COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Praca Salonów Marki DS oraz Autoryzowanych Serwisów DS odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, zaleceń i wytycznych związanych z ochroną zdrowia oraz przestrzeganiem zasad higieny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Rijad: Marka DS i António Félix zdobywają pierwsze podium w tym roku.

Rijad (Arabia Saudyjska), 27 lutego 2021 r.

Obiecali i dotrzymali słowa! Po pierwszym wyścigu, którego rezultaty były dalekie od oczekiwań, drugie E-Prix otwierającej sezon rundy Mistrzostw Świata ABB FIA Formuły E w Rijadzie wyglądało już zupełnie inaczej. Kierowcy zademonstrowali dobry poziom, do którego zdążyli nas przyzwyczaić: w kwalifikacjach Jean-Eric Vergne by siódmy, a Da Costa − dziewiąty.

 

Był to ostatni wyścig z udziałem DS E-TENSE FE20 − podczas E-Prix w Rzymie zadebiutuje nowy bolid. W początkowej fazie wyścigu Jean-Éric Vergne radził sobie za jego kierownicą doskonale i jechał w czołówce, jednak później, z powodu nałożonej na niego kary, spadł na 12. miejsce. António Félix da Costa tym samym awansował na zajmowaną przez kolegę trzecią lokatę i wywalczył dla Marki DS miejsce na podium. Po frustrującym rezultacie piątkowego wyścigu wynik ten potwierdza dobrą dyspozycję zespołu i otwiera drogę do obrony obu tytułów mistrzowskich.

Drugi wyścig w bieżącym sezonie Formuły E miał intensywny przebieg, zwłaszcza dla kierowców zespołu DS TECHEETAH. Dzięki doskonałemu wykorzystaniu "trybu ataku" Vergne awansował na trzecie miejsce i jechał tuż przed Da Costą. Oba samochody były bardzo blisko liderów wyścigu. Chwilę później na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa. Po restarcie obaj kierowcy dali prawdziwy popis sportowej rywalizacji − dwukrotnie zamienili się pozycjami.

 

Vergne przekroczył linię mety jako trzeci, Da Costa zakończył rywalizację tuż za nim. Niestety Francuz został później ukarany przez sędziów, ponieważ w trakcie wyścigu nie skorzystał ponownie z "trybu ataku". W efekcie spadł na 12. miejsce, a Da Costa awansował i stanął na podium.