ALEX LYNN PODSTAWOWYM KIEROWCĄ ZESPOŁU FORMUŁY E DS VIRGIN RACING W CZWARTYM SEZONIE

Alex dołączył do Sama Birda – czwarty sezon będzie dla zespołu sezonem brytyjskim.

Brytyjski kierowca wyścigowy Alex Lynn podpisał wieloletni kontrakt, dzięki któremu dołączy do Sama Birda i zostanie podstawowym kierowcą zespołu DS Virgin Racing w nadchodzącym, czwartym sezonie Formuły E. Będzie to pierwszy w historii tej serii, wyłącznie brytyjski duet kierowców.
23-latek już wcześniej został oficjalnym kierowcą rezerwowym w zespole. Będzie miał okazję pokazać, co potrafi jako podstawowy kierowca w nadchodzącym wyścigu na ulicach Hong-Kongu, który odbędzie się 2 grudnia.  


Mimo młodego wieku Lynn ma już imponujące osiągnięcia – został Mistrzem Formuły Renault w Wielkiej Brytanii, Mistrzem serii GT3, zdobył też upragnione zwycięstwo w Grand Prix Formuły 3 w Macau. Ma również na koncie wiele triumfów w serii GP2 (aktualnie znanej jako FIA Formuła 2), był też kierowcą testowym w Formule 1. W czerwcu bieżącego roku zadebiutował w Formule E w Nowym Jorku, zdobywając od razu pole position. Jest drugim kierowcą w historii, któremu się to udało – pierwszy raz miał miejsce w 2014 r. w Pekinie.   

Tymczasem Bird, który wziął udział we wszystkich 33 wyścigach zespołu, kontynuuje długoterminową współpracę z DS Virgin Racing. Zwyciężył pięciokrotnie, dziewięć razy stawał na podium dzięki czemu jest trzecim kierowcą w historii serii Formuły E pod względem zgromadzonych punktów.   

Lynn zastąpi Argentyńczyka Jose Marię Lopeza, który w zeszłym roku zadebiutował w Formule E.  

 


„Jestem zachwycony awansem na podstawowego kierowcę zespołu DS Virgin Racing”, powiedział Lynn. „Od stycznia bardzo intensywnie pracowaliśmy, to był dla mnie zaszczyt i przyjemność. Miałem wyjątkową okazję uczyć się od grupy fantastycznych, najlepszych inżynierów, moim celem było jak najszybsze stanie się integralnym, dobrze funkcjonującym elementem zespołu. Wszyscy przyjęli mnie bardzo przyjaźnie, dziękuję zwłaszcza Aleksowi Tai, który nie tylko dał mi mozliwość startu w Nowym Jorku, ale nieustannie i konsekwentnie wspierał mnie w dążeniu do awansu  na podstawowego kierowcę zespołu. Cieszę się, że będę mógł dalej pracować przy rozwoju bolidu. Będę chciał swoimi wynikami na torze w przyszłym sezonie podziękować wszystkim, którzy mi zaufali i uwierzyli w moje możliwości”.  

 

