COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Praca Salonów Marki DS oraz Autoryzowanych Serwisów DS odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, zaleceń i wytycznych związanych z ochroną zdrowia oraz przestrzeganiem zasad higieny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Antonio Felix Da Costa zdobył pierwsze podium w barwach zespołu DS TECHEETAH

Paryż, 20 stycznia 2020 r.

Antonio Felix Da Costa, nowy kierowca DS TECHEETAH, w upalnym Antofagasta Minerals E-Prix w Santiago po raz pierwszy stanął na podium i zdobył dla zespołu drugie miejsce.

 

Portugalski kierowca wystartował z 10. miejsca i po niezwykle błyskotliwej jeździe wysunął się na prowadzenie w wyścigu. Aby go ukończyć, na ostatnim okrążeniu musiał jednak zwolnić w celu obniżenia temperatury w samochodzie.

Xavier Mestelan Pinon: “50. wyścigowi Formuły E w wykonaniu Marki DS towarzyszyły niezwykłe emocje. Nasi kierowcy pokazali, że przyjechaliśmy tu po zwycięstwo. Mimo, że końcowy wynik Jeana-Érica to spore rozczarowanie, drugie miejsce wywalczone przez Antonio i jego niesamowite postępy w wyścigu zachwycają, podobnie jak prędkość naszych samochodów. To było naprawdę wyjątkowe. Mogliśmy tu jednak uzyskać więcej, kluczową sprawą jest więc dalsza praca i koncentracja na celu – obronie obu tytułów mistrzowskich!”.

 

Antonio Felix Da Costa: “Zdobycie miejsca na podium i walka o zwycięstwo już w trzecim wyścigu w barwach nowego zespołu to wspaniałe uczucie. Przed nami jeszcze sporo pracy, ponieważ dziś powinniśmy byli wygrać. Jesteśmy jednak młodym zespołem, jest wciąż kilka spraw, z którymi musimy się uporać.


W trakcie wyścigu popełniliśmy błąd w zarządzaniu energią. Sądziłem, że jej wystarczy, dlatego zdecydowałem się na atak i zajęcie pozycji lidera. Niestety, chwilę później byłem zmuszony zwolnić, by obniżyć temperaturę. Koniec końców, lepiej zakończyć na drugiej pozycji, niż nie ukończyć wyścigu”.