COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Praca Salonów Marki DS oraz Autoryzowanych Serwisów DS odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, zaleceń i wytycznych związanych z ochroną zdrowia oraz przestrzeganiem zasad higieny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zespół DS TECHEETAH, który prowadzi w klasyfikacji kierowców i zespołów mistrzostw FORMUŁY E, przygotowuje się do obrony tytułu w Berlinie!

Wersal, 3 sierpnia 2020 roku

Od środy 5 sierpnia do czwartku 13 sierpnia, DS Automobiles i TECHEETAH będą brały udział w sześciu wyścigach Formuły E organizowanych bez udziału publiczności na torze Tempelhof w Berlinie. Z zachowaniem wszystkich środków ostrożności związanych z pandemią koronawirusa marka premium Groupe PSA wystawi dwa bolidy DS E-TENSE FE20, które po raz kolejny będą walczyć o zdobycie tytułów mistrza świata w klasyfikacji kierowców i zespołowej.

 

Sytuacja jest wyjątkowa, więc przyjęto wyjątkowe środki ostrożności. Ostatnie wyścigi w ramach mistrzostw Formuły E odbędą się tylko w jednym mieście, stolicy Niemiec, w ciągu 9 dni! Jean-Eric Vergne, dwukrotny mistrz świata w tej dyscyplinie i zdobywca tytułu w sezonie 2018/2019 oraz Antonio Felix Da Costa, obecny lider w klasyfikacji kierowców, są niezwykle zmotywowani do podjęcia tego wymagającego sportowego wyzwania! Team DS TECHEETAH, który prowadzi również w klasyfikacji zespołowej, będzie mógł liczyć na jego doświadczenie w zakresie strategii podczas wyścigów oraz na osiągi obu DS E-TENSE FE20.

 

Xavier Mestelan-Pinon, dyrektor DS Performance: „Ostatni wyścig w Marrakeszu pod koniec lutego przyniósł zwycięstwo Antoniemu i zapewnił nam pierwsze miejsce w obu klasyfikacjach. Po pięciu miesiącach przerwy musimy odnaleźć dynamikę z początku sezonu i umocnić naszą pozycję. Ponowne podjęcie wyścigów i końcówka mistrzostw to prawdziwe wyzwanie! 6 wyścigów w ciągu 9 dni na 3 różnych trasach! W dodatku na torze o bardzo wymagającej dla opon nawierzchni, zwłaszcza wtedy, gdy robi się gorąco. Trzeba będzie nie tylko rozwiązać kwestię energii, ale również szybko znaleźć odpowiednie ustawienia samochodu, żeby zapewnić naszym bolidom wysokie osiągi. I tu pokładamy nadzieję w zmianach wprowadzonych w bolidzie, zwłaszcza w jego oprogramowaniu! Jesteśmy świadomi, że połowa sezonu rozegra się w ciągu 9 dni, ale nasi kierowcy i zespół są bardziej niż kiedykolwiek zmotywowani, żeby nazwa DS po raz kolejny zapisała się w historii Formuły E!”

 

Berlin - kalendarz sześciu ostatnich wyścigów szóstego sezonu Formuły E:
- 5 i 6 sierpnia 2020 r. (trasa odwrócona)
- 8 i 9 sierpnia 2020 r. (trasa tradycyjna)
- 12 i 13 sierpnia 2020 r. (trasa obejmująca nowe odcinki)

 

Oglądaj transmisje wyścigów na żywo w Eurosport 1, zawsze o godzinie 19:00.

