DS PERFORMANCE

Strona poświęcona naszemu technologicznemu know-how

Niedługo po narodzinach Marki DS w 2014 r. postanowiliśmy napisać nowy rozdział historii motoryzacji. Stworzyliśmy DS Performance, dział sportów samochodowych. Co nas motywowało? Odwaga w podejmowaniu wyzwań oraz innowacyjne myślenie.

Dział sportów samochodowych Marki DS

DS Automobiles, marka ceniąca awangardowe rozwiązania, to jedyny francuski producent, który w przyszłym sezonie weźmie udział w wyścigach Formuły E poprzez swój dział sportowy DS Performance. Obecna w tej dyscyplinie od drugiego sezonu mistrzostw marka ma już na swoim koncie wiele sukcesów. Mamy nadzieję, że model DS E-TENSE FE 19 zagwarantuje naszym fanom kolejne zwycięstwa.

Nowy jednomiejscowy bolid DS Performance, opracowany na platformie nowej generacji, przyciąga wzrok rasową sylwetką, w szacie kolorystycznej, łączącej czarny, matowy lakier ze złotymi akcentami. To także model fenomenalnie szybki i energooszczędny, co jest zasługą pracy i doświadczenia zespołu konstruktorów DS Performance.

Z toru wyścigowego na drogi

Uczestnictwo w Mistrzostwach Świata FIA Formuły E umożliwia nam rozwijanie nowych technologii, wykorzystywanych w samochodach elektrycznych i hybrydowych.
Najbardziej aktualnym dowodem tej zależności będzie wprowadzenie silnika elektrycznego E-TENSE w modelach DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4X4 i DS 3 CROSSBACK E-TENSE.

DS 3 CROSSBACK E-TENSE

DS E-Tense konsekwentnie podbija serca publiczności od momentu prezentacji w marcu 2016 r podczas Salonu Genewskiego. Nadwozie tego samochodu ma perfekcyjnie zbalansowane proporcje (4,72 m długości, 2,08 m szerokości i 1,29 m wysokości). DS E-Tense to coś więcej niż jeden z wielu samochodów koncepcyjnych. To prawdziwy samochód przyszłości, który wyznacza stylistyczne i technologiczne trendy Marki. Nie jest makietą, kursującą pomiędzy międzynarodowymi wystawami motoryzacyjnymi. DS E-Tense to projekt kompletny, który brał udział w dynamicznej prezentacji przy okazji ePrix Paryża i Monako. Pojawił się również na drogach publicznych podczas wielu wydarzeń, organizowanych przez Markę.

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 jest ucieleśnieniem wyrafinowania i mocy: napęd na cztery koła, silnik o mocy 300 KM oraz niskie zużycie paliwa (2,2 l na 100 km wg cyklu WLTP).

DS X E-TENSE

DS X E-TENSE to nasza interpretacja samochodu przyszłości, łącząca technologię z poezją. Dzięki doskonałemu wyrafinowaniu nasz "samochód marzeń" jest również bardzo mocny, od 540 do 1360 koni mechanicznych, dzięki dwóm silnikom elektrycznym 100%.

DS PERFORMANCE: ZESPÓŁ

Xavier Mestelan Pinon (powyżej): 47 lat, Francuz, Dyrektor DS Performance.                                                                        

Thomas Chevaucher (poniżej): 37 lat, Francuz, Dyrektor techniczny. 

Claire Magnant (powyżej): 34 lata, Francuz, Manager programu. 

Didier Raso (poniżej): 41 lat, Francuz, Szef ds. systemów napędowych.                                                                         

Adrien Da Cunha Belvès (powyżej) : 33 lata, Francuz, Szef ds. komunikacji.                                                                           

NASI PARTNERZY

Total

DS Automobiles, Marka rywalizująca w FIA Mistrzostwach Świata Formuły E od początku rywalizacji zespołów fabrycznych, wystawi jednomiejscowy bolid DS E-TENSE FE 19 wraz z zespołem TECHEETAH, począwszy od seonu 2018/19.