ZESPÓŁ DS VIRGIN RACING ZDOBYWA KOLEJNE WAŻNE PUNKTY W BERLINIE

Obaj kierowcy, Jose Maria Lopez i Sam Bird, skończyli na punktowanych miejscach - piątym i siódmym.

Alex Tai, Szef zespołu DS Virgin powiedział: “Trudne warunki − rosnąca temperatura toru oraz dystans, który należało pokonać − były dużym wyzwaniem dla kierowców i samochodów. Tym bardziej cieszymy się ze zdobytych punktów. Mamy odpowiednie tempo, osiągamy satysfakcjonujące czasy, co widać w kwalifikacjach. Naszym celem jest zamienić je na miejsca na podium".  

NASTĘPNY ETAP: NOWY JORK

Xavier Mestelan Pinon, Dyrektor DS Performance, dodał: “To był dobry weekend dla zespołu, doskonale, że kierowcy w obu dniach zakwalifikowali się do Super Pole. Wzmocniło to naszą pozycję w Mistrzostwach. Popracujemy nad szybkością, aby w Nowym Jorku walczyć o lepsze rezultaty na mecie".

Aby dowiedzieć się więcej o zespole DS Virgin Racing Formula E, odwiedź stronę http://www.ds-virginracing.com

DS W FORMULE E

Narodziny DS Virgin Racing

Zespół Virgin Racing wspierany przez Sir Richarda Bransona oraz Markę DS reprezentowaną przez Yves Bennefont, CEO Marki, był partnerem w sezonie 2015/2016 Formuły E FIA.

 

W tym roku celem Marki DS jest zapewnienie jak najwięcej okazji do zdobywania doświadczenia w wyścigach DS Virgin Racing tak, by zespół osiągnął jak najwyższy poziom i wygrał mistrzostwa. 

ZESPÓŁ DS VIRGIN RACING NA PODIUM W MARAKESZU

Sam Bird wywalczył drugie miejsce w wyścigu w Marakeszu, zdobywając dla zespołu DS Virgin Racing pierwsze punkty w sezonie.

Xavier Mestelan Pinon, Dyrektor DS Performance: „Osiągi samochodu były spektakularne, co przełożyło się na miejsce na podium. Byliśmy szybcy. Wreszcie udowodniliśmy, na co stać nasze samochody, jaki potencjał ma zespół”.

NASTĘPNY KROK: BUENOS AIRES

Jose Maria jest nastawiony optymistycznie: „Moim celem było dojechanie do mety i zdobycie doświadczenia, kolejny wyścig zakończył się dla mnie zdobytym punktem. Doceniam ten rezultat i zyskuję pewność siebie. Szykuję się do kolejnej rundy w Buenos Aires”. Aby uzyskać więcej informacji o zespole DS Virgin Racing Formuły E, odwiedź stronę http://www.ds-virginracing.com

Pierwszy wyścig sezonu za nami

Po pozytywnej pierwszej połowie dnia, pierwszy wyścig 3. sezonu Formuł E zakończono z dużym rozczarowaniem.
W Hong Kongu, Sam Bird stracił pierwsze miejsce z powodu problemów technicznych w trakcie zmiany  samochodu.
José María López został zmuszony do zmierzenia się z problemami behawioralnymi po kolizji na pierwszym zakręcie.

Nasi piloci w Formule E w sezonie 2016/2017

Anglik Sam Bird i Argentyńczyk José María López

JOSÉ MARÍA LÓPEZ, zwany «Pechito»

 

Urodził się 26 kwietnia 1983 roku w Rio Tercero (Argentyna)
Mieszka w Mies (Szwajcaria)

SAM BIRD
 

Urodził się 9 stycznia 1987 w Roehampton (Anglia)
Mieszka w Stockon On Tees (Anglia)

Nasi piloci w Formule E w sezonie 2016/2017

Anglik Sam Bird i Francuz Jean-Eric Vergne

SAM BIRD

 

Narodowość: Anglik

Data urodzenia: 9 stycznia 1987

Wzrost: 160 cm

Doświadczenie: 2014-2015 FIA Formuła E - Virgin Racing - 1 zwycięstwo - 3 razy na podium

JEAN-ERIC VERGNE

 

Narodowość: Francuz

Data urodzenia: 25 kwietnia 1990

Wzrost: 183 cm

Doświadczenie: 2014 - kierowca testowy Ferrari na Formule 1

Wspieraj kierowców DS Virgin Racing

Kierowcy DS Virgin Racing potrzebują Twojego wsparcia.

W czasie każdej tury wyścigów możesz głosować na Sama Birda i Jean-Érica Vergne'a, pomagając im w ten sposób zdobyć premię Fan Boost. Trzem kierowcom, którzy zdobyli największą ilość głosów, bonus ten zapewnia dodatkową dawkę mocy (100 KJ) przez 5 sekund.

MIEJSCE NA PODIUM DLA DS VIRGIN RACING W MALEZJI

Sam Bird wywalczył pierwsze w sezonie 2015-2016 miejsce na podium dla zespołu DS Virgin Racing. „Ten doskonały wynik zdobywamy dzięki niezawodności układu napędowego DS oraz mistrzowskiej determinacji Sama na torze. Chciałbym pogratulować wszystkim członkom zespołu, którzy wspólnym wysiłkiem zdołali wymienić tuż przed startem dwa komponenty pojazdu” - skomentował Alex Tai, Szef Zespołu DS Virgin Racing.

 

Następna runda Wyścigowych Mistrzostw Formuły E FIA odbędzie się w Urugwaju: najbliższe ePrix zostanie rozegrane 19 grudnia w Punta del Este.

DS VIRGIN RACING W PEKINIE, 24 PAŹDZIERNIKA

W samym sercu stolicy Chin, kierowca DS Virgin Racing Sam Bird zdobył pierwsze punkty w tegorocznej serii wyścigowej. Brytyjczyk był siódmy na mecie, zyskując dzięki temu sześć punktów. Jego kolega z zespołu, Jean-Éric Vergne, zakończył wyścig poza pierwszą dziesiątką, na 12. miejscu.

"To był trudny wyścig" - wyznał Sam Bird na mecie. "Mimo to, cieszę się bardzo ze zdobycia pierwszych punktów dla ekipy. Było sporo pozytywnych momentów, ale czeka nas jeszcze mnóstwo pracy przed turą w Malezji. Chciałbym też serdecznie podziękować wszystkim fanom, którzy pomogli mi zdobyć FanBoost. Ich wsparcie dla całego zespołu i dla mnie było naprawdę wspaniałe!"