Aktualności

PIERWSZE PODIUM DLA ANTONIO FELIXA DA COSTY W BARWACH ZESPOŁU DS TECHEETAH

Paryż, 20 stycznia 2020 r.

Antonio Felix Da Costa, nowy kierowca DS TECHEETAH, w upalnym Antofagasta Minerals E-Prix w Santiago po raz pierwszy stanął na podium i zdobył dla zespołu drugie miejsce.

 

Portugalski kierowca wystartował z 10. miejsca i po niezwykle błyskotliwej jeździe wysunął się na prowadzenie w wyścigu. Aby go ukończyć, na ostatnim okrążeniu musiał jednak zwolnić w celu obniżenia temperatury w samochodzie.

E-PRIX W SANTIAGO

Santiago, 18 stycznia 2020 r.

Po dwóch pierwszych wyścigach sezonu, które odbyły się w Rijadzie, Mistrzostwa Świata ABB FIA Formuły E już trzeci raz w historii tej dyscypliny wracają do Chile. Zespół DS TECHEETAH jest w pełni sił i liczy na udany powrót do Santiago. Jednym z kluczowych wyzwań w tej rundzie będą wysokie temperatury.

DOSKONAŁE TEMPO ZESPOŁU DS TECHEETAH W AL-DIRIJJA POMIMO TRUDNOŚCI

Paryż, 25 listopada 2019 r.

Po trudnym piątku w Al-Dirijja zespół DS TECHEETAH miał w sobotę szanse na odrobienie strat. Antonio Felix Da Costa liczył na podium, finalnie zajął jednak 10. miejsce w związku z karą przejazdu przez boksy.

ZESPÓŁ DS TECHEETAH ZAKOŃCZYŁ PEŁEN SUKCESÓW TESTOWY TYDZIEŃ W WALENCJI

Paryż, 21 października 2019 r.

Wielki powrót Formuły E! Właśnie zakończyły się pierwsze oficjalne testy sezonu 2019/2020 w Walencji. Stawka jest już skompletowana. 24 samochody 12 ekip pojawiły się w hiszpańskim słońcu, by sprawdzić, co każdy z zespołów przygotował na szósty sezon rywalizacji bolidów elektrycznych.

DS TECHEETAH prezentuje bolid DS E-TENSE FE20 na sezon 2019/2020 mistrzostw ABB FIA FORMUŁY E

Paryż, 14 PAŹDZIERNIKA 2019

DS TECHEETAH, zdobywca mistrzowskiego tytułu ABB FIA Formuły E, zaprezentował dziś swoje barwy na szósty sezon.
 

Na sezon 2019/2020 słynne czarno-złote nadwozie wzmocni swój sportowy wygląd eleganckim, czarno- złotym pasem na kilku elementach. 

NOWY KIEROWCA: ANTONIO FELIX DA COSTA DOŁĄCZA DO ZESPOŁU DS TECHEETAH

Paryż, 17 września 2019 r.

DS TECHEETAH z dumą oświadcza, że 1 października 2019 r. Antonio Felix Da Costa dołączy do zespołu.

28-letni Portugalczyk będzie ścigał się z numerem 13. Szósty sezon Mistrzostw Świata ABB FIA Formuły E rozpocznie się 22 listopada 2019 r. w Rijadzie.

DS TECHEETAH I JEAN-ÉRIC VERGNE MISTRZAMI ŚWIATA FORMUŁY E

Nowy Jork, 14 lipca 2019 r.

Po niesamowitym sezonie DS TECHEETAH zwyciężył w klasyfikacji zespołów, a Jean-Éric Vergne został pierwszym w historii podwójnym mistrzem świata serii wyścigowej ABB FIA Formuły E.

 

Dwa niezwykle intensywne wyścigi na brooklyńskim torze Red Hook zakończyły się dla Jean-Érica zdobyciem tytułu Mistrza Świata wyścigów ABB FIA Formuły E w sezonie 2018/2019.

