Technologie

TOTAL i DS

Od 45 lat partnerzy w sporcie i technologii

Pod koniec lat 60-tych XX wieku Total opracował dla modelu DS olej, który usprawniał zapłon i zmniejszał zanieczyszczenie silników. Obecnie obydwie marki wspólnie angażują się w badania nad ekologicznymi technologiami i nad nowymi olejami, dopasowanymi do silników DS. Produkty te sprzyjają zmniejszeniu zużycia paliwa, wzmacniając przy tym efektywność układu napędowego.

Oficjalny związek od 1968 roku

Total wspiera rozwój przemysłowy Marki DS na pięciu kontynentach, oferując szeroką gamę produktów, takich jak oleje silnikowe, smary, płyny hydrauliczne (LDS) itd.

Zespoły Total Citroën-DS zwyciężają na całym świecie

Od Rajdu Monte-Carlo w 1969 r. aż do sezonu rajdowego WRC w 2012 partnerstwo to jest serią sukcesów. Ekstremalne warunki zawodów są okazją do testowania olejów Total, a załogi korzystają z produktów podnoszących wydajność silników.

TOTAL QUARTZ, INEO FIRST 0W-30

Zapobiega zanieczyszczeniu silnika i ogranicza jego zużycie

FACHOWE RADY DOTYCZĄCE OBSŁUGI

Warto się do nich stosować, by wydłużyć okres eksploatacji silnika

Regularna wymiana oleju to konieczność. Pozwala ona usuwać zanieczyszczenia związane z pracą silnika, co przedłuża okres jego bezawaryjnej eksploatacji. Ma też pozytywny wpływ na trwałość układu wydechowego.
Wybór odpowiedniego oleju, odpowiadającego specyfikacjom Marki DS zapewnia silnikowi optymalne warunki pracy.

Osiągi, którym możesz zaufać

Marka DS zaleca stosowanie środków smarnych Total oferowanych w Autoryzowanych Stacjach Obsługi. Produkty te odpowiadają specyficznym potrzebom silników w samochodach DS i są zgodne z normami PSA Peugeot Citroën dotyczącymi ochrony środowiska. 

Kontroluj poziom oleju (przy wyłączonym silniku, na równej powierzchni) co 2000 km i przed każdą długą trasą.