DS 3 CROSSBACK

ESENCJA NAJNOWSZYCH TECHNOLOGII, ZAPROJEKTOWANYCH SPECJALNIE DLA CIEBIE

[cle1: 1_3000X1349_HUBSTYLE_DESKTOPJPG Lang:PL]
 

DS ACCESS

Nowy system dostępu do samochodu

Twój samochód rozpozna Cię, gdy się zbliżysz
Dzięki systemowi ADML PROXIMITY nie musisz wyjmować kluczyków z torby czy kieszeni, aby wejść do samochodu lub oddalić się od niego.

Dziel się dostępem do Twojego samochodu za pośrednictwem aplikacji MyDS
Zdarza się, że samochód jest używany przez wiele osób. Dlatego wyposażyliśmy DS 3 CROSSBACK w funkcję DS SMART ACCESS, która za pośrednictwem aplikacji MyDS pozwala na dzielenie się dostępem do samochodu. Wystarczy jedno kliknięcie!

 

Przewidywana dostępność Q2/2019r. 

ADML PROXIMITY

1,5 m: to dystans, w którym DS 3 CROSSBACK rozpozna Twoją obecność. Gdy zbliżysz się do samochodu, system ADML PROXIMITY automatycznie odblokuje zamki i wysunie z drzwi klamki, które do tego czasu pozostawały niewidoczne. Wystarczy otworzyć drzwi i zając miejsce za kierownicą.

Zasada działania jest podobna, gdy opuszczasz samochód. Klamki chowają się w nadwoziu, a samochód automatycznie zamyka się.

Ciesz się jeszcze wyższym komfortem dzięki systemowi bezkluczykowego uruchamiania pojazdu, zainstalowanym w DS 3 CROSSBACK. Wystarczy nacisnąć przycisk Start/Stop na konsoli centralnej, by włączyć lub wyłączyć silnik.

DS SMART ACCESS

Funkcja DS SMART ACCESS bardzo ułatwia codzienną eksploatację. Dzięki niej możesz otwierać i uruchamiać Twojego DS 3 CROSSBACK za pośrednictwem aplikacji MyDS. Autoryzuj, planuj i uchylaj dostęp do wnętrza, bagażnika oraz uruchamiania Twojego samochodu w zależności od potrzeb. Możesz umożliwić korzystanie z samochodu nawet 5 osobom.

DS PILOT

Ważny krok na drodze do autonomicznej jazdy

Prowadź lub daj się prowadzić

Pokonuj dalekie trasy korzystając z najnowocześniejszej technologii, jaką jest DS DRIVE ASSIST. Ten innowacyjny system, aktywny do prędkości 180 km/h, utrzymuje samochód w granicach pasa drogi i reguluje/dostosowuje prędkość do pojazdu jadącego z przodu.

Gdy ruch zwalnia, układ potrafi doprowadzić do całkowitego zatrzymania Twojego samochodu i ponownego ruszenia.

Nie musisz parkować. Twój samochód zrobi to za Ciebie

Dzięki systemowi DS PARK PILOT Twój samochód sam wykona manewr parkowania. Nie musisz dotykać kierownicy ani pedałów.

Aby zaparkować, musisz wykonać tylko jeden ruch: przytrzymać przycisk Park. Potem wystarczy patrzeć, jak działa magia tego systemu. Układ wyszukuje miejsce do zaparkowania, odpowiadające wymiarom DS 3 CROSSBACK. Wystarczy je minąć jadąc z prędkością poniżej 30 km/h. System sam wykona manewr parkowania prostopadłego lub równoległego.

 

Przewidywana dostępność Q2/2019r. 

Nie musisz odrywać wzroku od drogi

Prędkość, ustawienia tempomatu/ogranicznika prędkości, rozpoznawanie znaków drogowych, dane systemów wspomagających prowadzenie i nawigacji: dzięki wyświetlaczowi Head-Up w trakcie jazdy możesz korzystać z dostępu do najważniejszych informacji bez konieczności odrywania wzroku od drogi.

Inspiracją dla systemu są rozwiązania stosowane w myśliwcach. Najważniejsze informacje są wyświetlane w kolorze na specjalnej płytce, znajdującej się w Twoim polu widzenia.

