ZESPÓŁ DS VIRGIN RACING GOTOWY NA KOLEJNE SUKCESY W MONTREALU

DS Virgin Racing liczy na utrzymanie dobrej passy

Po zwycięskim wyścigu w Nowym Jorku zespół DS Virgin Racing liczy na utrzymanie dobrej passy w finałowych rundach Formuły E, które odbędą się 29 i 30 lipca w Montrealu.  

Jose Maria Lopez powraca na ostatnie wyścigi w sezonie.

Sam Bird, gwiazda ostatniej rundy, po podwójnym zwycięstwie w Nowym Jorku powiedział: „Chcemy powtórzyć ten sukces w Montrealu. Zwyciężyliśmy dwa razy z rzędu, dlaczego więc nie pokusić się o trzecie i czwarte?”. Dodał: „Weekend w Nowym Jorku był dla nas niesamowity. Zespół przygotował niezwykle szybki samochód, a strategia zarządzania energią była bezbłędna. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby powtórzyć dobry wynik w następnych wyścigach w Kanadzie”.   

W Montrealu do Birda dołączy jego partner Jose Maria Lopez, który pauzował w Nowym Jorku. Zastępował go Alex Lynn, który w swoim debiucie wywalczył Superpole.

Lopez powiedział: “Bardzo żałuję, że opuściłem wyścig w Nowym Jorku. Zespół wykonał doskonałą robotę, gratulacje dla Sama. Nie mogę się doczekać powrotu za stery bolidu. Wygląda na to, że wreszcie udało nam się uzyskać odpowiednie tempo, by wygrywać. Chcę dołożyć coś od siebie i pomóc zespołowi zakończyć sezon na wysokim miejscu”.   

Zespół zdobył w Nowym Jorku największą liczbę punktów w swojej historii (56), dzięki czemu umocnił się na czwartej pozycji w klasyfikacji. Do trzeciego miejsca brakuje zaledwie 29 punktów. Sam Bird jest jednym z czterech kierowców, którzy mają matematyczne szanse na tytuł Mistrza.  

Tor w Montrealu znajduje się na nad rzeką St. Lawrence. Składa się z 14 zakrętów, biegnie Rue Viger Est, mija dawny Maison Radio-Canada i kończy się na Boulevard Rene-Levesque Est. Kierowcy ponownie zmierzą się w dwóch wyścigach, które będą miały odpowiednio 35 i 37 okrążeń. Tor pozwala na osiąganie prędkości do 210 km/h.

Alex Tai, Szef Zespołu: “Nowy Jork był dla nas wyścigiem marzeń. Mamy wielką ochotę powtórzyć ten sukces w Montrealu. Berlin był punktem zwrotnym, od tego czasu wiemy, jak uzyskać odpowiednie tempo. Liczymy na efektowne zakończenie sezonu”.

Xavier Mestelan Pinon, Dyrektor DS Performance: “W trakcie dwóch rund finałowych w Kanadzie chcemy kontynuować zwycięską passę z Nowego Jorku. Kierowcy i inżynierowie ciężko pracują na symulatorze, aby poznać tor w Montrealu i odpowiednio dostosować samochody do jego charakterystyki. Każdy wyścig jest inny, aby zwyciężać, musimy za każdym razem stawiać czoła nowym wyzwaniom i dawać dowód naszego doświadczenia i ciężkiej pracy. Sukces nie przychodzi łatwo”.        

 11 i 12 runda Mistrzostw FIA Formuła E odbędzie się 29 i 30 lipca w Montrealu.

Aby aktywnie przyczynić się do sukcesu zespołu DS Virgin Racing, fani mogą oddawać głosy FanBoost na jednego z kierowców zespołu – Sama Birda lub José Maríę Lópeza. Można tego dokonać za pośrednictwem oficjalnej aplikacji Mistrzostw, strony internetowej (www.fiaformulae.com/fanboost), Twittera or Instagrama, wysyłając hashtag #Fanboost, oraz #SamBird lub #JoseMariaLopez! W poprzednim sezonie zespół DS Virgin Racing osiągnął największą liczbę oddanych głosów #FanBoost!