Nowa wystawa w paryskim DS WORLD

Marka DS zaprasza!

Od 10 lipca do 3 sierpnia 2016 roku paryski DS World organizuje nową wystawę – „DS i Vaillant, dwie francuskie marki”.

 

Wystawa pokazuje powiązania i elementy, które łączą dwie marki od niemal 60 lat. Goście będą mieli okazję poznać bogatą historię postaci Michela Vaillanta i jej twórców, Jeana i Philippe’a Graton. Odkryją również, jak powstawał Renaissance, najnowszy album z przygodami Michela Vaillanta, wydany przez Éditions Dupuis.

 

Zaprezentowany zostanie również historyczny DS z czasów rajdowego debiutu Michela Vaillanta, oraz DSV-01, całkowicie elektryczny, jednomiejscowy bolid zespołu DS Virgin Racing, który aktualnie startuje w wyścigowych mistrzostwach Formuły E FIA. To z tym bolidem Michel Vaillant ściga się w Paris ePrix 2016 w najnowszym albumie.

 

Od 10 lipca 2016 roku nowy album będzie przedpremierowo sprzedawany wyłącznie w paryskim DS World, oficjalna premiera będzie miała miejsce 17 lipca.

 

„Mimo, że DS to marka prawdziwa, a Michel Vaillant fikcyjna, są ze sobą powiązane – obie francuskie marki mają swoje miejsce w historii” – powiedział Julien Faux, Dyrektor paryskiego DS World. „Ich losy ponownie się łączą, tym razem w nowym albumie z przygodami Michela Vaillanta. To idealna okoliczność, aby zaprezentować ich niemal sześćdziesięcioletnią historię szerokiej publiczności”. 

 

 

DS I VAILLANTE: WYSTAWA DWÓCH FRANCUSKICH MAREK I KONTYNUACJA WSPÓLNEJ HISTORII


Wystawa pokazuje powiązania i elementy, które łączą dwie motoryzacyjne marki: DS i Vaillant – markę, stworzoną w 1957 r. przez Jeana Gratona na potrzeby komiksu z Michelem Vaillantem. Ścieżki obu marek wielokrotnie krzyżowały się na przestrzeni ostatnich 60 lat. Wystawa otwiera przed zwiedzającymi wyjątkowy świat, w którym rzeczywistość łączy się z fikcją. Na każdym z pięter paryskiego DS World zwiedzający dowiedzą się więcej o roli DS w przygodach Michela Vaillanta.

 

Na niższym poziomie pokazano wszystkie fragmenty albumów, w których występuje DS, na przykład na ulicy w albumie Route de nuit czy na torze wyścigowym w Filles dans la course.

 

Na parterze Jean Graton i jego DS błyszczą w świetle jupiterów wraz z pracami artysty, w tym jednym z jego oryginalnych storybooków.

 

Na pierwszym piętrze cała uwaga jest skierowana na Renaissance, nowy album z przygodami Michela Vaillanta, oraz na Formułę E, wyścigi samochodowe dwudziestego pierwszego wieku. Na tym piętrze ulokowano również DSV-01, elektryczny jednomiejscowy bolid zespołu DS Virgin Racing, który aktualnie startuje w wyścigowych mistrzostwach Formuły E FIA. To z tym bolidem Michel Vaillant ściga się w Paris ePrix 2016 w najnowszym odcinku.

 

Zdaniem Philippe’a Gratona, syna Jeana i obecnego twórcy przygód Michela Vaillanta, „Łączenie rzeczywistości z fikcją czyni wystawę oryginalną, a powiązania między obiema markami są fascynujące. DS i Vaillante to współczesne sobie ikony łączące śmiały styl i elegancję, innowacje technologiczne i typową, francuską fachowość”.

 

ALBUM RENAISSANCE I MICHEL VAILLANT ART STRIPS NA PRZEDPREMIEROWYM POKAZIE

 

Album Renaissance będzie dostępny w przedsprzedaży wyłącznie w paryskim DS World, przed oficjalną premierą, która będzie miała miejsce 17 lipca we Francji, Belgii, Szwajcarii, Holandii i Kanadzie.

 

W piątym odcinku nowej serii, autor przenosi czytelników w samo serce wyścigowych mistrzostw Formuły E FIA. Razem z Michelem Vaillantem, czytelnicy będą obcować z członkami DS Performance, działu sportów samochodowych marki DS, który rozwija DSV-01, wyścigowy bolid zespołu DS Virgin Racing.

 

Album Renaissance będzie sprzedawany w cenie 15.50 EUR.
Cztery wielkoformatowe adaptacje ilustracji Michel Vaillant Art Strips będą również wystawione na sprzedaż. Te wyjątkowe dzieła sztuki nowoczesnej są hołdem złożonym pracy Jeana Gratona.