LIDER KLASYFIKACJI ZESPOŁÓW DS TECHEETAH W DRODZE DO NOWEGO JORKU NA WIELKI FINAŁ MISTRZOSTW

Mistrzostwa Świata ABB FIA Formuły E przenoszą się za ocean na dwie ostatnie rundy, które odbędą się 13 i 14 lipca w Nowym Jorku. DS TECHEETAH i Jean-Éric Vergne prowadzą w klasyfikacji zespołów i kierowców. Jean-Éric Vergne, aktualny mistrz świata, ma szansę zostać pierwszym w historii podwójnym czempionem tej serii wyścigowej. Zespół DS TECHEETAH również jest na ostatniej prostej do zdobycia tytułu mistrzowskiego.

JEAN-ÉRIC VERGNE – KRÓL BERNA

Berno, 22 czerwca 2019

Jean-Éric Vergne zabłysnął rewelacyjnym występem w wyścigu o E-Prix Szwajcarii. Francuski kierowca wywalczył pole position, zwyciężył w wyścigu i dodatkowo zapewnił sobie wygraną w serii voestalpine, czyli tytuł najlepszego zawodnika w europejskich rundach sezonu. Przy okazji reprezentant zespołu DS TECHEETAH jako pierwszy zawodnik w historii Formuły E zapewnił sobie pole position, startując w kwalifikacjach z Grupy 1, i na razie jako jedyny odniósł trzy zwycięstwa w trwającym sezonie 2018-19.

JEAN-ÉRIC VERGNE NA TRZECIM MIEJSCU W BERLINIE. ZESPÓŁ POWIĘKSZA PRZEWAGĘ W OBU KLASYFIKACJACH!

Berlin, 25 mai 2019

Kierowcy zespołu DS TECHEETAH Jean-Éric Vergne i André Lotterer dali z siebie wszystko w wyścigu Formuły E rozegranym w stolicy Niemiec. Vergne ruszał z ósmej, Lotterer dopiero z 21. pozycji startowej. Obydwaj od początku atakowali, wyprzedzali rywali i przebijali się przez peleton, awansując na coraz wyższe miejsca. Jean-Éric ukończył 10. rundę Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E FIA ABB na trzecim miejscu i zaliczył 15 pkt. Wynik ten umacnia go na prowadzeniu w klasyfikacji kierowców.

WSPANIAŁE ZWYCIĘSTWO JEANA-ÉRICA VERGNE’A W MONAKO!

Monako, 11 maj 2019

W dziewiątej rundzie Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2018/2019 kierowca zespołu DS TECHEETAH Jean-Éric Vergne najpierw zdobył pole position, a następnie prowadził od startu do mety i wygrał wyścig o e-Prix Monako.

Od niedzieli DS TECHEETAH jest pierwszym zespołem w historii Formuły E, którego kierowcy zajmują dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji indywidualnej: Jean-Éric jest obecnie liderem, a jego zespołowy partner André Lotterer plasuje się na drugim miejscu. Co więcej, dzięki zwycięstwu w Monako i punktom zdobytym przez obydwu zawodników, DS TECHEETAH powiększył swoją przewagę w klasyfikacji konstruktorów.

PRZYJDŹ I POCZUJ ENERGIĘ W DS WORLD PARIS

Podczas gdy DS TECHEETAH będzie elektryzować Paryż podczas E-Prix, marka DS Automobiles zaprasza publiczność do DS WORLD PARIS, aby poczuła energię dzięki Patrickowi Braoudé.
Od czwartku, 25 kwietnia, DS WORLD PARIS wita wystawę Energy, podpisaną przez aktora, filmowca, a obecnie fotografa, Patricka Braoudé.

ZESPÓŁ DS TECHEETAH LIDEREM KLASYFIKACJI PO DRUGIM MIEJSCU ANDRÉ LOTTERERA W PARYŻU

Paryż, 27 kwietnia 2019

Czwarta edycja wyścigu o e-Prix Paryża, dla marki DS Automobiles będąca występem na własnym terenie, okazała się pierwszą rundą w historii mistrzostw świata Formuły E rozegraną w deszczu. Na ulicznym torze w stolicy Francji zespół DS TECHEETAH odniósł kolejny sukces – na mecie André Lotterer zajął drugie miejsce, a Jean-Éric Vergne szóste.

DRUGIE MIEJSCE DS TECHEETAH W RZYMIE I PROWADZENIE W TABELI PRZED RUNDĄ W PARYŻU!

