COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Dlatego jesteśmy dla Was dostępni online, aby zagwarantować nieprzerwaną obsługę i odpowiedzieć na wszelkie pytania. Dowiedz się więcej o naszych usługach online.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

PARYSKI FESTIVAL AUTOMOBILE INTERNATIONAL 2018

MARKA DS Z NAGRODĄ ZA NAJPIĘKNIEJSZE WNĘTRZE DLA DS 7 CROSSBACK

“Otrzymanie nagrody z rąk tak szczególnego, utalentowanego jury, które tworzą eksperci designu spoza świata motoryzacji, to prawdziwy zaszczyt. Zdobyte przez nas trofeum potwierdza najwyższe kwalifikacje stylistów, designerów, inżynierów i rzemieślników, którzy wspólnie stworzyli DS 7 CROSSBACK. Nasz nowy SUV w pełni odzwierciedla ambicje Marki DS, symbolu francuskiej innowacyjności i luksusowego know-how, kluczowych wartości obecnych w każdym zaprojektowanym przez nas samochodzie” – powiedział Thierry Metroz.


“Nagroda za Najpiękniejsze Wnętrze” i Hôtel des Invalides, wyjątkowe tło dla prezentacji prezydenckiej wersji DS 7 CROSSBACK i przedpremierowych jazd testowych DS 7 CROSSBACK… Ostatnia edycja Festival Automobile International była szczególna dla pierwszego z nowej generacji modeli Marki DS. Atmosfera festiwalu była pełna ducha awangardy, śmiałości i doskonałości, które są siłą napędową Marki od chwili jej powstania w 2014 r.
Ceremonia otwarcia 33. edycji Festival Automobile International odbyła się w prestiżowym paryskim Hôtel des Invalides. Dyrektor ds. Stylu DS Thierry Métroz odebrał Nagrodę za Najpiękniejsze Wnętrze, przyznaną jego najnowszemu dziecku, DS 7 CROSSBACK.
Członkowie jury i eksperci designu dali się uwieść wyjątkowemu wyrafinowaniu, elegancji, dbałości o szczegóły, jakości materiałów wykończeniowych i wyposażeniu high-tech. Wielu z nich wywodzi się z kręgów niezwiązanych z motoryzacją – to projektanci mody, architekci, badacze dziedzictwa historycznego czy dziennikarze, co dodatkowo podnosi prestiż wyróżnienia.

WNĘTRZE DS 7 CROSSBACK
WYJĄTKOWA DOSKONAŁOŚĆ FRANCUSKIEGO KNOW-HOW
DS 7 CROSSBACK został zaprezentowany szerokiej publiczności podczas Salonu Genewskiego w 2017 r. Samochód nosi wszystkie cechy stylu charakterystycznego dla designerów Marki DS. Projektanci włożyli w prace nad nowym modelem wiele wysiłku i wykorzystali swój unikalny know-how, aby w najlepszy możliwy sposób zdefiniować kody stylistyczne, które będą obecne w przyszłych modelach DS. Inspirowali się koncepcyjnymi DS Divine i DS E-TENSE. Design DS 7 CROSSBACK potwierdza silną tożsamość Marki związaną z jej statusem, wyrafinowaniem i najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Zastosowanie dużych, 12’’ ekranów nadaje wnętrzu nowoczesny charakter. Klimat elegancji tworzą liczne ekskluzywne elementy wykończeniowe, takie jak delikatne, perłowe przeszycia na desce rozdzielczej i panelach drzwi. Proces weryfikacji jakości i wytrzymałości użytych materiałów (odporność na uderzenia i zarysowania) zajął ponad cztery lata. Tyle czasu potrzebowali eksperci DS i zaangażowani w projekt dostawcy, by mieć pewność, że efekt ich prac będzie na odpowiednio wysokim poziomie. Tak uważne i szczegółowe podejście do tego procesu jest unikalne w świecie motoryzacji.
Skórzane wykończenia i wzory giloszowe są również owocem wyjątkowego know-how Marki DS. Wykorzystano dwa rodzaje skór – ziarnistą i miękką w dotyku skórę Nappa oraz jej spatynowaną wersję – „Art Leather”. Materiały wyselekcjonowano z oferty wielu dostawców tak, aby spełniały najbardziej wyśrubowane standardy. Skóry o tak wysokiej jakości są zazwyczaj zarezerwowane dla najbardziej luksusowych wnętrz, dlatego zostały użyte w kabinie DS 7 CROSSBACK. Zdarzało się, że to eksperci DS przekazywali dostawcom know-how dotyczący doboru materiałów czy sposobu wykończenia poszczególnych elementów, dzieląc się swoim doświadczeniem. Przykładem takiej praktyki jest skóra wykorzystana do wykonania tapicerki z motywem bransolety. To motyw charakterystyczny dla modeli DS, opracowany przez współpracujących z Marką mistrzów wyprawiania skór.
Kolejny znak wyjątkowego know-how to wzory giloszowe. Ten sposób zdobienia ma korzenie w XVI wieku. Polega on na nanoszeniu na dekorowaną powierzchnię przenikających się linii. Metoda ta jest zwykle stosowana w produkcji luksusowych zegarków i odzwierciedla ich szczególnie precyzyjną budowę. Marka DS jako pierwsza zastosowała taką dekorację w świecie motoryzacji. Przykładem jest wykończenie ‘Clous de Paris’, widoczne na aluminiowych panelach we wnętrzu DS 7 CROSSBACK. Powtarzające się motywy w kształcie małych piramid przecinają wygrawerowane, cienkie linie. Zdobienie ‘Clous de Paris’ pojawia się również na innych elementach wnętrza, tworząc atmosferę wyjątkowego stylu i wyrafinowania.