Bird powiedział: “To wspaniałe, że mogę kontynuować swoją rolę w rodzinie DS Virgin Racing, którą tworzymy razem od pierwszego testowego okrążenia w Donington Park w 2014 r. W poprzednim sezonie wykonaliśmy duży krok naprzód, poprawiając tempo i strategię zarządzania energią, pokazało to podwójne zwycięstwo w Nowym Jorku. Wiem, że zespół kontynuuje ciężką pracę, by utrzymać wysoką formę i konkurencyjność. Nie mogę doczekać się kolejnych sukcesów w czwartym sezonie, cieszę się, że moim partnerem został Alex. Z pewnością udowodni swoją wartość dla zespołu”.   
Szef zespołu Alex Tai skomentował: „Z radością ogłaszam skład kierowców naszego zespołu na czwarty sezon. Alex zawsze robił na mnie wrażenie, jego dotychczasowe osiągnięcia potwierdzają, że potrafi wygrywać. Jestem pewien, że da z siebie wszystko, już zresztą widzieliśmy, na co go stać. Dodatkowo, promowanie młodych, obiecujących kierowców jest dla naszego zespołu kluczowe. W ten sposób wychowujemy nowe pokolenie w Formule E. Wraz z Samem, który stale udowadnia, że jest jednym z najbardziej utalentowanych kierowców w stawce oraz doskonałym samochodem, z pewnością pokażemy naszą konkurencyjność. Będziemy walczyć o najwyższe lokaty”.  
„Chciałbym także osobiście podziękować Jose za jego wkład w rozwój zespołu w zeszłym sezonie. Życzę mu wszystkiego najlepszego i pomyślności w przyszłości”.
Dyrektor DS Performance Xavier Mestelan Pinon dodał: „Dziękuję Jose, który świetnie radził sobie za kierownicą DSV-02 w swoim debiutanckim sezonie w Formule E. Dzięki informacjom zwrotnym, które nam przekazywał, zrobiliśmy w tym roku duży progres. Cieszymy się, że będziemy kontynuować tą pracę z Samem Birdem i Aleksem Lynnem. Dzięki wyjątkowemu doświadczeniu, Sam jest jednym z najszybszych i najbardziej solidnych kierowców w rywalizacji, z kolei Alex pokazał doskonałe czasy podczas okrążeń testowych i zaliczył imponujący debiut w Nowym Jorku”.


DS Virgin Racing jest jednym z najbardziej doświadczonych i utytułowanych zespołów w Formule E. Współpracuje z francuską marka samochodów DS Automobiles. W zeszłym sezonie zdobył najwięcej trofeów, sześć razy był na podium, dwukrotnie zwyciężył. Kierowcy dwa razy zdobyli pole position, dwukrotnie odnotowywali najszybszy czas okrążenia.


Sezon 2017/2018 Mistrzostw FIA Formuły E wystartuje w grudniu w Hong Kongu, przedsezonowe testy będą rozpoczną się 2 października w Walencji.

ZESPÓŁ DS VIRGIN RACING ZDOBYWA KOLEJNE WAŻNE PUNKTY W BERLINIE

Obaj kierowcy, Jose Maria Lopez i Sam Bird, skończyli na punktowanych miejscach - piątym i siódmym.

Alex Tai, Szef zespołu DS Virgin powiedział: “Trudne warunki − rosnąca temperatura toru oraz dystans, który należało pokonać − były dużym wyzwaniem dla kierowców i samochodów. Tym bardziej cieszymy się ze zdobytych punktów. Mamy odpowiednie tempo, osiągamy satysfakcjonujące czasy, co widać w kwalifikacjach. Naszym celem jest zamienić je na miejsca na podium".  

NASTĘPNY ETAP: NOWY JORK

Xavier Mestelan Pinon, Dyrektor DS Performance, dodał: “To był dobry weekend dla zespołu, doskonale, że kierowcy w obu dniach zakwalifikowali się do Super Pole. Wzmocniło to naszą pozycję w Mistrzostwach. Popracujemy nad szybkością, aby w Nowym Jorku walczyć o lepsze rezultaty na mecie".

Aby dowiedzieć się więcej o zespole DS Virgin Racing Formula E, odwiedź stronę http://www.ds-virginracing.com

DS W FORMULE E

Narodziny DS Virgin Racing

Zespół Virgin Racing wspierany przez Sir Richarda Bransona oraz Markę DS reprezentowaną przez Yves Bennefont, CEO Marki, był partnerem w sezonie 2015/2016 Formuły E FIA.

 

W tym roku celem Marki DS jest zapewnienie jak najwięcej okazji do zdobywania doświadczenia w wyścigach DS Virgin Racing tak, by zespół osiągnął jak najwyższy poziom i wygrał mistrzostwa. 

ZESPÓŁ DS VIRGIN RACING NA PODIUM W MARAKESZU

Sam Bird wywalczył drugie miejsce w wyścigu w Marakeszu, zdobywając dla zespołu DS Virgin Racing pierwsze punkty w sezonie.

Xavier Mestelan Pinon, Dyrektor DS Performance: „Osiągi samochodu były spektakularne, co przełożyło się na miejsce na podium. Byliśmy szybcy. Wreszcie udowodniliśmy, na co stać nasze samochody, jaki potencjał ma zespół”.

