VIRGIN RACING

Miejsce na podium w Paryżu dla zespołu DS.

José María López po raz pierwszy zajmuje miejsce na podium w wyścigu Formuły E. Zawodnik wywalczył drugą lokatę w paryskim ePrix. Podobnie jak w Monako, Sam Bird uzyskał najlepszy czas okrążenia. Zespół DS Virgin Racing pokazał swoje możliwości przy komplecie publiczności.

 

 


Paryż, 20 maja 2017

Dzięki drugiemu miejscu na mecie Jose Marii Lopeza i kolejnym najlepszym czasie okrążenia Sama Birda, zespół DS Virgin Racing awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji Mistrzostw FIA Formuły E w sezonie 2016/17. Wszystkie bilety na ten wyścig zostały wyprzedane.

Pętla Circuit des Invalides, licząca 1,94 km, była miejscem fantastycznego debiutu Lopeza w Paryżu. Po zaledwie sześciu wyścigach udało mu się zdobyć miejsce na podium.

Kierowcy zespołu DS Virgin Racing rozpoczęli liczący 49 okrążeń wyścig na odpowiednio trzeciej i osiemnastej pozycji. Argentyńczyk wywalczył doskonałe trzecie miejsce w kwalifikacjach po Superpole. Brytyjczyk Bird miał pecha – zaczął rundę kwalifikacyjną jako pierwszy i musiał zmierzyć się z niekorzystnymi warunkami panującymi na torze.

Od początku wyścigu perspektywa miejsc na podium wydawała się oczywista. Jednak, po spokojnym i pozbawionym incydentów starcie, doszło do kontaktu między Lucasem Di Grassi i Antonio Feliksem Da Costa, który zakończył się wprowadzeniem na tor samochodu bezpieczeństwa. Błąd, który popełnił Jean Eric Vergne, umożliwił Lopezowi przesunięcie się na drugie miejsce, którego już nie oddał. Wyścig zakończył się za samochodem bezpieczeństwa po drugim incydencie Di Grassiego.

Zachwycony wynikiem Lopez powiedział: “To pierwszy weekend od początku sezonu, w którym wszystko poszło zgodnie z planem. Już w Meksyku pokazaliśmy, na jakie tempo nas stać, w Monako tylko to potwierdziliśmy. Przyszedł wreszcie czas na dobry wynik na mecie. Z każdym kolejnym wyścigiem dużo się uczę, ciężko pracujemy razem z inżynierami. To wspaniałe, że udało nam się zdobyć podium w Paryżu”

Bird skomentował wyścig: “Pokazaliśmy obiecujące tempo, niestety mój wynik nie odzwierciedlił naszych możliwości. Na pocieszenie zdobyłem najlepszy czas okrążenia i punkt do klasyfikacji. Zaczynamy przygotowania do ePrix w Berlinie”.

Drugie już paryskie ePrix spełniło oczekiwania publiczności. Strefa eVillage była przez dwa dni otwarta dla zwiedzających, którzy mogli spojrzeć z bliska, jak wyglądają przygotowania do rywalizacji i jaka atmosfera panuje w boksach. Mieli również okazję zdobyć autografy kierowców. Wszystko odbywało się w niepowtarzalnej scenerii wspaniałej architektury francuskiej stolicy.

Alex Tai, Szef zespołu DS Virgin Racing: “Przed wyścigiem w Paryżu kierowcy i pozostali członkowie zespołu byli maksymalnie zmobilizowani. Mieliśmy pecha, ponieważ znaleźliśmy się w dwóch pierwszych grupach kwalifikacyjnych. Dużą przyjemnością był dla nas fakt, że w sercu naszej ojczyzny trzy pierwsze miejsca zajęły zespoły i kierowcy, mający związek z Francją. Wyścig był pasjonujący, zakończył się za samochodem bezpieczeństwa, a Pechito pierwszy raz w serii Formuły E zdobył miejsce na podium. Z pewnością zasłużył na drugą lokatę. Zespół i kierowcy spisali się na medal”.

Xavier Mestelan Pinon, Dyrektor DS Performance: “Osiągnęliśmy wspaniały rezultat. Po dwóch ciężkich tygodniach wreszcie pokazaliśmy, że stać nas na dobre wyniki. Dzięki niezawodności i szybkości samochodów oraz umiejętnościom kierowców, nasza przyszłość w tej serii wygląda obiecująco. Mamy wszystko, czego potrzeba, by wygrywać”.

Yves Bonnefont, Dyrektor Marki DS, skomentował: “Mamy za sobą niesamowity tydzień! Podium w wyścigu, DS 7 CROSSBACK podczas zaprzysiężenia Prezydenta, parada zespołu DS Virgin Racing na ulicach Paryża! To wyjątkowe doświadczenie, ścigać się przed własną publicznością”.

Siódma i ósma runda wyścigów Formuły E odbędzie się 10 i 11 czerwca na berlińskim lotnisku Tempelhof.

 

FIA Formuła E – ePrix Paryża – Wyniki:
1 Sébastien BUEMI
2 José Maria LOPEZ
3 Nick HEIDFELD
4 Felix ROSENQVIST
5 Nicolas PROST
6 Robin FRIJNS
7 Nelson PIQUET JR
8 Tom DILLMANN
9 Mitch EVANS
10 Stéphane SARRAZIN
11 Esteban GUTIERREZ
12 Oliver TURVEY
13 Daniel ABT
14 Mike CONWAY
15 Adam CARROLL
16 Sam BIRD
Lucas DI GRASSI
Jérôme D'AMBROSIO
Jean-Eric VERGNE
Antonio Felix DA COSTA