyścigi Formuły E. 

SAM BIRD ZMNIEJSZA DYSTANS DO LIDERA DZIĘKI MIEJSCU NA PODIUM W ZURYCHU

Kierowca zespołu DS Virgin Racing Sam Bird zredukował dystans do rywala Jeana-Erica Vergne niemal o połowę dzięki zdobyciu drugiego miejsca w emocjonującym wyścigu Formuły E w Zurychu.
Brytyjczyk zredukował dystans dzielący go od pozycji lidera do 23 punktów. Do końca sezonu zostały dwie rundy w Nowym Jorku, które Bird w zeszłym roku wygrał. DS Virgin Racing wciąż liczy sie w walce o tytuł mistrzowski w klasyfikacji generalnej kierowców i zespołów.

PUNKTY DLA SAMA BIRDA W E-PRIX BERLINA

Brytyjski kierowca utrzymuje drugą lokatę w grze o tytuł najlepszego kierowcy Formuły E. Zespół DS Virgin Racing przesunął się na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Rywalizacja wchodzi w ostatni etap − do końca sezonu pozostały trzy wyścigi. 

SAM BIRD ZWYCIĘŻA W HISTORYCZNYM E-PRIX RZYMU

Brytyjski kierowca wyścigowy zwyciężył w inauguracyjnym wyścigu Formuły E w stolicy Włoch
DS Virgin Racing awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zespołów i kierowców
Zespół został wcześniej pobłogosławiony przez Papieża DS Virgin Racing zwyciężył siódmy raz w karierze podczas 40. startu w wyścigach Formuły E. Burmistrz Rzymu Virginia Raggi przekazała zwycięzcy trofeum na oczach tłumu kibiców

BIRD WYWALCZYŁ MIEJSCE NA PODIUM W PUNTA DEL ESTE I WCIĄŻ LICZY SIĘ W WALCE O TYTUŁ

Sam Bird zdobył trzecie miejsce po emocjonującej rywalizacji podczas E-Prix w Punta del Este.

Jego kolega z zespołu Alex Lynn wywalczył najlepsze miejsce w swojej karierze i był szósty. Na półmetku DS Virgin Racing wrócił na trzecie miejsce w klasyfikacji zespołów i kierowców.

DS E-TENSE FE 19

Wyjątkowa demonstracja francuskiego know-how w Formule E w wykonaniu Marki DS

Marka DS, która bierze udział w wyścigach FIA Formuły E od sezonu 2015/2016, będzie jedynym oficjalnym francuskim konstruktorem zatwierdzonym przez FIA na sezon 5 (2018/2019). Zadebiutuje w nim nowa generacja jednomiejscowych bolidów elektrycznych.

PUNKT DLA LYNNA W MEKSYKU

W Meksyku zespół DS Virgin Racing kolejny raz pokazał dobre tempo.

W Meksyku zespół DS Virgin Racing kolejny raz pokazał dobre tempo. Bird z trzecim miejscem w klasyfikacji generalnej kontynuuje walkę o tytuł mistrzowski.

MEKSYK: NASTĘPNY PRZYSTANEK DLA ZESPOŁU DS VIRGIN RACING

Wyścigi elektrycznych bolidów Formuły E wracają na tor Autódromo Hermanos Rodríguez, gdzie odbędzie się piąta runda mistrzostw. DS Virgin Racing kontynuuje walkę o tytuł w klasyfikacji kierowców i zespołów. 

PIĄTE MIEJSCE DLA SAMA BIRDA PO SZALONYM E-PRIX W SANTIAGO

Brytyjczyk wciąż w grze o mistrzowski tytuł. W stolicy Chile zdobył kolejne punkty i wywalczył najlepszy czas okrążenia. DS Virgin Racing zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji zespołów, rywalizacja zaostrza się. 

ANTONIO GIOVINAZZI I JOEL ERIKSSON ZAKOŃCZYLI DEBIUTANCKIE TESTY BOLIDÓW FORMUŁY E W BARWACH ZESPOŁU DS VIRGIN RACING

Antonio Giovinazzi i Joel Eriksson z sukcesem zakończyli swoje debiutanckie testy elektrycznego bolidu Formuły E w barwach zespołu DS Virgin Racing. Próby odbyły się na torze w Marrakeszu.

SAM BIRD NA PODIUM W MARRAKESZU

Sam Bird zdobył trzecie miejsce w trzeciej rundzie sezonu 2017/2018 Mistrzostw FIA Formuły E.

Kierowca zespołu DS Virgin Racing Sam Bird zdobył trzecie miejsce podczas E-Prix w Marrakeszu. Alex Lynn, który ścigał się w drugim bolidzie, również wywalczył cenne punkty. 

E-PRIX W MARRAKESZU

JESTEŚCIE GOTOWI?

W najbliższą sobotę 13 stycznia 2018 roku zespół DS Virgin Racing powraca do Marrakeszu, aby uczestniczyć w trzecim wyścigu E-PRIX  sezonu 2017/2018 Formuły E

JOEL ERIKSSON PRZETESTUJE BOLID ZESPOŁU DS VIRGIN RACING

JOEL ERIKSSON KIEROWCĄ FORMUŁY E W MARAKESZU

Zespół zaprezentował pierwszego kierowcę, który weźmie udział w oficjalnych testach Formuły E dla debiutantów w Marakeszu. DS Virgin Racing potwierdził, że w tej roli wystąpi Joel Eriksson, wicemistrz Europy w serii wyścigów FIA Formuły 3.