COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Praca Salonów Marki DS oraz Autoryzowanych Serwisów DS odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, zaleceń i wytycznych związanych z ochroną zdrowia oraz przestrzeganiem zasad higieny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

FORMUŁA E Frustrujący weekend w Walencji dla zespołu DS TECHEETAH

Paryż, 26 kwietnia 2021 r.

Weekend w Walencji był dla Marki DS niezwykle intensywny − pełen nadziei, ale również frustracji. W pierwszej rundzie António Félix da Costa dominował, został jednak pozbawiony szans na zwycięstwo na skutek decyzji dyrektora wyścigów. W drugiej rundzie Portugalczyk celował w miejsce w pierwszej dziesiątce, jednak i tym razem ucierpiał w wyniku nałożonej na niego kary. Szczęśliwie Jean-Éric Vergne za kierownicą swojego DS E-TENSE FE21 w obu rundach zdobył cenne punkty dla zespołu kończąc rywalizację na hiszpańskim torze na 9. i 7. miejscu.

Runda 3, sobota, 25 kwietnia.

Sobotnie popołudnie w Walencji było dla zespołu DS TEECHETAH niezwykle frustrujące. W piątej rundzie Mistrzostw Świata ABB FIA Formuły E Da Costa startował z pole position i zmierzał po zwycięstwo. Niestety musiał pożegnać się z nim na ostatnim okrążeniu. Liczne ograniczenia dotyczące zużycia energii wprowadzone przez dyrektora wyścigów zaskoczyły wielu kierowców. W rezultacie Da Costa miał zbyt mało energii, by ukończyć wyścig zachowując pozycję. Musiał radykalnie zredukować tempo, by dojechać do mety, którą finalnie przejechał jako siódmy. Na niewiele się to zdało - po wyścigu został zdyskwalifikowany za zbyt duże zużycie prądu. Vergne, który startował z 12. miejsca, wyszedł w rywalizacji bez szwanku i ukończył wyścig na 9. pozycji.

Runda 6, niedziela, 25 kwietnia.

W dniu swoich 31. urodzin Jean-Éric Vergne startował z 7. pozycji i na tej samej zakończył wyścig, zdobywając tym samym ważne punkty dla zespołu DS TECHEETAH. António Félix Da Costa ukończył kwalifikacje na 12. miejscu i celował w pierwszą dziesiątkę. W związku z nieprawidłowym użyciem drugiego trybu ataku została jednak na niego nałożona kara przejazdu przez boksy, co pozbawiło go szans na zdobycie punktów.

Po frustrującym dla zespołu DS TECHEETAH weekendzie w Hiszpanii siódma runda Mistrzostw Świata ABB FIA Formuły E odbędzie się w Monako. To jedyne pojedyncze E-Prix w kalendarzu będzie miało miejsce 8 maja. Widowiskowy wyścig Formuły E na terenie Księstwa po raz pierwszy zostanie przeprowadzony na przedłużonym torze.

E-TENSE: samochody elektryczne i hybrydowe Marki DS