DS 7 CROSSBACK wpisuje się w filozofię Marki DS, której kluczową wartością jest personalizacja. Klienci mogą wybierać spośród pięciu klimatów wykończenia wnętrza. Pięć Inspiracji zostało skomponowanych tak, by spełnić oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców i jak najlepiej dopasować się do ich indywidualnego gustu. Nazwy czterech Inspiracji to hołd złożony Paryżowi, miastu, w którym narodziła się Marka: DS Bastille, DS Rivoli, DS Faubourg oraz DS Opéra. Uzupełnia je sportowa Inspiracja DS PERFORMANCE Line.

Każdy detal wnętrza DS 7 CROSSBACK, każdy użyty materiał (Alcantara®, ziarnista skóra, Nappa) to nawiązanie do tradycyjnego rękodzielnictwa. Elementy wykończeniowe wykorzystane do skomponowania Inspiracji zostały rygorystycznie wyselekcjonowane, wyprodukowane i umieszczone w kabinie tak, by wspólnie tworzyły unikalną atmosferę. Zdobią deskę rozdzielczą, panele drzwi, konsolę centralną i siedzenia, otaczając kierowcę i pasażerów wszechobecnym luksusem. Jak w każdym innym modelu DS, koło kierownicy wykończone jest skórą. Ten sam materiał pokrywa uchwyty drzwi oraz centralną część kierownicy (osłonę poduszki powietrznej). To dowód wyjątkowej, rzadko spotykanej na rynku dbałości o detale.
W zależności od wybranej Inspiracji, przełącznik pod ekranem centralnym może być wykończony kryształem, a na desce rozdzielczej pojawia się ekskluzywny zegarek B.R.M R180, zaprojektowany specjalnie dla DS 7 CROSSBACK przez francuską pracownię B.R.M Chronographes. Zajmuje on honorowe miejsce we wnętrzu i obraca się po każdym uruchomieniu samochodu, ukazując tarczę kierowcy i pasażerom. Wyjątkowe wnętrze DS 7 CROSSBACK można było podziwiać w trakcie festiwalu, który miał miejsce w paryskim Hôtel des Invalides.

DS 7 CROSSBACK ZOSTAŁ ZAPREZENTOWANY PODCZAS FESTIVAL AUTOMOBILE INTERNATIONAL, KTÓRY ZAKOŃCZYŁ SIĘ 4 LUTEGO 2018 R.

Miedzy 31 stycznia a 4 lutego fani pięknych samochodów, esteci i miłośnicy motoryzacji w każdym wieku mieli okazję podziwiać DS 7 CROSSBACK w prestiżowej scenerii paryskiego Hôtel des Invalides.
Marka zaprezentowała prezydencka wersję DS 7 CROSSBACK, unikalny egzemplarz, który jest symbolem doskonałości francuskiego know-how, jednej z kluczowych wartości określających tożsamość Marki DS.
Zwiedzający mogli również zajrzeć do wnętrza modelu DS 7 CROSSBACK i zobaczyć, jak prezentują się Inspiracje DS Performance Line i DS Opéra. Jako jedni z pierwszych zasiedli za kierownicą tego wyjątkowego SUV-a podczas jazd testowych po ulicach Paryża. Dzięki temu mogli osobiście poznać dzieło, będące owocem pracy designerów, projektantów, inżynierów, ekspertów i rzemieślników współpracujących z Marką. DS 7 CROSSBACK to pierwszy, przełomowy reprezentant nowej generacji modeli DS, linii globalnych, wyrafinowanych i zaawansowanych technologicznie samochodów.