COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Praca Salonów Marki DS oraz Autoryzowanych Serwisów DS odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, zaleceń i wytycznych związanych z ochroną zdrowia oraz przestrzeganiem zasad higieny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

FORMUŁA E DS i TECHEETAH gotowi, by znów wygrywać!

Paryż, 26 listopada 2020 r.

Po rekordowym szóstym sezonie Formuły E i ponownym zdobyciu podwójnego tytułu mistrzowskiego zespół DS TECHEETAH zrobi wszystko, by powtórzyć ten sukces. Start kolejnego sezonu już w styczniu 2021 r. 

W związku z kryzysem pandemicznym władze Formuły E zmieniły regulamin. Zniesiono wymóg homologacji nowego samochodu przed startem nowego sezonu zezwalając na rozszerzenie aktualnej homologacji do końca sezonu 2021 Mistrzostw Świata. Zespół DS TEECHETAH rozpocznie rywalizację w zwycięskim bolidzie DS E-TENSE FE20.
Dyrektor DS Performance Xavier Mestelan Pinon doprecyzował, że zespół zainauguruje sezon ścigając się ulepszoną wersją DS E-TENSE FE20, a "DS E-TENSE FE21 zostanie zaprezentowany podczas E-Prix Rzymu".

DS TECHEETAH wraca do rywalizacji w nowym sezonie z tym samym zespołem, który zwyciężył w ubiegłym roku. Kierowcy to aktualny Mistrz Świata Antonio Félix da Costa, który mówi, że pierwszy tytuł "dał mu niesamowitą energię, by ponownie zdobyć trofeum" oraz Jean-Éric Vergne, dwukrotny Mistrz Świata ABB FIA Formuły E, który "nie może się doczekać, aż usiądzie za kierownicą" w nowym sezonie. W tym roku zawody będą miały rangę oficjalnych Mistrzostw Świata FIA.

Następnym wydarzeniem w kalendarzu zespołu DS TECHEETAH są oficjalne testy Formuły E w Walencji (Hiszpania), które odbędą się w terminie 28 listopada - 1 grudnia. Następnie bolidy zostaną przetransportowane do Santiago (Chile) na pierwszy wyścig w sezonie. Start planowany jest na 16 stycznia 2021 r.