Rzym, 13 kwietnia 2019

W wyścigu Formuły E o e-Prix Rzymu André Lotterer zakwalifikował się do startu z pole position, a na mecie zajął drugie miejsce. Ten wynik oznacza, że zespół DS TECHEETAH obejmuje prowadzenie w klasyfikacji konstruktorów i ma doskonałą pozycję wyjściową do dalszej rywalizacji. Najbliższa runda odbędzie się 27 kwietnia na własnym terenie marki DS – w Paryżu.

PO ZWYCIĘSTWIE W CHINACH DS PERFORMANCE NIE ZWALNIA TEMPA I PRZYGOTOWUJE SIĘ DO KOLEJNYCHY WYŚCIGÓW FORMUŁY E

Mimo pierwszego zwycięstwa Jean-Éric Vergne i DS TECHEETAH ekipa techniczna nie zwalnia prac na bolidem DS E-TENSE FE19 . Inżynierowie DS PERFORMANCE zakończył montaż pierwszej ewolucji technicznej napędu przygotowanej na sezon 2019/2020.

DS Techeetah i Jean-Éric wygrywają w E-Prix Sanyi

Sanya, 23 marca 2019

Zespół DS TECHEETAH i Jean-Éric Vergne świętują swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2018/2019 Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E FIA ABB. Francuz był najszybszy na ulicach chińskiego miasta Sanya.

Jean-Éric Vergne wystartował z pierwszej linii. W połowie wyścigu wysunął się na prowadzenie i do samej mety umiejętnie pilnował swojej pozycji, odpierając ataki najgroźniejszych rywali. Jego partner z zespołu, André Lotterer, wystartował z siódmego pola. Choć w trakcie wyścigu napotkał parę komplikacji, ostatecznie zajął czwarte miejsce.

HONGKONG: Pokaz możliwości bez sekcesu

Hong-Kong, 10 Marca 2019

Piąta runda sezonu 2018/2019 Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA była równocześnie 50. wyścigiem w historii tej serii i pierwszym rozegranym na mokrym torze, przy padającym deszczu.
Trasa wyścigu, wytyczona naprzeciw portu w Hongkongu, była mokra i śliska już podczas wolnych treningów i kwalifikacji. Obydwaj kierowcy zespołu DS TECHEETAH znaleźli się w grupie kwalifikacyjnej 2. Już przed wyścigiem głównym ich wyniki były zróżnicowane. André Lotterer awansował do Super Pole, natomiast Jean-Éric Vergne uzyskał na szybkim okrążeniu najlepszy czas, ale tuż przed metą obrócił się, przez co jego bolid przekroczył linię pomiaru czasu tyłem.

2019 to rok E-TENSE

Marka DS udowadnia swoje zaangażowanie w proces transformacji energetycznej inicjując szczyt o nazwie New Energy. E-TENSE Era. Wydarzenie poprowadzą Dyrektor Generalny Marki Yves Bonnefont oraz Jean-Éric Vergne, mistrz Formuły E i ambasador E-TENSE. Wraz z ekspertami z obszaru elektromobilności przedyskutują kwestie związane z rozwojem zrównoważonego transportu. Szczyt New Energy. E-TENSE Era poprzedzi inaugurację tegorocznego Salonu Genewskiego. Wydarzeniu towarzyszy ważna informacja − Marka uruchomiła właśnie proces przyjmowania zamówień na modele DS 3 CROSSBACK E-TENSE oraz DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4.

WYŚCIG W MEKSYKU PEŁEN DRAMATYZMU DLA ZESPOŁU DS TECHEETAH

Meksyk, 16 lutego 2019 r.

Obaj kierowcy DS TECHEETAH startując z odległych miejsc (P8 i P12) mieli jeden cel: piąć się w górę i zdobywać punkty. Meksykańska runda Mistrzostw Świata ABB FIA Formuły E zakończyła się piątą lokatą dla André Lotterera i trzynastą dla Jeana-Érica Vergne.

TRUDNY DZIEŃ ZESPOŁU DS TECHEETAH W SANTIAGO DE CHILE

Wyścig o e-Prix Santiago de Chile dla zespołu  DS TECHEETAH zakończył się rozczarowaniem.  Po dramatycznych, pełnych zwrotów akcji zawodach Jean-Éric Vergne nie dotarł do mety, a André Lotterer zajął 13. miejsce.

