CITROËN DS

LEGENDARNY MODEL

I CITROËN STWORZYŁ DS…

W 1955 roku, w zakładach Citroëna powstaje wizjonerskie dzieło sztuki: Citroën DS 19

Pierre Boulanger już w 1938 roku zainicjował prace nad projektem samochodu przeznaczonego do masowej sprzedaży (VGD – Voiture à Grande Diffusion). Samochód, który miał być następcą modelu Traction Avant, ostatecznie pojawił się dopiero 17 lat później, w październiku 1955 roku – zaprezentowano wtedy DS 19.   Trzy osoby szczególnie przyczyniły się do powstania tego modelu:
- André Lefèbvre, z wykształcenia inżynier lotnictwa,
- Paul Magès, inżynier samouk, wynalazca słynnego systemu hydraulicznego,
- Flaminio Bertoni, włoski projektant, rzeźbiarz i utalentowany malarz, który nakreślił wraz z ekipą rysowników rewolucyjną i zarazem elegancką formę DS.

CITROËN DS 19, 21 i 23: esencja innowacyjnych technologii

W latach 50. powstało wiele wersji modelu DS 19.
W październiku 1956 roku zaprezentowano ID 19, a w 1958 wariant kombi. W tym samym czasie rozpoczęto produkcję DS Prestige.

 

Od pierwszych chwil DS 19 robił międzynarodową furorę. Stał się symbolem francuskiej elegancji i awangardowego designu. Eksportowano go do wielu krajów na całym świecie.

…I DS STAŁO SIĘ MARKĄ DS

Zbudowanie Marki DS stało się oczywistą potrzebą.

Marka DS została oficjalnie powołana do życia 1 czerwca 2014 roku. Jej ambicją jest stworzenie samochodu będącego wyrazem luksusu w najlepszym francuskim wydaniu.

 

Francuska marka motoryzacyjna DS czerpie z tradycji wyjątkowego dziedzictwa – DS 19, którego premiera miała miejsce równo 60 lat temu. Ten kultowy model stał się symbolem awangardowego stylu, technologicznej innowacji i perfekcyjnej jakości.

DS, SPIRIT OF AVANT-GARDE

W 2015 DS świętuje 60-lecie i na Salonie Samochodowym w Genewie po raz pierwszy pojawia się jako odrębna marka, z nowym hasłem „DS AUTOMOBILES, SPIRIT OF AVANT-GARDE”. Przedstawiono Nowego DS 5, z charakterystyczną osłoną chłodnicy DS Wings.


Samochody DS nawiązują do Citroëna DS z 1955 roku eleganckim stylem, zaawansowaną technologią i dbałością o detale.

Citroën DS3 przeobraża się w Nowego DS 3. SZYKOWNY I INNOWACYJNY MIEJSKI SAMOCHÓD

W chwili rynkowego debiutu w 2010 roku Citroën DS3 w wersji hatchback stanowił unikatową ofertę. Wyróżniał się innowacyjnym, śmiałym charakterem i bogatą paletą personalizacji.

W 2016 na rynku pojawił się Nowy DS 3, uzupełniając gamę Marki DS, która zyskała wyrazistą tożsamość i uniezależniła się od Citroëna.

Citroën DS4 w nowej ofercie przeobraża się w DS 4

Citroën DS4, dostępny od końca 2010 roku, łączył dynamiczne osiągi i ekskluzywny, kompaktowy charakter coupé z wszechstronnym charakterem i wygodnym wnętrzem hatchbacka.


W 2015 roku pojawiły się DS 4 w wersji hatchback i nowy model DS 4 Crossback:
– DS 4, hatchback klasy premium, obiecujący intensywne wrażenia i przyjemność z jazdy.
– DS 4 Crossback, zaprojektowany dla klientów poszukujących przygody zarówno na ulicach miasta, jak i poza nim.

Innowacyjny i wizjonerski Citroën DS5 z 2011 roku idealnie wpisywał się w koncepcję „Créative Technologie" Marki. Jego projektanci ze szczególną uwagą dopracowali wyrafinowaną stylistykę i zapewniającą wyjątkowy komfort jazdy konstrukcję.

Citroën DS5 przeobraża się w magnetyzującego DS 5

Goście odwiedzający w 2015 roku Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie ujrzeli Nowego DS 5, flagowy model DS, stanowiący kolejny etap rozwoju Marki spod znaku awangardy. Zmodernizowany przód nadwozia, nazwany DS Wings, jest jednym z istotnych elementów designu samochodu.

Awangardowy styl, dynamiczna jazda, wyrafinowana estetyka, starannie dopracowane detale oraz zaawansowane technologie – Nowy DS 5 ma wszelkie atrybuty dzisiejszych i przyszłych modeli tej marki.