COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Dlatego jesteśmy dla Was dostępni online, aby zagwarantować nieprzerwaną obsługę i odpowiedzieć na wszelkie pytania. Dowiedz się więcej o naszych usługach online.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

MARKA DS, SPONSOR WYSTAWY "WŁOSKIE MARZENIE: KOLEKCJA MARKIZA CAMPANA" W MUZEUM LUWRU

Marka DS, sponsor Luwru, jest mecenasem wystawy "Włoskie marzenie: kolekcja Markiza Campana", która została udostępniona zwiedzającym 7 listopada.

Jedyna w swoim rodzaju retrospektywa jest głównym wydarzeniem w jesienno-zimowym programie muzeum. Tworzy ją pięćset prac, w tym wiele arcydzieł. Opowiada historię człowieka z pasją, nienasyconego kolekcjonera i miłośnika piękna. Jest to jednocześnie niezwykła podróż w czasie w poszukiwaniu bogactwa i różnorodności we włoskim dziedzictwie kultury. 
Celem marki DS jest ukazanie wyjątkowego kunsztu często mało znanych artystów, z którymi DS dzieli wspólne wartości: dążenie do doskonałości, odwagę, awangardowe podejście i ciągłe poszukiwanie nowych perspektyw.

Wystawa "Włoskie marzenie: kolekcja Markiza Campana" to wydarzenie, którego nie można pominąć. Ekspozycja, która będzie prezentowana w Luwrze do 18 lutego 2019 r., jest niezwykłą retrospektywą legendarnej kolekcji Campana. To największy prywatny zbiór dzieł sztuki w zgromadzonych w XIX wieku. Wystawa jest zorganizowana w ramach współpracy Luwru i petersburskiego Ermitażu. Jej mecenasem jest Marka DS. 

 

Marka DS jest mecenasem Luwru od czterech lat, wspiera muzeum w przygotowaniu wystaw promujących artystów i kolekcje dzieł sztuki. Każda z nich opowiada jedyną w swoim rodzaju historię niezwykłej przygody, marzeń i ambicji. Udowadniają, że piękno, doskonałość, umiejętności, odwaga i duch awangardy wywołują silne emocje mimo upływu czasu. Wystawa "Włoskie marzenie: kolekcja Markiza Campana" jest tego najlepszym przykładem" − powiedział Yves Bonnefont, Dyrektor Generalny DS Automobiles.

Wystawa po raz pierwszy łączy rozproszone w 1861 r. dzieła sztuki z prywatnej kolekcji Giampietro Campany (1808 – 1880). Prezentuje 500 prac wykonanych z terakoty, ceramiki i marmuru oraz obrazy, biżuterię, przedmioty z brązu, rzeźby i majolikę. Ozdobą wystawy będzie wiele arcydzieł, takich jak Sarkofag Małżonków czy Bitwę pod San Romano Paolo Ucello.