KONTAKTY DLA MEDIÓW:

DS Performance:
Nathalie Dumas : +33 (0) 6 60 26 10 37 –nathalie.dumas@ext.mpsa.com
DS Automobiles:
Klaudia Dawidko : +48 518 018 211 – klaudia.dawidko@dsautomobiles.com
Xiaoyan Hua Schwab: + 33 (0) 6 12 13 90 48 – xiaoyan.hua-schwab@dsautomobiles.com

DS TECHEETAH

Chiński zespół TECHEETAH Formula-E bierze udział w mistrzostwach świata Formuły E FIA ABB. Team należy do spółki SECA Limited z siedzibą w Szanghaju. Właśnie z tym zespołem Jean-Éric Vergne zdobył tytuł mistrza świata kierowców w sezonie 2017/2018. Dzięki dobremu wynikowi André Lotterera zespół zdobył również drugie miejsce w klasyfikacji zespołowej. Przed sezonem 2018/2019 mistrzostw Formuły E, TECHEETAH połączył się z DS Automobiles tworząc zespół DS TECHEETAH. 14 lipca 2019 roku DS TECHEETAH zdobył tytuł mistrza świata w kategorii zespołowej w piątym sezonie mistrzostw Formuły E, a Jean-Eric Vergne wywalczył tytuł mistrza świata kierowców.

CHINA MEDIA CAPITAL (CMC)

Spółkę China Media Capital („CMC”) założył i kieruje nią Ruigang Li, jedna z najbardziej znaczących osobistości w zakresie inwestycji i zarządzania działalnością branży mediowej i rozrywkowej w Chinach i na świecie. CMC z sukcesem wykreował wiele wiodących projektów medialnych i rozrywkowych, zarówno internetowych jak i mobilnych, w dziedzinie lifestyle’u, kina, telewizji, muzyki, sportu, rozrywki, mediów finansowych, usług związanych z danymi finansowymi, video online, inteligentnej telewizji, reklamy, mediów społecznościowych, gier, edukacji online, e-commerce’u, O2O… 

SECA

SECA jest wiodącą w Chinach firmą wyspecjalizowaną w zarządzaniu i marketingu sportowym. Jej siedzibą jest Szanghaj. Specjalizuje się w reprezentowaniu sportowców, organizacji eventów i produkcji contentu. Wśród akcjonariuszy spółki są China Media Capital (CMC) Holdings i Yao Ming z Galerii Sław NBA.

DS AUTOMOBILES

DS Automobiles to marka premium Groupe PSA, która istnieje na rynku od 2015 roku. Ambicją marki jest zdobycie statusu ikony francuskiego know-how w segmencie samochodów luksusowych. Dzięki wyjątkowym umiejętnościom i awangardowemu podejściu, DS podtrzymuje tradycje innowacyjności i niebanalnego stylu odziedziczone po modelu DS z 1955 roku.

 

Zaprojektowane z myślą o klientach poszukujących oryginalnych samochodów wyposażonych w najnowsze zdobycze technologii, modele DS drugiej generacji łączą w sobie wyrafinowanie i zaawansowaną technologię. DS 7 CROSSBACK, DS 3 CROSSBACK i DS 9 tworzą nową gamę marki DS, która docelowo będzie składała się z sześciu modeli oferowanych również w wersji zelektryfikowanej E-TENSE.

 

W modelach DS 3 CROSSBACK E-TENSE, ze 100% elektrycznym napędem oraz DS 7 CROSSBACK E-TENSE 225 i DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4, z napędem hybrydowym plug-in o mocy 300 KM na cztery koła, które emitują jedynie 30 g CO2 /km, wykorzystano know-how DS nabyty wraz z tytułami mistrza świata kierowców i zespołów Formuły E w sezonie 2018/2019.

 

Dla swoich wymagających klientów, oczekujących spersonalizowanej i ekskluzywnej obsługi, DS Automobiles stworzył jedyną w swoim rodzaju ofertę ekskluzywnych usług premium „ONLY YOU, l’expérience DS”.

 

Obecna w 39 krajach marka DS stale rozwija sieć wyłącznej dystrybucji, która obejmuje 427 punktów sprzedaży DS STORES i DS SALONS na całym świecie.

Śledź aktualności dotyczące marki DS na
www.DSautomobiles.com @DS_Official