COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Praca Salonów Marki DS oraz Autoryzowanych Serwisów DS odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, zaleceń i wytycznych związanych z ochroną zdrowia oraz przestrzeganiem zasad higieny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

FORMUŁA E Jean-Éric Vergne za kierownicą nowego DS E-TENSE FE21 wygrywa w Rzymie

Paryż, 12 kwietnia 2021 r.

Pierwszy wyścig podczas E-Prix w Rzymie zakończył się sukcesem Marki DS. Jean-Éric Vergne za kierownicą nowego DS E-TENSE FE21 zapewnił zespołowi DS TECHEETAH pierwsze zwycięstwo w sezonie. Pomimo trudności w drugim wyścigu nasi kierowcy z sukcesem odrabiali straty, a António Félix da Costa zdobył ważne punkty w klasyfikacji Mistrzostw Świata ABB FIA Formuły E.

Runda 3, sobota 10 kwietnia

Marka DS nie mogła sobie wymarzyć lepszego debiutu nowego bolidu DS E-TENSE FE21! Jean-Éric Vergne w pierwszym w historii E-Prix Rzymu zdobył pierwsze miejsce. Wyścig rozpoczął się za samochodem bezpieczeństwa z powodu nawracających opadów deszczu. Kierowcy jadący w czołówce nieustannie wymieniali się pozycjami. Vergne zaprezentował swoje mistrzowskie umiejętności, cały czas utrzymywał się w pierwszej piątce i mądrze wykorzystywał tryb ataku. W rezultacie Francuz wywalczył pierwsze zwycięstwo i punkty w tym roku. António Félix Da Costa w imponującym stylu odrabiał straty i jechał na 10. pozycji, jednak po wspaniale przeprowadzonym manewrze wyprzedzania z wykorzystaniem FANBOOST opona w jego samochodzie uległa przebiciu i kierowca został zmuszony do wycofania się z wyścigu.

Runda 4, niedziela 11 kwietnia

Drugi, niedzielny wyścig w Rzymie był dla zespołu DS TECHEETAH mniej szczęśliwy. Intensywne opady deszczu przeszkadzały kierowcom w sesji kwalifikacyjnej. Podczas wyścigu byli oni skazani na odrabianie strat, ponieważ Da Costa startował z dalekiej pozycji nr 15, a Jean-Éric Vergne − 20. António Félix Da Costa awansował o 7 miejsc i zakończył rywalizację z siódmą lokatą zdobywając pierwsze punkty za kierownicą nowego DS E-TENSE FE21. Jean-Éric Vergne zaczynał wyścig w końcówce stawki, udało mu się jednak wykonać wiele skutecznych manewrów wyprzedzania. Zakończył rywalizację jako jedenasty − tuż za punktowanymi miejscami.

Nowy bolid DS E-TENSE FE21 odniósł zwycięstwo w pierwszym w historii wyścigu w Rzymie, a nasi kierowcy zdobyli ważne punkty w klasyfikacji Mistrzostw Świata ABB FIA Formuły E. DS TECHEETAH zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji zespołów i ma jeden cel: kolejny raz zdobyć oba tytuły mistrzowskie.

E-TENSE: samochody elektryczne i hybrydowe Marki DS