COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Dlatego jesteśmy dla Was dostępni online, aby zagwarantować nieprzerwaną obsługę i odpowiedzieć na wszelkie pytania. Dowiedz się więcej o naszych usługach online.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

JOEL ERIKSSON PRZETESTUJE BOLID ZESPOŁU DS VIRGIN RACING

JOEL ERIKSSON KIEROWCĄ FORMUŁY E W MARAKESZU

Zespół zaprezentował pierwszego kierowcę, który weźmie udział w oficjalnych testach Formuły E dla debiutantów w Marakeszu. DS Virgin Racing potwierdził, że w tej roli wystąpi Joel Eriksson, wicemistrz Europy w serii wyścigów FIA Formuły 3. 

Eriksson po raz pierwszy usiądzie za kierownicą bolidu DSV-03 14 stycznia, po zakończeniu E-Prix w Marakeszu. Szwedzki kierowca wyścigowy zakończył poprzedni sezon wymagającej serii FIA Formuły 3 na drugim miejscu. Siedmiokrotnie zwyciężał, czternaście razy kończył wyścig na podium. Zajął 27. miejsce w prestiżowym rankingu 50 najlepszych kierowców 2017 roku, organizowanym przez magazyn Autosport.

Eriksson powiedział: "Formuła E to seria, w której ścigają się bardzo utalentowani kierowcy. Jestem szczęśliwy, że po raz pierwszy będę mógł osobiście sprawdzić, jak smakuje prowadzenie elektrycznego bolidu. Zespół DS Virgin Racing wielokrotnie zwyciężał i ma ogromny potencjał. Nie mogę się doczekać chwili, w której usiądę za kierownicą".

Drugi debiutujący w zespole kierowca testowy zostanie zaprezentowany w późniejszym terminie.

Alex Tai, Szef zespołu, skomentował: “Jesteśmy zachwyceni, że to Joel poprowadzi nasz bolid podczas testów dla debiutantów w Formule E. Zespół DS Virgin Racing przykłada wielką wagę do promocji nowych talentów, Joel jest jednym z najbardziej obiecujących kierowców wyścigowych. Nie możemy się doczekać, co pokaże za kierownicą naszego zwycięskiego bolidu".

Xavier Mestelan Pinon, Dyrektor DS Performance, dodał: “Po sesji treningowej, którą Joel przeprowadził na symulatorze w siedzibie DS Performance, byliśmy pod wrażeniem. Błyskawicznie robił postępy, poprawiał rezultaty i zwiększał prędkość. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę go w akcji na torze w Marakeszu. Będzie mógł potwierdzić swoje możliwości, tym razem w Formule E".

Trzecia runda Mistrzostw Świata FIA Formuły E sezonu 2017/2018 będzie miała miejsce 13 stycznia na torze Circuit International Automobile Moulay El Hassan w Marakeszu.

Aby dowiedzieć się więcej o zespole DS Virgin Racing, odwiedź stronę: http://map.ds-virginracing.com/