COVID-19 - Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Dlatego jesteśmy dla Was dostępni online, aby zagwarantować nieprzerwaną obsługę i odpowiedzieć na wszelkie pytania. Dowiedz się więcej o naszych usługach online.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 - POTĘŻNA MOC HYBRYDY BY DS

DS Automobiles wprowadza do segmentu kompaktowych SUV-ów model DS 7 CROSSBACK z napędem hybrydowym o potężnej mocy. W ten sposób DS Automobiles umacnia swoją pozycję w technologicznej awangardzie.

Doskonałość francuskiego know-how wyraża się w DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 w następujący sposób: 300 KM i 450 Nm momentu obrotowego, napęd na cztery koła, 50 kilometrów zasięgu w trybie w 100 % elektrycznym (w cyklu WLTP) i odzyskiwanie energii podczas zwalniania i hamowania.

Wszystkie nowe modele DS Automobiles, począwszy od DS 7 CROSSBACK, będą zelektryfikowane.

 

Doskonałość rodzi się ze śmiałości. DS Automobiles staje się pierwszym producentem samochodów, który w segmencie kompaktowych SUV-ów klasy premium oferuje technologię benzynowego napędu hybrydowego wysokiej mocy

DS 7 CROSSBACK, który został wprowadzony do sprzedaży na początku 2018 roku, teraz otwiera się na zupełnie nowe obszary dzięki jedynemu w swoim rodzaju modelowi DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4. Po raz pierwszy w historii kompaktowy SUV jest napędzany trzema silnikami (1 spalinowy i 2 elektryczne) i łączy energię pochodzącą z paliwa z energią elektryczną pochodzącą z akumulatora trakcyjnego przystosowanego do ładowania z sieci.

 

 

MOC I INTELIGENCJA

 

Pod maską DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 kryje się silnik benzynowy o mocy 200 KM (147 kW), który współpracuje z dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 109 KM
(80 kW) i automatyczna, 8-stopniowa, elektrycznie sterowana skrzynia biegów EAT8. Łączna moc wynosi 300 KM a łączny moment obrotowy 450 Nm, co ma szczególne znaczenie w samochodzie z napędem na cztery koła.

 

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 w trybie w 100% elektrycznym może pokonać dystans 50 kilometrów (w cyklu WLTP) i do 60 km (w cyklu NEDC) dzięki akumulatorowi o pojemności energetycznej 13,2 kWh. Jest to zasięg, który w zupełności wystarcza do pokonywania codziennych przejazdów typu „dom-praca-dom” w mieście lub na autostradzie, z prędkością do 135 km/h. Gdy akumulator rozładuje się lub gdy wymagana jest zwiększona skuteczność napędu, pałeczkę przejmuje silnik spalinowy.

 

Kierowca ma do wyboru kilka trybów jazdy:

 

  • „Zeroemisyjnyjest trybem domyślnym. Każde ruszanie z miejsca odbywa się w tym właśnie trybie z uwagi na większy komfort prowadzenia, bezgłośną pracę i brak emisji CO2 i spalin.
  • „Sport” stawia na pierwszym miejscu moc i przyjemność prowadzenia,
  • „Hybrydowy” automatycznie optymalizuje osiągi samochodu i zużycie paliwa. Emisja CO2 w tym trybie wynosi średnio poniżej 50 g/km.
  • „4WDzwiększa skuteczność napędu na mokrych, piaszczystych lub zaśnieżonych nawierzchniach.

 

DS 7 CROSSBACK 4x4, będący owocem bogatego know-how zdobytego w Formule E, odzyskuje energię elektryczną podczas zwalniania i hamowania dzięki funkcji BRAKE”. Funkcja ta pozwala zwiększyć zasięg samochodu. Inna funkcja, o nazwie „E-SAVE”, pozwala tak zarządzać zapasem energii, aby ostatnie 10 do 20 km trasy móc pokonać w trybie w 100% elektrycznym.

 

Mapa wyświetlana na dużym ekranie dotykowym DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 pozwala kierowcy zorientować się w czasie rzeczywistym o zasięgu samochodu możliwym na pozostałym zapasie energii oraz o rozmieszczeniu terminali ładowania akumulatorów trakcyjnych.

 

Pełne doładowanie akumulatora DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 odbywa się w ciągu dwóch godzin z przystosowanego do tego celu terminala naściennego 32 A, za pośrednictwem ładowarki o mocy 6,6 kW lub w ciągu ośmiu godzin ze standardowego gniazdka domowego 8 A.

 

 

 

 

 

PRZESTRONNOŚĆ I WYRAFINOWANIE

 

Dzięki umieszczeniu akumulatora trakcyjnego pod podłogą, DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 ma równie przestronne wnętrze i tak samo pojemny bagażnik co wersja spalinowa.

 

Charyzmatyczny styl DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 podkreślają specyficzne dla tej wersji 19-calowe felgi i nowy kolor nadwozia Cristal Pearl.

 

Wyjątkowa dbałość o szczegóły znajduje swój wyraz między innymi w trójwymiarowym znaku „E” na dźwigni skrzyni biegów, co stanowi ukłon w stronę modelu koncepcyjnego E-TENSE.


DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 inauguruje Inspirację wnętrza DS RIVOLI w szaroperłowej kolorystyce.