COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Praca Salonów Marki DS oraz Autoryzowanych Serwisów DS odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, zaleceń i wytycznych związanych z ochroną zdrowia oraz przestrzeganiem zasad higieny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zwycięzcą Vergne, Da Costa i DS TECHEETAH już mistrzami!

Paryż, 9 sierpnia 2020

W ostatnią niedzielę, w Berlinie, zespół DS TECHEETAH i Antonio Félix Da Costa przypieczętowali losy dwóch mistrzostw w Formule E ABB FIA. Pomimo, że dwa wyścigi nie zostały jeszcze rozstrzygnięte, DS Automobiles, francuski producent premium, już drugi rok z rzędu zostaje mistrzem i tym samym potwierdza swoje kompetencje w zakresie elektrycznej mobilności. Nie musieliśmy więc czekać na ostatnie dwa dni wyścigów w Sezonie 6 Formuły E ABB FIA, aby dowiedzieć się kim są nowi mistrzowie! Matematycznie, startując z pozycji prowadzącej prosto do zdobycia korony, Antonio Félix Da Costa nie stracił szansy na dzień chwały DS TECHEETAH. Zarówno podczas treningów kwalifikacyjnych, jak i w wyścigu, dwa modele DS E-TENSE FE20 okazały się nie do zatrzymania, monopolizując dwa pierwsze miejsca. W niedzielny wieczór Jean-Éric Vergne powtórzył zwycięstwo, a jego portugalski kolega z drużyny sięgnął po swoją pierwszą koronę mistrzostw Formuły E. Dzięki temu podwójnemu zwycięstwu DS TECHEETAH zdobył również tytuł drużynowy w dwóch wyścigach, jeszcze przed końcem mistrzostw. Dzień 9 sierpnia 2020 roku przejdzie do historii francuskiego producenta premium!

Antonio Félix Da Costa, przejeżdżający jako drugi obok flagi z szachownicą, za kolegą z drużyny, pozwolił wybuchnąć swojej radości. "Wygrałem kilka ważnych wyścigów w życiu, ale nigdy Mistrzostw FIA" – cieszy się Portugalczyk. W tych mistrzostwach bierze udział 24 kierowców reprezentujących bardzo wysoki poziom. Więc dzisiejsza wygrana jest niesamowita. Zanim dołączyłem do DS TECHEETAH, myślałem, że jestem kimś, kto dużo pracuje. Po tygodniu w drużynie powiedziałem im, że teraz rozumiem, dlaczego tak często wygrywają. JEV jest fantastycznym kolegą i wielkim mistrzem. Bardzo mi pomógł, bez niego nie zrobiłabym tak wiele. Ogromne podziękowania dla wszystkich w zespole. Ci ludzie są po prostu niewiarygodni!”

"Jestem dzisiaj bardzo szczęśliwy z powodu Antonia", powiedział dwukrotny mistrz, Jean-Éric Vergne. "Wykonał znakomitą pracę i zasługuje na ten tytuł. Czapki z głów! Dziękuję całej ekipie i wszystkim, którzy tak ciężko pracowali. Wszyscy nieustannie dążymy do poprawy i nigdy nie przestajemy robić postępów. Nasz zespół trzykrotnie zdobył tytuł dla kierowcy (dwukrotnie z DS Automobiles – notka redakcyjna) i właśnie po raz drugi zdobył tytuł dla zespołu. Dzisiaj nie mogę mieć nadziei na nic lepszego niż dalszą walkę z tą fantastyczną drużyną w przyszłości."