DS PERFORMANCE

Strona poświęcona naszemu technologicznemu know-how

Niedługo po narodzinach Marki DS w 2014 r. postanowiliśmy napisać nowy rozdział historii motoryzacji. Stworzyliśmy DS Performance, dział sportów samochodowych. Co nas motywowało? Odwaga w podejmowaniu wyzwań oraz innowacyjne myślenie. 

Dział sportów samochodowych Marki DS

DS Automobiles, marka ceniąca awangardowe rozwiązania, to jedyny francuski producent, który w przyszłym sezonie weźmie udział w wyścigach Formuły E, poprzez swój dział sportowy DS Performance. Obecna w tej dyscyplinie od drugiego sezonu mistrzostw, marka ma już na swoim koncie wiele sukcesów. Mamy nadzieję, że model DS E-Tense FE 19 zagwarantuje naszym fanom kolejne zwycięstwa.

Nowy jednomiejscowy bolid DS Performance, opracowany na platformie nowej generacji, przyciąga wzrok rasową sylwetką, w szacie kolorystycznej, łączącej czarny, matowy lakier ze złotymi akcentami. To także model fenomenalnie szybki i energooszczędny, co jest zasługą pracy i doświadczenia zespołu konstruktorów DS Performance.

Know-how

Przekraczanie granic technologii jutra, tworzenie samochodów elektrycznych o coraz lepszych możliwościach i testowanie naszych ostatnich innowacji – to cele DS Performance, działu sportów samochodowych Marki.

Ten film pozwoli Ci przenieść się do Hiszpanii i zanurzyć w atmosferze testów, przeprowadzanych przez zespół DS Performance. Zobacz, jak wyglądała praca naszej ekipy nad DS E-Tense FE 19, nowym bolidem Formuły E.

Z toru wyścigowego na drogi

Bierzemy udział w wyścigach, które nie powodują emisji spalin, dlatego mogą odbywać się w sercu dużych miast. To dla nas doskonała okazja, by spotkać się z naszymi klientami i zaprezentować największe atuty bolidów oraz modeli seryjnych. Uczestnictwo w Mistrzostwach Świata FIA Formuły E umożliwia nam rozwijanie nowych technologii, wykorzystywanych w samochodach elektrycznych i hybrydowych. Najbardziej aktualnym dowodem tej zależności są prace nad naszym nowym SUV-em DS 7 CROSSBACK, który jako pierwszy model Marki będzie dostępny w wersji E-TENSE 4x4, hybrydzie w wydaniu DS.

DS E-TENSE

Od marzeń do rzeczywistości


DS E-Tense konsekwentnie podbija serca publiczności od momentu prezentacji w marcu 2016 r podczas Salonu Genewskiego. Nadwozie tego samochodu ma perfekcyjnie zbalansowane proporcje (4,72 m długości, 2,08 m szerokości i 1,29 m wysokości). DS E-Tense to coś więcej niż jeden z wielu samochodów koncepcyjnych. To prawdziwy samochód przyszłości, który wyznacza stylistyczne i technologiczne trendy Marki. Nie jest makietą, kursującą pomiędzy międzynarodowymi wystawami motoryzacyjnymi. DS E-Tense to projekt kompletny, który brał udział w dynamicznej prezentacji przy okazji ePrix Paryża i Monako. Pojawił się również na drogach publicznych podczas wielu wydarzeń, organizowanych przez Markę. 

DS 3 PERFORMANCE

To prestiżowy i dynamiczny samochód, łączący codzienną praktyczność, komfort i przyjazną obsługę z prawdziwą przyjemnością z jazdy.

DS 3 PERFORMANCE osiąga moc 208 KM (moment obrotowy wynosi 300 Nm) i jest wyposażony w odpowiednio zestopniowaną, sześciobiegową skrzynię MCM. Ten model to wyjątkowa demonstracja know-how Marki, którego esencją jest jedno słowo: wyrafinowanie. 

DS PERFORMANCE: ZESPÓŁ

Xavier Mestelan Pinon (powyżej): 47 lat, Francuz, Dyrektor DS Performance                                                                        

Thomas Chevaucher (poniżej): 37 lat, Francuz, Dyrektor techniczny. 

Claire Magnant (powyżej) : 34 lata, Francuz, Manager programu. 

Didier Raso (poniżej) : 41 lat, Francuz, Szef ds. systemów napędowych.                                                                         

Adrien Da Cunha Belvès (powyżej) : 33 lata, Francuz, Szef ds. komunikacji.                                                                           

NASI PARTNERZY

Total

DS Automobiles, Marka rywalizująca w FIA Mistrzostwach Świata Formuły E od początku rywalizacji zespołów fabrycznych, wystawi jednomiejscowy bolid DS E-TENSE FE 19 wraz z zespołem TECHEETAH, począwszy od seonu 2018/19.