ZESPÓŁ DS TECHEETAH NA CZELE KLASYFIKACJI PO PIERWSZEJ RUNDZIE MISTRZOSTW ŚWIATA FORMUŁY E W SEZONIE 2018/2019

Po emocjonującym wyścigu Jean-Éric Vergne przekroczył linię mety na drugiej pozycji. Bardzo niewiele brakowało do podwójnego dla zespołu.

ZESPÓŁ DS TECHEETAH GOTOWY NA PODBÓJ ULIC NOWYM DS E-TENSE FE19

Piąty Sezon mistrzostw ABB FIA Formuły E rozpocznie się w sobotę 15 grudnia.
Kibice z całego świata będą mieli możliwość zobaczyć samochód 2 Generacji, nowe tory, nowe przepisy oraz nowych kierowców.

DS Automobiles i Techeetah w Formule E

Współpraca między TECHEETACH i DS. Automobiles została oficjalnie ogłoszona dzisiaj podczas światowego pokazu w nowej fabryce w Versailles we Francji.

Zespół DS TECHEETACH po raz pierwszy zaprezentował oficjalne malowanie DS E-TENSE FE19, skład kierowców oraz zarząs zespołu na sezon 2018/2019.

DS AUTOMOBILES I TECHEETAH NAWIĄZUJĄ WSPÓŁPRACĘ

Marka DS Automobiles, uczestnicząca od czasu otwarcia konkurencji w klasyfikacji producentów w Wyścigowych Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA, zapowiada wystawienie swojego nowego bolidu DS E-TENSE FE 19 w sezonie 2018/2019 przy współpracy partnerskiej ze stajnią wyścigową TECHEETAH. 

Formuła E: zakończył się czwarty sezon

Brytyjski kierowca Sam Bird zakończył sezon na najlepszym w historii, trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej kierowców 

SAM BIRD I ZESPÓŁ DS VIRGIN RACING GOTOWI NA WYŚCIG, KTÓRY ZDECYDUJE O TYTULE MISTRZA FORMUŁY E

Podczas ostatniej rundy w Nowym Jorku brytyjski kierowca wyścigowy Sam Bird zmierzy się z Francuzem Jeanem-Erikiem Vergne w walce o tytuł mistrzowski.

JEAN-ÉRIC VERGNE I ANDRÉ LOTTERER, KIEROWCY TESTOWI DS PERFORMANCE

DS Performance rozpoczął program rozwojowy, którego celem jest przygotowanie zespołu do rywalizacji w sezonie 2018/2019 MIstrzostw Świata FIA Formuły E. Jean-Éric Vergne i André Lotterer przyjęli rolę kierowców testowych DS Performance i przeprowadzili próby nowego jednomiejscowego bolidu DS E-Tense FE 19 w hiszpańskim Calafat. Marka DS to jedyny francuski producent samochodów, który w przyszłym sezonie będzie zaangażowany w wyścigi Formuły E. 

SAM BIRD ZMNIEJSZA DYSTANS DO LIDERA DZIĘKI MIEJSCU NA PODIUM W ZURYCHU

Kierowca zespołu DS Virgin Racing Sam Bird zredukował dystans do rywala Jeana-Erica Vergne niemal o połowę dzięki zdobyciu drugiego miejsca w emocjonującym wyścigu Formuły E w Zurychu.
Brytyjczyk zredukował dystans dzielący go od pozycji lidera do 23 punktów. Do końca sezonu zostały dwie rundy w Nowym Jorku, które Bird w zeszłym roku wygrał. DS Virgin Racing wciąż liczy sie w walce o tytuł mistrzowski w klasyfikacji generalnej kierowców i zespołów.

PUNKTY DLA SAMA BIRDA W E-PRIX BERLINA

Brytyjski kierowca utrzymuje drugą lokatę w grze o tytuł najlepszego kierowcy Formuły E. Zespół DS Virgin Racing przesunął się na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Rywalizacja wchodzi w ostatni etap − do końca sezonu pozostały trzy wyścigi. 