DS SAFETY

Podróżuj jeszcze bezpieczniej

Korzystaj z doskonałego oświetlenia drogi nie oślepiając innych

Dzięki projektorom najnowszej generacji DS MATRIX LED VISION możesz podróżować w nocy korzystając z pełnej mocy oświetlenia, jednocześnie nie oślepiając innych uczestników ruchu. Inteligentne projektory zapewniają zoptymalizowane doświetlenie dzięki automatycznej adaptacji wiązki światła do warunków drogowych i otoczenia na podstawie danych z kamery zainstalowanej w górnej partii przedniej szyby.     

Projektory DS MATRIX LED VISION składają się z trzech modułów LED działających w trybie świateł mijania oraz z modułu MATRIX BEAM, odpowiadającego za oświetlenie drogowe. Jest on podzielony na 15 identycznych, niezależnych segmentów, które w progresywny sposób włączają się i wyłączają w zależności od rozpoznanego otoczenia poruszającego się samochodu.  

System hamowania awaryjnego najnowszej generacji

Aby zagwarantować Tobie i otoczeniu pełne bezpieczeństwo, wyposażyliśmy Twój samochód w system hamowania awaryjnego ACTIVE SAFETY BRAKE. Dzięki czujnikowi i najnowszej generacji kamerze zainstalowanej w górnej partii przedniej szyby system identyfikuje przeszkody* znajdujące się na drodze przed samochodem, zarówno w dzień, jak i w nocy.

W sytuacji ryzyka zbliżającej się kolizji kierowca jest ostrzegany alarmem wizualnym i dźwiękowym. Gdy nie zareaguje, system automatycznie wyhamuje samochód.

*Przeszkody, które są identyfikowane przez system to zarejestrowane pojazdy (jadące w tym samym kierunku lub stojące na pasie), piesi, rowerzyści jak również motocykliści, znajdujący się na pasie drogi.

 

Ciesz się pełnym komfortem w trakcie jazdy dzięki technologii rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości. System odczytuje stałe i tymczasowe znaki ograniczenia prędkości przy drodze, po czym wyświetla je na zestawie wskaźników, ostrzegając kierowcę w czasie rzeczywistym o ewentualnym przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Możesz ustawić zidentyfikowany limit w tempomacie lub ograniczniku prędkości.

W zależności od warunków drogowych, na przykład pogody, system zaproponuje zmianę ustawienia tempomatu lub ogranicznika aby lepiej dostosować prędkość do okoliczności. Przykładowo w przypadku opadów deszczu na autostradzie system zaproponuje redukcję prędkości ze 140 km/h do 110 km/h.

Aby zapewnić sobie jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu podróżowania, możesz opcjonalnie skorzystać z funkcji rozpoznawania pozostałych znaków drogowych. System dodatkowo identyfikuje znaki Stop, zakazu wjazdu, zakazu wyprzedzania i końca zakazu wyprzedzania.

Rolą systemu jest wspomaganie prowadzenia, jednak w żadnym razie nie zastępuje on kierowcy który jest zobowiązany do zachowania pełnej koncentracji i stałego śledzenia oznaczeń przy drodze.

DS LOUNGE

Cisza i dobre samopoczucie

MOCNY I CZYSTY DŹWIĘK

Zanurz się w świecie nowych doznań i korzystaj z perfekcyjnej emisji dźwięku, którą zapewnia najnowocześniejszy system Hi-Fi FOCAL Electra®.

System Hi-Fi FOCAL Electra®

Mocny, przestrzenny i czysty dźwięk

Marka DS od dłuższego czasu współpracuje z francuską firmą FOCAL. Kolejnym owocem tego partnerstwa jest opracowany przez naszych techników i inżynierów doskonały system Hi-Fi, składający się z 12 głośników o łącznej mocy 515 W. Zostały one w przemyślany sposób rozmieszczone w kabinie, dzięki czemu pasażerowie mogą doświadczyć prawdziwej, wyjątkowej głębi dźwięku. Rozwiązanie to zapewnia niespotykane doznania akustyczne i jest systemem oferującym jedną z najbardziej precyzyjnych emisji dźwięku na rynku.