NASTĘPNY KROK: BUENOS AIRES

Jose Maria jest nastawiony optymistycznie: „Moim celem było dojechanie do mety i zdobycie doświadczenia, kolejny wyścig zakończył się dla mnie zdobytym punktem. Doceniam ten rezultat i zyskuję pewność siebie. Szykuję się do kolejnej rundy w Buenos Aires”. Aby uzyskać więcej informacji o zespole DS Virgin Racing Formuły E, odwiedź stronę http://www.ds-virginracing.com

Pierwszy wyścig sezonu za nami

Po pozytywnej pierwszej połowie dnia, pierwszy wyścig 3. sezonu Formuł E zakończono z dużym rozczarowaniem.
W Hong Kongu, Sam Bird stracił pierwsze miejsce z powodu problemów technicznych w trakcie zmiany  samochodu.
José María López został zmuszony do zmierzenia się z problemami behawioralnymi po kolizji na pierwszym zakręcie.

Nasi piloci w Formule E w sezonie 2016/2017

Anglik Sam Bird i Argentyńczyk José María López

JOSÉ MARÍA LÓPEZ, zwany «Pechito»

 

Urodził się 26 kwietnia 1983 roku w Rio Tercero (Argentyna)
Mieszka w Mies (Szwajcaria)

SAM BIRD
 

Urodził się 9 stycznia 1987 w Roehampton (Anglia)
Mieszka w Stockon On Tees (Anglia)

Nasi piloci w Formule E w sezonie 2016/2017

Anglik Sam Bird i Francuz Jean-Eric Vergne

SAM BIRD

 

Narodowość: Anglik

Data urodzenia: 9 stycznia 1987

Wzrost: 160 cm

Doświadczenie: 2014-2015 FIA Formuła E - Virgin Racing - 1 zwycięstwo - 3 razy na podium

JEAN-ERIC VERGNE

 

Narodowość: Francuz

Data urodzenia: 25 kwietnia 1990

Wzrost: 183 cm

Doświadczenie: 2014 - kierowca testowy Ferrari na Formule 1

Wspieraj kierowców DS Virgin Racing

Kierowcy DS Virgin Racing potrzebują Twojego wsparcia.

W czasie każdej tury wyścigów możesz głosować na Sama Birda i Jean-Érica Vergne'a, pomagając im w ten sposób zdobyć premię Fan Boost. Trzem kierowcom, którzy zdobyli największą ilość głosów, bonus ten zapewnia dodatkową dawkę mocy (100 KJ) przez 5 sekund.

MIEJSCE NA PODIUM DLA DS VIRGIN RACING W MALEZJI

Sam Bird wywalczył pierwsze w sezonie 2015-2016 miejsce na podium dla zespołu DS Virgin Racing. „Ten doskonały wynik zdobywamy dzięki niezawodności układu napędowego DS oraz mistrzowskiej determinacji Sama na torze. Chciałbym pogratulować wszystkim członkom zespołu, którzy wspólnym wysiłkiem zdołali wymienić tuż przed startem dwa komponenty pojazdu” - skomentował Alex Tai, Szef Zespołu DS Virgin Racing.

 

Następna runda Wyścigowych Mistrzostw Formuły E FIA odbędzie się w Urugwaju: najbliższe ePrix zostanie rozegrane 19 grudnia w Punta del Este.

DS VIRGIN RACING W PEKINIE, 24 PAŹDZIERNIKA

W samym sercu stolicy Chin, kierowca DS Virgin Racing Sam Bird zdobył pierwsze punkty w tegorocznej serii wyścigowej. Brytyjczyk był siódmy na mecie, zyskując dzięki temu sześć punktów. Jego kolega z zespołu, Jean-Éric Vergne, zakończył wyścig poza pierwszą dziesiątką, na 12. miejscu.

"To był trudny wyścig" - wyznał Sam Bird na mecie. "Mimo to, cieszę się bardzo ze zdobycia pierwszych punktów dla ekipy. Było sporo pozytywnych momentów, ale czeka nas jeszcze mnóstwo pracy przed turą w Malezji. Chciałbym też serdecznie podziękować wszystkim fanom, którzy pomogli mi zdobyć FanBoost. Ich wsparcie dla całego zespołu i dla mnie było naprawdę wspaniałe!"