SAM BIRD ZWYCIĘŻA W HISTORYCZNYM E-PRIX RZYMU

Brytyjski kierowca wyścigowy zwyciężył w inauguracyjnym wyścigu Formuły E w stolicy Włoch
DS Virgin Racing awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zespołów i kierowców
Zespół został wcześniej pobłogosławiony przez Papieża DS Virgin Racing zwyciężył siódmy raz w karierze podczas 40. startu w wyścigach Formuły E. Burmistrz Rzymu Virginia Raggi przekazała zwycięzcy trofeum na oczach tłumu kibiców

BIRD WYWALCZYŁ MIEJSCE NA PODIUM W PUNTA DEL ESTE I WCIĄŻ LICZY SIĘ W WALCE O TYTUŁ

Sam Bird zdobył trzecie miejsce po emocjonującej rywalizacji podczas E-Prix w Punta del Este.

Jego kolega z zespołu Alex Lynn wywalczył najlepsze miejsce w swojej karierze i był szósty. Na półmetku DS Virgin Racing wrócił na trzecie miejsce w klasyfikacji zespołów i kierowców.

DS E-TENSE FE 19

Wyjątkowa demonstracja francuskiego know-how w Formule E w wykonaniu Marki DS

Marka DS, która bierze udział w wyścigach FIA Formuły E od sezonu 2015/2016, będzie jedynym oficjalnym francuskim konstruktorem zatwierdzonym przez FIA na sezon 5 (2018/2019). Zadebiutuje w nim nowa generacja jednomiejscowych bolidów elektrycznych.

PUNKT DLA LYNNA W MEKSYKU

W Meksyku zespół DS Virgin Racing kolejny raz pokazał dobre tempo.

W Meksyku zespół DS Virgin Racing kolejny raz pokazał dobre tempo. Bird z trzecim miejscem w klasyfikacji generalnej kontynuuje walkę o tytuł mistrzowski.

MEKSYK: NASTĘPNY PRZYSTANEK DLA ZESPOŁU DS VIRGIN RACING

Wyścigi elektrycznych bolidów Formuły E wracają na tor Autódromo Hermanos Rodríguez, gdzie odbędzie się piąta runda mistrzostw. DS Virgin Racing kontynuuje walkę o tytuł w klasyfikacji kierowców i zespołów. 

PIĄTE MIEJSCE DLA SAMA BIRDA PO SZALONYM E-PRIX W SANTIAGO

Brytyjczyk wciąż w grze o mistrzowski tytuł. W stolicy Chile zdobył kolejne punkty i wywalczył najlepszy czas okrążenia. DS Virgin Racing zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji zespołów, rywalizacja zaostrza się. 

ANTONIO GIOVINAZZI I JOEL ERIKSSON ZAKOŃCZYLI DEBIUTANCKIE TESTY BOLIDÓW FORMUŁY E W BARWACH ZESPOŁU DS VIRGIN RACING

Antonio Giovinazzi i Joel Eriksson z sukcesem zakończyli swoje debiutanckie testy elektrycznego bolidu Formuły E w barwach zespołu DS Virgin Racing. Próby odbyły się na torze w Marrakeszu.

SAM BIRD NA PODIUM W MARRAKESZU

Sam Bird zdobył trzecie miejsce w trzeciej rundzie sezonu 2017/2018 Mistrzostw FIA Formuły E.

Kierowca zespołu DS Virgin Racing Sam Bird zdobył trzecie miejsce podczas E-Prix w Marrakeszu. Alex Lynn, który ścigał się w drugim bolidzie, również wywalczył cenne punkty. 

E-PRIX W MARRAKESZU

JESTEŚCIE GOTOWI?

W najbliższą sobotę 13 stycznia 2018 roku zespół DS Virgin Racing powraca do Marrakeszu, aby uczestniczyć w trzecim wyścigu E-PRIX  sezonu 2017/2018 Formuły E

JOEL ERIKSSON PRZETESTUJE BOLID ZESPOŁU DS VIRGIN RACING

JOEL ERIKSSON KIEROWCĄ FORMUŁY E W MARAKESZU

Zespół zaprezentował pierwszego kierowcę, który weźmie udział w oficjalnych testach Formuły E dla debiutantów w Marakeszu. DS Virgin Racing potwierdził, że w tej roli wystąpi Joel Eriksson, wicemistrz Europy w serii wyścigów FIA Formuły 3.